Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54072192

    törölt tag

    válasz #68216320 #14 üzenetére

    "miután 1-1 ránkerőszakolt frissítés után nem futottak a szükséges programok"

    Akkor a kidobott Win10 után mehet a rendszergazda is, ha nem tudta szabályozni a frissítések telepítését. :)

    "De aki a win-t akarja használni az is kénytelen hegeszteni folyton (registry pucoló, update blocker [ez a röhej a köbön], stb )"

    A registry pucolásának sosem volt értelme, amolyan tessék-lássék hülyeség. Egyáltalán nincs hatása a teljesítményre, meg más programok működésére. A frissítéseket is lehet bőségesen halogatni. Ez a sok hegesztés véletlenül nem user error? Mert az örvendetes, hogy Linuxon minden problémád a te hibád, de azért mégis.

  • #54072192

    törölt tag

    válasz #68216320 #19 üzenetére

    A frissítések telepítését? Hogy mikor frissülhet, és mit telepíthet? Hogy tesztelni kell-e először őket, és ha problémát okoz, akkor vagy várni, vagy támogatást kérni?

    Windowson is vannak portable programok, egyáltalán nincs akadálya, a fejlesztőn múlik, hogy mit hova pakol. De egyébként az UWP pont megoldja ezt, mert a programok a saját mappájukba írhatnak.

  • #54072192

    törölt tag

    válasz FeketePok #23 üzenetére

    Angol megy? Why Using a Registry Cleaner Won’t Speed Up Your PC or Fix Crashes

    "In reality, registry entries aren’t a drag on your computer’s performance. The registry is a massive database containing hundreds of thousands of entries and individual registry entries are fairly tiny. Even removing a few thousand entries won’t make an appreciable dent in the size of your registry."

    "Windows just isn’t getting confused and slowing down because you have a folder (known as a “key” in registry parlance) dedicated to an uninstalled program in your registry. It also isn’t getting confused because certain entries point to an outdated program."

    De nyugodtan törölgess onnan, legalább van rá esély, hogy valami olyant törölsz, ami egy másik programnak vagy a rendszernek kell, és tényleg szar lesz. :))

    A frissítések blokkolása tényleg hasznos lehet, ezért van rá beépített megoldás. Pro-n eddgi 1 egész évvel el lehetett halasztani a funkciófrissítést, tehát a 1809-et kompletten ki is hagyhatod. De a WU tiltásától lesz valaki power user. :)

  • #54072192

    törölt tag

    válasz #68216320 #25 üzenetére

    Céges gépeken, ahol egy-egy programhiba vagy frissítés komoly problémákat okozhat? Igen, teljesen normális, erre vannak eszközök a rendszerben, ahogy eddig is voltak. Linuxon is majd lesz valami probléma, akkor mi lesz? Az biztosan user error volt?

    A frissítéseket el tudod halasztani Pro-n. 35 napra teljesen kikapcsolhatod, 30 napig minőségi frissítéseken nem kapsz, 365 napig funkciófrissítéseket sem. A 1903-mal ezt kiterjesztették Home-ra is. Enterprise-on mindent lehet szabályozni.

    Sokáig használtam Linuxot, és nekem az volt katyvasz. Minden program minden beállítása külön config fájlban volt, néha nekem kellett létrehoznom leírások alapján, ha valami nem működött jól. Most nem akarok belemenni egy ilyen vitába, de érzékeltetni szeretném, hogy ami szerinted alapjaiban probléma, az másnak nem feltétlenül.

    Egyébként valóban gond lehet, ha egy program teleszemeteli a gépet. Ismét, erre lenne megoldás az UWP. A rendszernek egy csomó problémája abból adódik, hogy kompatibilisnek kell lennie mindennel, ami régről maradt.

    Manapság már az a ritka, ha egy (kereskedelmi) programban nincs telemetria, mert egyszerűen milliószor hatékonyabb, mint a kézi visszajelzés. Ott van a játékokban, a driverekben, a böngészőben, a kliensekben, mindenben. Az Ubuntuban is ott van, persze nehéz összevetni egy olyan OS-sel, ami 900 millió gépen fut, meg amit nem csak rendszergazdák és hozzáértők használnak. Rengetegszer le volt már írva blogposztokban, hogy a telemetria alapján módosítanak valamin a következő Win10 kiadásban. Ha azt akarod, hogy 1 milliárd ember használja ugyanazt a rendszered, akkor nem várhatsz arra, hogy majd szépen logokat és részletesen, értelmesen megfogalmazott hibajelentéseket küldözgessenek. A rendszer beállításai szerint elküld X adatot a háttérben, a felhasználónak meg semmi dolga.

  • #54072192

    törölt tag

    válasz #68216320 #33 üzenetére

    Fejlesztőként lehet, hogy ez az elvárásod. Pont ezért írtam korábban, hogy az a 900 millió ember nem olyan, aki ért hozzá. Zömében olyan emberek, akikre nem szabad rábízni dolgokat, mert nem tudják mérlegelni, hogy szükséges-e valami. A frissítésekkel olyan kényelmetlenség jár, mint hogy havonta egyszer tovább tart a kikapcsolás. Legyenek letiltva en bloc, és nincs probléma - gondolják. Ha az igényeidnek a korábban vázolt megoldások nem felelnek meg (pl. frissítések halasztása), akkor másik, vállalati kiadást kell telepíteni, WSUS használata mellett, vagy másik OS-re kell váltani.
    Nem a Win10-et védtem korábban, hanem arra akartam rávilágítani, hogy nem a víz a hülye attól, hogy a kacsa nem tud úszni. A frissítéseket lehetett volna szabályozni, a programmal való kompatibilitást lehetett volna ellenőrizni, ezt pedig nem tették meg.
    Anno az új kiadáson nem működött a Sandboxie. Akkor most a Windows a szar? Nem, kapott egy frissítést a program, és semmi baja. A programhiba nem feltétlenül a rendszer hibája, de Linuxon is meglátod.

    A Candy Crush amúgy engem is zavar... addig az 5 másodpercig, amíg megnyitom a start menüt és eltüntetem a placeholder csempéjét. Többet nem rakja vissza. Hirdetéseket egyáltalán nem látok a rendszerben, mire gondolsz?

  • #54072192

    törölt tag

    válasz #68216320 #50 üzenetére

    Azt remélem érted, hogy a frissítések halasztására és 1-1 gépen történő kipróbálására nem kell hatalmas vállalat és tesztelői csoport, hanem csak egy kapcsoló átállítása a gépházban?

    "Az pedig lehet, hogy most egy Win10 Pro-t lehet valahogy frissítés halogatásra bírni, de nem a végtelenségig, legalábbis 1 éve biztosan nem és már bocs, a frissítésnek hibajavítást kellene tartalmaznia a sw kompatibilitás megörzése mellett."

    A kezdetektől fogva lehet Pro-n frissítéseket halogatni. De ugye megint az MS a hülye, mert a beállításokig sem jutottatok el. Egyébként nézegesd meg a kiadási megjegyzéseket, mert hibajavításokat tartalmaz. Hogy neked az X gépen Y programmal valamiért összeakad, azt hogyan tesztelje az MS? Miért nem teszteli a program készítője, akinek a feladata lenne?

    "Szóval lehet regélni hogy milyen jó is a windows, de amíg kötelező a frissítés egy átlag user gépén és az ennyire instabil, addig számomra játékon kívül másra nem használható."

    Nálad. Nálad instabil. Nem mindenkinél. Ne haragudj, de amíg meg vagy győződve arról, hogy a registryt pucolni, a szemetet meg takarítani kell és hogy a frissítéseket nem lehet szabályozni csak tiltással, addig jó nagy az esély rá, hogy valamit belematatsz, amitől egy egyszerű frissítés is gond lesz.

    De az jó, hogy A Tökéletes Rendszer teljesen hibátlan a gépeiteken. Ha van is hiba, az PEBKAC, vagy írtok egy mérges levelet a gyártónak, de a rendszer az hibátlan, és az is marad. :)

    [ Szerkesztve ]

  • #54072192

    törölt tag

    válasz #68216320 #94 üzenetére

    Hol volt abban személyeskedés? Igen, arra alapoztam, amit utána írtál, mert abban a felsorolásban szerepelt, ami miatt szerinted a Windows szívás, merthogy arra szükség van.
    "aki a win-t akarja használni az is kénytelen" <> "a win userek nagy százaléka" - a kettő egyáltalán nem ugyanaz, most pontosítottál. Egyébként még ha a felhasználók nagy százaléka pucolná is a registryt, akkor sem lenne rá szükség, ahogy korábban írtam. Ez csak egy elterjedt hülyeség, sok mással együtt, mert nagyon jó érzés rányomni egy gombra, és nézni, ahogy "tisztul" a rendszer, máris könnyedebb az egész.

    Most meg kevered a minőségi és a funkciófrissítéseket. Utóbbi évente kétszer van, és 1 évre halasztható, addig is kapod a biztonsági javításokat, merthogy egy kiadás 1,5 évig támogatott.
    Igen, azzal az egy frissítéssel előfordult egy hiba, amit ugyan nagyon kevesen tapasztaltak (ezért volt kevés visszajelzés róla), de attól még gáz volt. Lásd a fentieket, ha beállítottátok volna a rendszert a gépházban, akkor 100%, hogy nem érintett volna titeket.

    A babrálást arra mondom, hogy belenyúlkálsz a rendszer működésébe azzal, hogy szolgáltatásokat tiltasz le, vagy a rendszernek fontos appokat törölsz bármilyen módszerrel, stb., ami problémát okozhat egy olyan frissítésnél, aminél egyáltalán nem volt számításba véve, hogy a rendszer egy része hiányzik vagy nem működik.
    Az meg nem érdekes, hogy éppen mit használsz, mert arról beszélsz, hogy miért váltottál.

    [ Szerkesztve ]

  • #54072192

    törölt tag

    válasz bambano #98 üzenetére

    A gépházban a frissítések halasztása nem változott, ugyanott van most is. A 1903 kicsit előtérbe hozza egy külön gombbal is, de attól még a régi helyen találod.

    A telemetria kikapcsolhatóságával egyetértek, de azt is értem, hogy miért nem akarják. Ha törvénysértő, akkor pereld be őket, hiszen megvan minden alapod rá, jó kis precedens lesz.

    PeachMan: Tényleg jó, hogy bevált, ezzel semmi gond. Csak azt látod, hogy kicsit ugrálunk ide-oda a kijelentésekkel és az éppen kritizált részekkel.

    [ Szerkesztve ]

  • #54072192

    törölt tag

    válasz #68216320 #103 üzenetére

    Semmi gond a Linuxra váltással meg a véleményeddel. Nem kell az MS-t meg a Win10-et szeretni, csak volt 1-2 tévedés, de szerintem már eloszlattuk. Én amúgy a Win8 megjelenésekor voltam hasonlóan, volt amihez nem volt driverem sem, plusz ott volt a teljes képernyős, egyszínű start, a macerás settings app (ami szintén teljes képernyős volt), stb. Aztán a 8.1-re már egész jó lett. A 10-nél szintén, kezdetben sokkal korlátoltabb volt a mostaninál, de hasznos fejlesztéseket kap, szerintem teljesen jó kis rendszer.

Új hozzászólás Aktív témák