Hirdetés

2019. június 17., hétfő

(#1) Jacek

Jacek
(senior tag)

;]

(#2) snecy20

snecy20
(PH! kedvence)

Akkor minden oké, sínen vannak az Intel tervei. ;]

A globális illumináció az, amikor úgy bebaszol, hogy forog veled a világ.

(#3) schawo válasza snecy20 (#2) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

Teljes sebességgel haladnak a jó úton. A rossz irányba. ;]

SoftDirect - Windows és Office licencek http://goo.gl/GqwSTH Win7 6000 Ft, Office 365 Vállalati E3 16000 Ft/felh/év, Win10H 14500

(#4) Segal

Segal
(PH! addikt)

Csak hogy folytatódjon a smile ;]

(#5) total90

total90
(PH! kedvence)

Szerintem nincs rajtuk akkora nyomás ekkora piaci részesedés mellett. Ha késnek sem lesz gond.

Ja és: ;]

Ha nincs jó, ló a szamár is. Képeim: 500px.com/abenteuR Videóim: tinyurl.com/yb2nk3e6 Instagram @abenteuerkanal

(#6) CPT.Pirk válasza snecy20 (#2) üzenetére

CPT.Pirk
(Jómunkásember)

Mint az Olsen bandában Egon tervei. ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7) Duck663

Duck663
(senior tag)

Dolgozni lehet, de azért előbb jó lenne azt a 10nm-t is működésre bírni. Nem is tudom mivel szenvedtek ennyit, talán a 65nm készült el ilyen nyögvenyelősen?!

Egy VEGA mindenek felett, na jó akkor majd a Navi! :D De most már aztán elég legyen a b@szakodásból. Igen, Win7-et használok, hogy ez büntetés lenne? Nem nagyobb, mint a Win10 önmagában.

(#8) erer1000

erer1000
(őstag)
LOGOUT blog

az a 2,7x skálázási faktor mit is jelent pontosan?

Sony Ericsson W200i->Tmobile Vairy Touch->Alcatel OT 806->Huawei ascend Y200->Nokia Asha 302->HTC ChaCha->Blackberry Q10->Blackberry Priv

(#9) Gdi

Gdi
(senior tag)

Úgy van emlegetve a 10nm mintha nem lenne rá megvásárolható intel cucc.
Meg izé ;]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#10) Cifu válasza erer1000 (#8) üzenetére

Cifu
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Hogy adott területre 2,7x több tranzisztort tudnak elhelyezni a 10nm-es node-on, mint az első 14nm-es verzióban (azért kell kiemelni, hogy az elsőben, mert már a 14nm+++ verzió a legújabb, ugye közben folyamatosan optimalizálták és javították a 14nm-es gyártástechnológiát, tehát hiába 14nm-es node-ról beszélünk, ezen belül is javult az adott területre elhelyezhető tranzisztorok száma).

Ja, és ;]

[ Szerkesztve ]

A csapatmunka nagyon fontos: rajtad kívül másra is lőhetnek!

(#11) satz18

satz18
(őstag)

Amíg vannak más kompetens, konkurens chipgyártók, addig én nem aggódok. A TSMCről úgy is azt hallottam, hogy nincs elég megrendelésük 7 nm-en, még pár év, és az intel segíthet rajtuk. ;]

Asus GL502VS, Lenovo x60, LG G4, PS 3

(#12) zzola válasza satz18 (#11) üzenetére

zzola
(PH! félisten)

;]

Muhahahahahahaaa

(#13) Duracellm...

Duracellm...
(PH! kedvence)

Nagyon ;] az Ivy-b wafer a hírben, nagyon ;] .

(#14) UnSkilleD

UnSkilleD
(senior tag)

én már az 1nm-en dolgozok otthon

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#15) Fecogame

Fecogame
(PH! kedvence)

;]

Gyenge a hálózati jel? 4G/LTE antennák, raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#16) energy4ever

energy4ever
(PH! addikt)

Durva, hogy 15db hsz-bol csak 3db-ban nincsen " ;] " smile.
Ez valahogy mindent elarul az intelrol manapsag...

;]

Egyedi ventiracsok gyartasa: https://hardverapro.hu/apro/egyedi_ventiracsok_olcson_modding_fan_grill_akar_vizesradira_/hsz_1-200.html

(#17) O_L_I válasza UnSkilleD (#14) üzenetére

O_L_I
(őstag)

Indíts rá egy kickstartert ;]

(#18) Top cat válasza UnSkilleD (#14) üzenetére

Top cat
(senior tag)

Én meg 0,1nm-en már fél éve. Ha kell egy kis szakmai segítség csak szólj. ;]

(#19) gyulank válasza UnSkilleD (#14) üzenetére

gyulank
(PH! addikt)

Én már 7pm-en.

GA-G31M-ES2C(1.x)+E8400+4GB Windows 10 H 1809/17758.1 x64 Ubuntu Stúdió 19.04 x64

(#20) Pipó válasza gyulank (#19) üzenetére

Pipó
(őstag)

Én olyankor már nem dolgozok. Egy sörrel a kezemben olvasom a PH!-t. :D

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#21) DanD88 válasza energy4ever (#16) üzenetére

DanD88
(kvázi-tag)

Miről maradtam le?

(#22) Lacika112

Lacika112
(tag)

7nm ? :C őőő gyerekek szenvedjétek ki elsőre a 10nm et valahogy :C

most olyan szaga van az intelnek mint a p4 ek végkorába 4ghz jártak már HT de nem tudtak újat virítani így elverte őket a 2x2gh athlon :D

ezt amúgy nagyon csúnyán elszámolták, ha amd leleményes zen kövi gent "fillérekért" hozza és intel nehéz helyzetbe kerülhet, persze nem mennek csődbe :R de már maga a tény hogy kezdenek lemaradni komoly arcvesztés

úgyis az a lényeg mi fog következni ha 3nm en van mindkét gyártó, onnan nincs lejjebb (mondtuk már sokszor) :C :C :C

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#23) jedis válasza DanD88 (#21) üzenetére

jedis
(őstag)

"Miről maradtam le?"

Ez most ugye irónia akart lenni, csak lefelejtetted a " ;] " -t ?
.
.
.
;]

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#24) DanD88 válasza jedis (#23) üzenetére

DanD88
(kvázi-tag)

Tudok olyat is, de ez most nem az a hely, nem az az idő.

(#25) csicso82 válasza UnSkilleD (#14) üzenetére

csicso82
(PH! nagyúr)

+1 még ennél is tovább léptem hagyom a fenébe ezt a technológiát és inkább építek egy kvantum számítógépet, ami jó BF5 alá is.

(#26) Norb79

Norb79
(fanatikus tag)

Ha jól látom annyira a béka s*gge alatt vannak a várakozások az Intellel szemben, hogy ha kihoznak bármit ami nem 14 nano ráncfelvarrás, hanem mondjuk egyenesen 12 nano, akkor is túlteljesítették a várakozásokat. Micsoda mázlista helyzet ez! ;] Csak nyerhetnek!

(#27) carl18

carl18
(őstag)

Az is csoda ha 2020-ban piacra dobják a 10 nanométert ;] Persze még az is benne van a pakliban lehetséges hamarabb lesz piacképes a 7 nanométer mint a 10. De a 10 nanot meg már azért kell piacra dobni mert elég sok pénzt elvitt a kifejlesztése. ;] Ebből ki indulva a 2,7X szorzó alapján elég nagy előrelépés lesz az a 10 nanométer ha egyszer megjelenik. De addigra a Ryzen már lassan 5 nanométeren fog járni.

Minden esetre kíváncsi leszek a 7 nanos Sapphire Rapidsra ami elég nagy előrelépés lesz állítólag az intel szerint. Tönkre menni semmikép se fognak, Ha az intel vissza lépne 22 nm+++++-ra még akkor is vennék mint a cukrot ;]

Hasíts bele! :D

(#28) Ragnar_

Ragnar_
(PH! addikt)

Intel egy kis segítség: Ha nem megy a 2.7, próbáljátok mondjuk 2.5-el. ;] Egyébként kb. jövő év végéig pont kitarthat a jelenlegi előnyük IPC/órajelben, így az AMD fele áron majd csak pont ugyanannyit fog tudni. Aztán boom jön a 10 nm és lehet duplázni az árakat, mert megint 10-15% al jobb lesz az Intel, Megjelenik majd az i11 is... ;]

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#29) schwartz

schwartz
(PH! addikt)

Hajra!
;] :DDD

(#30) csicso82 válasza Norb79 (#26) üzenetére

csicso82
(PH! nagyúr)

Ha jól tudom - nem vagyok nagy tudora a CPU-knak - asztali )és talán szerver szinten) is nincs ellenfele egyedül az AMD ami pedig még mindig elég gyenge, hogy ki tudja használni az Intel bénázását.

(#31) MSI.Navi

MSI.Navi
(tag)

Elkényelmesedtek, azt hitték mindig úgy lesz hogy 2 évente rádobnak 5% -ot a jelenlegi procira és jól megfejik az Intel hívőket az AMD pedig sehol sincs hogy bezavarjon, ezert nagyon veszelyes ha csak 1 gyártó van jelen a piacon, emlékszem hogy kardoskodtak az Intel hívők azokban az időkben amikor csak a kékek voltak hogy bizony 1000% -al fejlesztenek, hát nem!!!!! ;]

(#32) Norb79 válasza csicso82 (#30) üzenetére

Norb79
(fanatikus tag)

Ugyanez volt igaz a nokiára mobiltelefon vonalon, aztán addig bénáztak, hogy... ismerjük a sztorit. Azért már vannak jelek, ami alapján ég a ház. Kisker eladásokban már 2:1 arányban vezet az AMD, a céges partnerekkel sem örökéletre szólnak a szerződések, időnként azokat is meg kell újítani, ott is lehet lemorzsolódás és közben a harmadik szereplő és mozgolódik, igaz egyelőre "csak" a világ legnagyobb piacán, a kínain. Az AMDnek közel 10 év volt talpra állni, és az intel még lefele megy a domboldalon, nem a következő oldalon felfele, akármennyire is mennek az ilyen hurráoptimista sajtóanyagok. AMDtől is hány ilyet olvastunk, amíg adták ki a minielektromoskazánokat CPU néven a ryzen előtt. Vagy mennyit olvashatunk most is VGA oldalon.
Szegény ember az, aki ígérni se tud...

(#33) Fred23

Fred23
(PH! kedvence)

Csak altatják az AMD-t; jó hosszan! ;]

(#34) Silenc3Hun

Silenc3Hun
(őstag)

Ehhez már lesz 32nm-re upgradelt chipset is? ;]

(#35) -KP- válasza snecy20 (#2) üzenetére

-KP-
(PH! addikt)

Ja, sínen vannak, mint József Attila.

;]

(#36) b. válasza Lacika112 (#22) üzenetére

b.
(PH! nagyúr)

Alapból mar sejteni lehetett a 7nm előnyét a gyártásnál mivel annó Trump bácsi arra a félbe maradt gyarukra adott állami támogatást. A két gyártási technológia külön úton és fejlesztési metóduson jár. Nagy valoszinuseggel 7nm re fog helyreallni Intel és egy alapoktól arra fejlesztett 7 nm eljáráson dolgoznak az erre és az 5nm vagy az alatti gyartasra kialakitott gyartosorokkal.
A versennyel mi csak jól jarhatunk.
Ja és ;]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) PSN: Wijberto: Xbox Live : Tiboa

(#37) MSI.Navi

MSI.Navi
(tag)

És nem is olyan rég még a 3nm álmodoztak most meg befosnak 10nm -en.

[ Szerkesztve ]

(#38) andy19770128 válasza csicso82 (#30) üzenetére

andy19770128
(tag)

Az álltalad emlitett gyengeség már a múlté. alacsonyabb fogyasztáson hozza ugyan azt. ráadásul fele áron.....
Játékra pl a 2700x bőven jobb 4 k-s felbontásban mint egy i7

(#39) t72killer

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog (1)

Már látják a fényt az alagút végén... :Y

A 10nanót el kéne engedni, berendezéseket addig eladni a MÉH-nek, míg jól fizetnek értük és minden erőforrást a 7nanóra és az annál kisebb csíkszélekre koncentrálni.

[ Szerkesztve ]

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#40) exedoc

exedoc
(fanatikus tag)

Szerintem jól haladnak. Meglesz az. :D

[ Szerkesztve ]

(#41) Ragnar_ válasza csicso82 (#30) üzenetére

Ragnar_
(PH! addikt)

Az AMD addig gyengébb amíg nem nézel performance/dollár grafikonokat, és szemmel észreveszel átlag 112 FPSt 100 helyett játékokban (bekapcsolt FPS kijelzés nélkül :) ) asztali/játék szegmensben. Az üzleti szegmensben meg elvileg egy db Rome chip annyit ment renderelésben, mint 2 db csúcsXeon, tehát nagyon nagy gondok az AMD teljesítményével valószínűleg nem lesznek. De ugye 2 éve még csakazIntel volt (szerintem is) és kell némi idő amíg az AMD mint alternatíva visszatér a köztudatba. Én sem vagyok szakember egyébként, szóval tévedhetek nyugodtan. :)

( ;] )

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#42) kekesj

kekesj
(lelkes újonc)

mondjuk azzal is foglalkozhatnának, hogy az alacsony erőforrásigényű fogyasztók számára, azaz akinek egy 2/4-es, 4/4-es proci tökéletesen elegendő, megfelelő mennyiségben és reális áron álljon rendelkezésre processzor, nem olyan árban, amit az angolok meg az amerikaiak is sokkalanak.
esetleg, talán.

(#43) csicso82 válasza t72killer (#39) üzenetére

csicso82
(PH! nagyúr)

Ez jól hangzik, de pont erről van szó hogy már a 10-14-el is megy a szenvedés és már a 14-nél is ha jól tudom a fingot reszelik NEM TUDNAK TÖBBET. Hiába van egy csomó marketinges ha a laborból nem jön ki jobb termék.

(#44) mpioca válasza Lacika112 (#22) üzenetére

mpioca
(kvázi-tag)

Ryzen 3 3300 - 6/12 - 3.2/4.0GHz - 50w - $99
Ryzen 3 3300X - 6/12 - 3.5/4.3GHz - 65w - $129
Ryzen 3 3300G - 6/12 - 3.0/3.8GHz - 65w - $129
Ryzen 5 3600 - 8/16 - 3.6/4.4GHz - 55w - $178
Ryzen 5 3600X - 8/16 - 4.0/4.8GHz - 95w - $229
Ryzen 5 3600G - 8/16 - 3.2/4.0GHz - 95w - $199
Ryzen 7 3700 - 12/24 - 3.8/4.6GHz - 95w - $299
Ryzen 7 3700X - 12/24 - 4.2/5.0GHz - 105w - $329
Ryzen 9 3800X - 16/32 - 3.9/4.7GHz - 125w - $449
Ryzen 9 3850X - 16/32 - 4.3/5.1GHz - 135w - $499

;] ;] ;]

Szerk.: hogy igazán spicy legyen, +10% IPC növekedés is valószínűleg elkönyvelhető.

[ Szerkesztve ]

(#45) [CsuCsu] válasza csicso82 (#43) üzenetére

[CsuCsu]
(őstag)

Tudnak tobbet, a problema az volt, hogy amig az AMD szenvedett, az Intel szandekosan lelassitotta a fejleszteseket es kirugott egy rakas mernokot, hogy tobb legyen a profit az eves es negyedeves jelentesekben, igy hizlalva rovid tavon a reszvenyarfolyamot.

Ami pedig azert volt szukseges, mert a top menedzsment reszvenyopciokban van fizetve. Ezek az emberek eppen lelepnek / leleptek a profittal, es a kovetkezo generacios vezetes nyakaba varrjak a problemakat amiket krealtak.A megbizo-ugynok problema klasszikus esete. Most persze kaparnak, es meg is lesz a fejlesztes, ugyanis ujra ontik bele a penzt megerezve a versenyszelet.

@mpioca Ha ez igaz, az Intel csak versenyellenes eszkozokkel tudja majd megtartani a reszesedeset. Szerencsere mindketto amerikai ceg, igy az FTC argus szemmel figyeli, mit muvel az Intel a korabbiakbol tanulva.

[ Szerkesztve ]

(#46) Ragnar_ válasza mpioca (#44) üzenetére

Ragnar_
(PH! addikt)

Ha az a 3850X igaz akkor a 9900k max kulcstartónak lesz jó az 500-550 dodós szegmensben, vagy lehet, hogy azzal gyártják majd a PS5-öt. Ja nem, ahhoz erősebb GPU kellene ;]

[ Szerkesztve ]

(#47) t72killer válasza Ragnar_ (#46) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog (1)

A 9900K nem HEDT proci, hanem LGA1151.

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#48) Ragnar_ válasza t72killer (#47) üzenetére

Ragnar_
(PH! addikt)

Jogos, javítottam :R

(#49) rii

rii
(PH! nagyúr)

jajj édes intelke ... há mi van má véled?
;]

"A valóságot figyelmen kívül hagyhatjuk, de nem hagyhatjuk figyelmen kívül a valóság figyelmen kívül hagyásának következményeit." - (Ayn Rand)

(#50) JColee válasza Cifu (#10) üzenetére

JColee
(őstag)

A továbbfejlesztett 14nm-es technológiák nem sűrűbbek tudtommal (inkább ellenkezőleg).

Igaz ez 14nm++, de azért megteszi példának. A továbbfejlesztett technológiáknak általában lazábbak a design rule-jai.

Én már a következő rendszert is utálom.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.