Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fitzgerald

    veterán

    válasz Polllen #70 üzenetére

    Attól függetlenül, hogy sokaknak (többek között nekem sem) nem tetszett a lezárás, nem kellett volna mosakodniuk. Ennyi volt a fő történeti szál, páff. Nesztek. Szerintem jobban jöttek volna ki a dologból, mint így.
    Egy könyvet sem az olvasók írnak, vagy olvasói nyomásra írnak hozzá részeket a következő kiadásban.

  • Fitzgerald

    veterán

    válasz Diopapa #64 üzenetére

    Ettől függetlenül ahogy te is írod, valóban lehetett volna ennél jobb lezárást is írni a trilógiának. Pont az a baj vele, hogy minden szállat elvarr.
    Nem maradtak kérdőjelek.
    A legjobb történetek mindig gondolkodásra késztetik az embert.
    Pl. azt hogy a Catalyst AI-t ki készítette, sosem kellett volna felfedni.
    Erre jön a létező leglolabb dlc (Leviathan), és ezt is hazavágja.
    Azt sem kellett volna túlmagyarázni, hogy miért volt szükség a reaperekre. Csak elhinteni dolgokat, amelyeket tovább lehetett volna gondolni.
    Az első két rész pont azért szólt akkorát, mert még csak találgathatott mindenki.

  • Fitzgerald

    veterán

    válasz GypsFulvus2 #59 üzenetére

    Hát pl. úgy, hogy ez egy sci-fi játéksorozat, tudod. Ide vagy oda, attól még sci-fi. Úgyhogy már meg is válaszoltad magadnak a kérdést.
    Pl. valamilyen mechanikus, 4-nél több dimenziós faj miért ne építhetett volna olyan relét, ami galaxisokat köt össze?
    Egy olyan világban, ahol FTL sebességgel lehet közlekedni, bármi lehetséges...a 2.5 millió fényév az meg 4 dimenzióban annyi. Mi van, ha ezek a lények egyszerre képesek érzékelni a múltat, a jelent, és a jövőt? Vagy ha az idő számukra egy fizikai dimenzió, ahogy pl. arról az Interstellarban is szó volt? Már nem kell utazniuk egy pillanatot sem, nemhogy 2.5 millió évet. Ennyi. Bármerre mehetnek, és úgy csűrik-csavarják a dolgot, ahogy csak akarják.
    A tétet meg emelni kell, és ahhoz már nem elég nagy ez a galaxis, a reaperek puszta léte/nemléte erre a bizonyíték.
    És ettől még simán lehet majd ez egy jó Mass Effect játék, jól tele lehet majd vágni mindfuckkal.

  • Fitzgerald

    veterán

    válasz b. #21 üzenetére

    Szerintem a befejezésig nem volt különösebb probléma a 3-al. Tény, hogy sok mindent ki lehetett már találni a 2. rész után (a Cerberus ellenünk fordul, a Földet támadják majd a legkeményebben a reaperek, mások támogatását kell majd megnyernünk az invázió megállításához, stb.).
    A Catalyst AI ötlete jó volt, csak a megvalósítás lett elég lol. A reaperek pedig közel nem voltak olyan fejlettek, intelligensek és ütőképesek, mint amilyennek be lettek harangozva. Egy ilyen fejlett, halhatatlan, organikus/mechanikus fajtól valami olyat várna az ember, hogy a lehető leggyorsabb, leghatékonyabb módon, különösebb erőfeszítés nélkül és zéró veszteség mellett legyen képes kiírtani az összes többi fejlett fajt a galaxisban.
    Egy ennyire fejlett faj valószínűleg nem lenne arra rászorulva, hogy nyílt, fizikai konfrontációba bonyolódjon más, jóval gyengébbnek és fejletlenebbnek titulált fajokkal. Ha pedig mégis ilyesmire kerülne sor, akkor sem veszíthetne.
    A Leviathan sztori meg nem is kellett volna a történetbe, gyökérség habbal. Elfogytak az ötletek szerintem.

  • Fitzgerald

    veterán

    Ha kicsit belegondol az ember, a leglogikusabb lépés egy másik galaxisba vinni a sztorit.
    A Shepard féle vonalat is hanyagolni kell.
    A reaper sztori után egyszerűen nem lehetne már emelni a tétet ugyanazokon a helyszíneken, ugyanazokkal a szereplőkkel.
    Viszont éppen emiatt nagyon-nagyon nehéz dolga lesz a fejlesztőknek, ha rá akarnak kontrázni a trilógiára.
    Abban sem vagyok biztos, hogy ez lehetséges.
    Egyszerűen annyira grandiózus a sztori, hogy (ez biztos furcsán hangzik, de) talán jobb is lenne, ha nem készülne több játék a sorozatban.
    A filmvilágból ugrik be egy példa. The Dark Knight.
    Annyira magasra tette vele az író/rendező a lécet, hogy már ők maguk sem tudták megugrani a folytatással.
    Na valami ilyesmitől félek a Mass Effect kapcsán.
    Az elvárások csillagászati mértékűek.
    Az ilyesmiből legtöbbször vagy óriási pofáraesés, vagy egy jó, de mégsem elég jó produkció lesz.

Új hozzászólás Aktív témák