Hirdetés

2019. augusztus 23., péntek

(#1) etejedu

etejedu
(őstag)

Nekem kifejezetten tetszik ez a minimalista dizájn. Szerintem az Ikeaban is meg fogjuk találni hamarosan a kinai változatát; Jøkkenköppen márkanéven valami kezdő svéd tervező neve alatt!

(#2) Dr. Akula válasza etejedu (#1) üzenetére

Dr. Akula
(nagyúr)

Szerintem Kínában már most megtalálod Jingjang márkanéven. :)

Xbox One X - PS4 - Dell 5491 - i9-9900K, G.Skill Trident Z 32GB 3200/CL14, MSI 2080Ti Lightning Z, ASUS Maximus XI Extreme, Samsung 970Pro 1TB, Corsair K95 RGB Platinum, Logitech GPro, Benq PD3200U, Phanteks Enthoo Elite

(#3) Zeratul

Zeratul
(addikt)

Modern SMD vagy COB/COG ledek fényporával olyan színhőmérsékletet kevernek ki amilyet kell, ha berak egy vékony nátron üveg (ami leg általánosabban használt üveg) burkolatot v előlapot az UV probléma is meg van oldva.

(#4) Mike88 válasza Zeratul (#3) üzenetére

Mike88
(senior tag)

Arról nem is beszélve, hogy adott fogyasztás mellett sokkal nagyobb fényerő érhető el. Na és az az amit az emberek többsége még mindig meglepődve fogad, s felkelti az érdeklődését, nem az, hogy egy papírvékony izé világít.

(#5) bigz válasza Mike88 (#4) üzenetére

bigz
(tag)

Nekem sajnos pont jol jonne par negyzetmeter papirvekony ize, ami vilagit, csak nem ennyiert.

I <3 Razer Mantis Control.

(#7) ^Clown

^Clown
(veterán)

öööö, 240 dolcsi?! Nem én vagyok a célközönség, úgy érzem.

(#8) Zsidaaj

Zsidaaj
(tag)

240 dollar? :O Inkabb gyertyakat vennek 5 dollaert:D

[ Szerkesztve ]

132 pozitív és 0 negatív értékelés az oldalon!

(#9) MaUser válasza Zeratul (#3) üzenetére

MaUser
(addikt)

Azért egy jó led fényforrás ára 10$-tól indul, ahhoz még kell egy lámpa is. Egy jó design led olvasólámpa meg ma is van 100-200$ körül még consumer gyártóknál is. Egy tényleges design lámpa meg ennél sokkal drágább. Igaz, egy kínai, Ikea gagyi van fillérekért, de olyan ezeket ide keverni, mint pl. egy Ikea gardrobe-ot összekeverni azzal, amikor egy asztalossal csináltatsz magadnak egyet. (A vicc egyébként, hogy itthon az még csak nem is nagyon drágább 10x-es minőségért, mint egy hasonló darab az Ikea-ból. ;] )

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#10) Zeratul válasza Mike88 (#4) üzenetére

Zeratul
(addikt)

SMD LED lámpáknál nem ritka a 100 lumen/W, filamentnél a 120lumen/W is elérhető, ennek fényében 442 lumen 14,5 W ból elég hurka.

(#11) flashpointer válasza bigz (#5) üzenetére

flashpointer
(senior tag)

Led panel, nem papírvékony de 10 mm magas. kb 75 lumen / wattal

(#12) Armahun

Armahun
(addikt)

Ennyiért egy négyzetmétereset lehet venni a plafonra.

Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#13) Mike88 válasza Zeratul (#10) üzenetére

Mike88
(senior tag)

:) Az!

(#14) DrJános

DrJános
(aktív tag)

Ez az ár erőteljesen vicces meg a teljesítménye is. ;]

E27-es foglalattal COB LED lámpa 7W 470 lumen 67 lumen/Watt 879 Ft /darab
E27-es foglalattal COG LED lámpa 4W 450 lumen 112 lumen/Watt 1 175 Ft /darab

Szerintem bőven van alternatíva asztali lámpához. :DDD

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S7

(#15) MaUser válasza DrJános (#14) üzenetére

MaUser
(addikt)

A fenti lámpának a cri-je 94, ne keverjük már egy (papíron) 80-82-es cri-vel rendelkező sávol led fényforrással. :U Gyorsan rákerestem és a legolcsóbb 93 vagy nagyobb cri-s "led izzók" 15$-tól indulnak, azaz általad linkelt árak duplájától, az USA-ban. Itthon meg nagyjából nem is kaphatóak. Egy jobb Sylvania meg erre még árban rádupláz.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#16) daa-raa válasza MaUser (#15) üzenetére

daa-raa
(titán)

Ami viszont még mindig csak kicsivel több, mint az 1/10-e árban a cikkben szereplő micsodának.

Vannak olyan fallal körülvett városok, melyeket nem szabad megostromolnod. - Szun-ce XL

(#17) didyman válasza MaUser (#15) üzenetére

didyman
(őstag)

A CRI-re sajnos eddig is tojt a vásárlók zöme, a kompaktok 84 körüli értéke mindenkinek untig elég volt. Ha meg magas CRI-t akarok, akkor ott a Yuji Ra98-as értéket produkálója, tokozzák mindenféle elterjedt fejeléssel, de ha laposat szeretnék, akkor van COB belőle, 1,3 mm vastag, ilyenek mennek az akvárium felett példának okán. :-)

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#18) gerii

gerii
(addikt)

Lehet válogatni az itthoni elmebeteg árak között is.

(#19) Geller72

Geller72
(veterán)

Ha egy nullával kevesebb lenne, nekem akkor is sok lenne érte..:D.

Eachine Micro Skyhunter PNP, Gemfan Hulkie 2040-3, Gemfan 3035BN prop szettek eladóak. Érd: PM

(#20) buvartacsko válasza Geller72 (#19) üzenetére

buvartacsko
(addikt)

Neked akkor is sok lenne ha 1 dollár lenne. :)

(#21) shiftac

shiftac
(aktív tag)

Ha már OLED, nem lehet összehajtogatni? :D

Xiaomi Redmi 4 Prime (MIUI Global Stable 10.2.2.0)+Soundmagic E10

(#22) didyman válasza shiftac (#21) üzenetére

didyman
(őstag)

Jogos kérdés :D

(#23) Geller72 válasza buvartacsko (#20) üzenetére

Geller72
(veterán)

4-5 ezer ft lenne az az összeg, amit egy ilyenért adnék. Ahogy egy mennyezeti lámpáért sem adnék 15-20k felett. És nem azért mert nem telik, hanem azért, mert ennyiért igenis lehet olyat találni, ami megfelelő. Ha meg lehet, akkor minek adjak többszörösét érte? :U

Eachine Micro Skyhunter PNP, Gemfan Hulkie 2040-3, Gemfan 3035BN prop szettek eladóak. Érd: PM

(#24) DithenS

DithenS
(senior tag)

3900 Kelvin nem semleges szín,UV fényt meg csak a kompakt fénycső bocsájt ki,LED például nem :)
Ilyen vékony kivitel amúgy eléggé pazarló kicsit,13W-ból 1000 lumen is kihozható simán,amúgy LED-hez nem hiába adnak reflektort is,refi nélkül sokkal kevesebb a lumen azonos teljesítményen,e27-es foglalatúakhoz nem értek,de biztos ott is van valami trükk.

(#25) didyman válasza DithenS (#24) üzenetére

didyman
(őstag)

De, az. 3900 K semleges fehér. Kb. 3500-4000 K között hívják annak. Az UV-ban ne legyél biztos: A CCFL legfeljebb akkor tudott valamicskét kieregetni a higany UVC vonalából, ha boroszilikát üveges volt, ez pedig csak az UVA-UVB-germicid csöveknél volt így, a sima lakossági CCFL-ek UV vonalai az üveg és a fénypor miatt meglehetősen alacsonyak voltak. Ugyanakkor LED-eknél a kék, illetve ibolya emissziós (utóbbiak a magas CRI-s darabok) csipek bizony engednek bőven UV-t, amit ugyanúgy tompít az üveg/műanyag az emitter előtt, mint CCFL-eknél. A reflektort nem értem, ha 180 fokban sugároz és emögé raksz refit, akkor hogy lesz több fénye?

(#26) didyman válasza didyman (#25) üzenetére

didyman
(őstag)

Következetesen CCFL-t írtam, sima CFL-t akartam.

(#27) didyman válasza didyman (#25) üzenetére

didyman
(őstag)

Fedvény: nem boroszilikát üveges...

(#28) tecsu

tecsu
(addikt)

"Előnye, hogy nincs UV fény, nincs tükröződés és kék fény."

Ezt hogy kell érteni? Miért probléma az UV meg a kék fény? Ráadásul fehér színű, abban ugynaúgy kell lennie kéknek is, nem?

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#29) didyman válasza tecsu (#28) üzenetére

didyman
(őstag)

Mert öregíti a műanyagot, a színeket. Ezért múzeumi világításra nem annyira jó ötlet, tehát ha múzeumod van, akkor ne vegyél ilyet. :D Kék az van, hogyne lenne benne.

(#30) [CsuCsu]

[CsuCsu]
(senior tag)

Ez egyertelmuen egy dizajnlampa. Nehogy mar kizarolag a technikai parameterek alapjan ertekeljetek.. Szerintem kinezet es spec alapjan rendben van az ara, felteve hogy az anyaghaszanalat es megmunkalas megfelelo.

(#31) tailor74

tailor74
(őstag)

Az ára vicc, a kinézete viszont rendben van. Gondolom ez indokolja az irreálisan magas árat is. :)

tailor74

(#32) Chaser válasza [CsuCsu] (#30) üzenetére

Chaser
(titán)
LOGOUT blog

És adnak rá 15-20 év cseregarit, akkor tényleg rendben :K

_tejesen'® joálapotpan'™_

(#33) Bilux

Bilux
(addikt)

Galaxy s első széria rögzítem egy tartóra és beállítok egy fehér képet max fényerővel és kész is a lámpám. :DDD

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#34) tailor74 válasza Bilux (#33) üzenetére

tailor74
(őstag)

Nagy ötlet.. :C

tailor74

(#35) Kékes525

Kékes525
(veterán)

Nekem nagyon tetszik. Az kérdéses, hogy a kapcsolgatásokat hogyan viseli el? Hány fel és le kapcsolást bír ki?

Barátnőm megkérdezte: Miért beszélek olyan halkan otthon? Feleltem: Azért mert Zuckerberg lehallgat. Ezen jót nevetett a barátnőm, én is nevettem, Alexa is nevetett, Siri is nevetett és Bixby is nevetett...:D

(#36) Z0mbi válasza Kékes525 (#35) üzenetére

Z0mbi
(senior tag)

na majd amikor ezzel tudom tapetazni a plafont...akkor irjatok ram! :)

(#37) Kékes525 válasza Z0mbi (#36) üzenetére

Kékes525
(veterán)

Lehet, hogy ezzel nem, de nemsokára már lesznek olyanok is, amivel ez megoldható.

Barátnőm megkérdezte: Miért beszélek olyan halkan otthon? Feleltem: Azért mert Zuckerberg lehallgat. Ezen jót nevetett a barátnőm, én is nevettem, Alexa is nevetett, Siri is nevetett és Bixby is nevetett...:D

(#38) didyman válasza Kékes525 (#35) üzenetére

didyman
(őstag)

A LED-eknél úgy általában milyen problémáról tudsz a fel-le kapcsolgatások számát illetően?

(#39) Kékes525 válasza didyman (#38) üzenetére

Kékes525
(veterán)

Nem tudom, egy kérdés volt. Limit biztos hogy van, úgy gondolom.

(#40) Armahun válasza Z0mbi (#36) üzenetére

Armahun
(addikt)

Led panellal most is telerakhatod.

Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#41) didyman válasza Kékes525 (#39) üzenetére

didyman
(őstag)

LED-nél? Nincs. Az elektronikának lehet, hogy megadnak egy alibi százezres értéket, de igazán nincs gyakorlati jelentősége.

(#42) Kékes525 válasza Armahun (#40) üzenetére

Kékes525
(veterán)

Azért az még nagyon drága.

(#43) SirRasor

SirRasor
(őstag)

"442 lumen 13,7 watt" ez picit sokat eszik IMHO :U
Fejem feletti ~10 wattos és ~830 lumenes (asszem smd 5050). Igaz nem OLED, de úgy tudom az oledek energiaigénye kevesebb. Ja nem, magas fényerőn több. De akkor miért OLED? Nem jobb az élettartamuk, sőt..

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#44) imikee válasza DrJános (#14) üzenetére

imikee
(tag)

E27 12W/1055lumen 1200HUF

...

(#45) Armahun válasza Kékes525 (#42) üzenetére

Armahun
(addikt)

Miért , kb 100.000-ből megvan négyzetmétere. :D

[ Szerkesztve ]

(#46) Nwis86 válasza Kékes525 (#42) üzenetére

Nwis86
(aktív tag)

Szép letisztult, de ennyiért nekem esélytelen, de hát nem én vagyok a célcsoport... viszont pár napja 11.én a kínai akciós napon rendeltem ilyen 20W 1400lumenes gu10es izzókat 5db-ot 570ft/db áron, Nekem ez bőven jó lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#47) MaUser válasza daa-raa (#16) üzenetére

MaUser
(addikt)

Igen, és akkor már csak kell hozzá egy desing lámpa is, pl. az alábbi, röpke 126eFt-ért:

Egyszóval egy ergonomikus, magas cri-vel rendelkező design-os lámpáért egyáltalán nem sok az a 280$. Más kérdés, hogy nekünk van-e erre pénzünk. :(((

(#48) dabadab válasza Kékes525 (#39) üzenetére

dabadab
(félisten)

LED-eknél a fényerőszabályzást PWM-mel szokták csinálni, vagyis fel-le kapcsolgatják a LED-et, és a kikapcsolt meg a bekapcsolt állapot aránya határozza meg a fényerőt. Most hirtelen a (teljesene átlagos) TLC5940 LED driver chip adatairól tudok nyilatkozni, az másodpercenként kb nyolcezerszer kapcsolja ki meg be a rá kötött LED-eket - és ezt a LED-ek minden gond nélkül elviselik.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#49) Chaser válasza dabadab (#48) üzenetére

Chaser
(titán)
LOGOUT blog

És emiatt olyan szépen vibrálnak a kijelzők hogy gyönyörűség:)

_tejesen'® joálapotpan'™_

(#50) daa-raa válasza MaUser (#47) üzenetére

daa-raa
(titán)

Miért is kell hozzá? Anélkül nem ad fényt?

Vannak olyan fallal körülvett városok, melyeket nem szabad megostromolnod. - Szun-ce XL

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.