Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • didyman

    őstag

    válasz Chaser #49 üzenetére

    Te észreveszed a másodpercenként 8000 ki-bekapcsolást? :F Igazi parafenomén lehetsz. :D

    "Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

  • dabadab

    titán

    válasz Chaser #49 üzenetére

    Emiatt biztosan nem, mert 8 kHz-es vibrálást nem látsz. Azokkal van a gond, ahol egy-két száz hertzen villog a LED.

    (#53) daa-raa: a (nagyfrekvenciás) PWM-et nem igazán lehet az LCD képfrissítéséhez igazítani (vagy legalábbis nincs sok értelme), mivel teljesen más nagyságrendben van a sebességük: mire egy pixel hajlandó felvenni átváltani az új értékre, addig több PWM ciklus is lefut.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • Mr.Skynet

    senior tag

    válasz Chaser #49 üzenetére

    Ott a pont! Én igazából akkor akadok ki, amikor valaki megpróbálja nekem megmagyarázni, hogy az nem vibrál :Y, csak mert ő nem látja... Bizonyos kütyüknél szabályosan idegesítő, de nagyon durván, én konkrétan megőrülök tőle.

    Az amikor elkezd nekem minden féle smart energia management okoskodni, hogy húh többségében sötétebb árnyalatú képet látok, akkor elkezd nekem halványítani, ha világosabb a kijelzőn megjelenített kép, akkor vissza nyomja nekem a fényerőt, aztán a szemem kigúvad. Gyorsan legörgetsz a lap aljára, olyan szépen sziporkázik a kijelző, hogy a hajam kitépem... már sok esetben teló, tablet, noti stb. inkább max vagy min fényerőn megy a masina, mert így legalább nem vibrál. TV-t is mennyit nézegettem, hogy milyet vegyek és miután megvettem, mennyi dolgot kell kiiktatni, hogy ne pulzáljon még az agyam is tőle ha 20 percnél tovább szeretném nézni.

    Abszolút kedvenc amikor nézem ezeket a kültéri led reflektorokat pl. Tesco épület oldalán, hát emberek az úgy vibrált, hogy az már nem viccelek epilepsziás rohamra adhat okot az arra hajlamos embereknek, el is szállt itt Komáromban fél éve nem megy hála a jó égnek. Valami atyaeszük idiótája biztos precízen kiszámolta, hogy míg villogtatja addig éves szinten megspórol nemtom hány kW-ot :W

    Amin viszont felnyerítettem, hogy nemrég egy régebbi autókázós videót néztem vissza és az előttem haladó B6 Passat hátsó helyzetjelző lámpái a kamera képén jól láthatóan vibráltak, nah mondom jó tudni, hogy ezek szerint az autókat is már jó ideje utolérte ez az őrület, csak azt legalább nem látom.

    Sorry az off-ért, nem bírtam magamban tartani :B

    Szerk.: aha már látom itt a miértek egy részét a hsz-eket tovább olvasva ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák