Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hunhool1979

    tag

    válasz donnie.d #250 üzenetére

    Te sem gondolod komolyan hogy a 170 ezer Ft-os áremelkedést az infláció és a Ft árfolyam okozza...

  • Kevin8997

    tag

    240ert volt fent a vodanal ket honapja, most meg 355 korul van. Kivancsi vok ennyiert jobb e mint 240ert a p40 pro.

  • gti16v

    őstag

    Sziasztok!

    Már nagyon vennék a telekomnál egy új csúcs kategóriás fotózós telefont,ami google szolgáltatás kompatibilis.
    Na most a telekom nem forgalmaz ilyet,és nem is várható a közeljövőben.
    Eléggé google függő vagyok,így az volna a kérdésem,mennyit fejlődött a technológia,mennyire lehet most kompromisszum mentesen a segéd programokkal használni a P50pro -val
    a google szolgáltatásokat.
    (Tárhely,e-mail,drive,térkép,néhány megvásárlolt program,banki app,ls google fótok és annak automata feltöltése)
    Mert ha már többségében megoldott akkor lehet megvenném másod telefonnak.

    Köszi

    http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

  • donnie.d

    aktív tag

    válasz gti16v #253 üzenetére

    Ha nagyon Google függő vagy, akkor (akármennyire szeretem ezt a telefont) nem ajánlom.
    Ellenben bemásolom, amit a P40 Pro topicban írtam (azt is szerettem, meg is tartottam másodtelefonnak) mindkét hozzászólást. Ez alapján talán tudsz dönteni.
    Ha nem vagy alkalmazásfüggő, akkor minden elérhető böngészőből (én pl. így használom az OTP oldalát). De tessék:

    1#:
    Igazából nem terveztem volna lecserélni a P40 Pro-t, de a teszt írások és videók után nekem nagyon megtetszett. Nekem két előfizetésem van. Az egyiket én használom a másikat pedig az anyám. Neki lejárt a hűségideje, s sehogy nem tudtam meghosszabbítani, mert a telekomnál állandóan készülékkedvezménnyel bombáztak. Így tegnap bementem, és az ügyintézővel megcsináltuk, hogy a fennmaradó részleget kifizettem, s mindkét előfizetés egyszerre lett megújítva. Nehéz döntés volt, de végül egy P50 Pro-val jöttem haza.
    Mint ahogyan fentebb írtam nem vagyok mobilfüggő. Kb. hat alkalmazást használok, így nekem a Google tiltás szinte nem is érintett. Engem az sem zavart, hogy többször kellett a böngészőt alkalmaznom. Még az OTP sz*rsága sem érintett, mert az alkalmazás helyett beléptem böngészőből. Nem esett le az ujjamról a nem létező gyűrű. Nálam a szerelem a P8 Lite-tal kezdődött, s én márkahű vagyok, így annak idején nagy lépés volt Sony-ról Huawei-re váltani, de nem bántam meg. Egy telefonjukkal sem volt problémám. Ha váltottam, akkor vagy eladásra került, vagy pedig megörökölte az anyám. De egyiken sem volt karc, törés stb. Ezért mertem tavaly megvenni a P40 Pro-t, amit egyébiránt annyira megszerettem, hogy már múltkor eldöntöttem, hogy ha váltás lesz, akkor nem adom oda senkinek, s nem is adom el. Megtartom tartaléknak.
    Én kifejezetten örülök ennek a Google tiltásnak, mert végre nincs tele szemetelve mindenféle f*szsággal a telefon, és nem azzal megy el pár órám, hogy törlöm őket, vagy próbálom törölni, esetleg szúrja a szemem az az alkalmazás, ami nem törölhető. A P40 Pro-nál is a tárhely jelentős részét fényképek, videók és a zenék foglalták. Utóbbi főleg azért, mert amikor csak lehet flac kiterjesztést használok. Ebből a szempontból a P50 Pro előrelépés, mert sokkal jobban szól a fülhallgatóm (Hi-Fi díjas Sound Magic E10) és a Bt-s JBL is. A hangerővel kapcsolatban azt érzem, mintha picit halkabb lenne, de cserébe sokkal nagyobb zenei hangzást tapasztaltam.
    A P40 Pro-val szemben itt nincs 5G. Mondjuk én nem lógtam sokat neten, ha mentem valahová, továbbá nem is nagyon érdekelt, hiszen ha megyek haza ott például az 5G nem működött. Armor tokot használtam, amiről azt kell tudni nagyon vastag, és én azt tapasztaltam, hogy a P40 Pro-nál 5G használatkor nagyon gyorsan merült, és mellette iszonyatosan melegedett, s sokszor még a tok is átforrósodott. Sokszor aggódtam is, hogy nehogy meghibásodjon, így én 4G-t használtam ezen a készüléken. Így engem nem zavart, hogy itt is csak 4G van. Villámgyorsan találja meg a hálózatot, nincsenek kapcsolódási problémák, s a lehető leggyorsabban működik. A Wi-Fi-re is azonnal csatlakozott, s a Bt eszközöket is hamar megtalálta. Nekem kicsit meglepetés volt, hogy laptopra milyen gyorsan áttolta a ma készült képeket.
    Ahogy szerepelt a tesztekben az valós. Tényleg elég fürge a telefon, s gyorsabb is, mint a P40 Pro. Nyilván nem ver rá köröket, de súlyra könnyebb a telefon, kerekített kijelzője pedig azonnal érzékeli az érintést, és gördülékenyen működik a lapozás, vagy bármely alkalmazás indítása. Én a szinkronizálást nem végeztem el, mert szeretek mindent a 0-ról kezdeni, így amikor beléptem a Huawei fiókomba, akkor első dolgom volt az áruházak telepítése.
    Az áruházak telepítése zökkenőmentes volt, előtte töröltem mindent, amit nem szerettem volna használni, vagy nem volt rá szükségem. Egyedül az Aurora Store problémázik, bár feltelepítettem már korábbi változatát is. Vagy valami szintasztikai hibát ír ki, vagy csomag hibát. De bármelyik applikáció megtalálható más áruházba, így amikor telepíteni akartam valamelyiket, akkor azzal a hibával szembesültem, hogy nem indultak el. Vagy például a menetrendek applikáció villódzott úgy kellett bezárnom. De mikor töröltem őket, és felmentem az Aurorára, akkor ott volt link az aptoidra például. Szerintem az Aurora áruházzal lesz a gond, mert amit onnan töltöttem le, vagy frissítettem az hibátlanul működik. De egyelőre még nem jöttem rá a hiba okára. Ami ment a P40 Pro-n az megy a P50 Pro-n is.
    Szerintem a kijelző kicsit világosabb, mint a P40 Pro-é. Szerintem nagyobb a frissítési ráta is, mert nagyon gördülékenyen lehet használni a telefont. A hátlap egyébként szerintem nem üveg, hanem üvegszerű, de tok mindenképp ajánlott. Nem csak a védelem miatt, hanem mert gyűjti az ujjlenyomatokat. Arra nem emlékszem, hogy a P40 Pro-hoz járt-e tok alapjáraton, de a P50 Pro dobozában a töltő és töltőfej mellett szilikontokot is mellékeltek. A telefon nagyjából 40%-on volt, de igaz, hogy nagyon gyorsan tölt. 66W-os töltő jár hozzá, s tényleg valós, amit az egyik tesztvideóban láttam, hogy nagyon hamar feltölt. Időt nem mértem, de nem kellett egy óra, hogy 40%-ról 100%-ra feltöltsön.
    Sim kártyát használtam, E simre nem volt szükségem, de amikor hazalátogattam, akkor nagyon kíváncsi voltam, hogy mit tudhat majd így a telefon. Így aktiváltam az E simet, s azzal használtam a P40 Pro-t. Akinek ez fontos annak mellékvágány lehet a P50 Pro, mert sok helyen tévesen azt írják alkalmas E simre, de közben nem. Bár engem ez nem zavar.
    Mivel nem tudható mi várható a Huaweitől a Google szankció miatt (pl. P60 széria), s a P40 Pro-val kijöttem, így a tesztek alapján úgy döntöttem két évre elegendő lesz majd a P50 Pro. Használat közben van némi melegedés, de nem vészes. Nethasználat közben sem, mint ahogyan volt a P40 Pro-nál 5G-nél. Annál is megvoltam elégedve a kamerával, de azzal tisztában voltam, hogy van némi visszalépés az 50-s szériánál, de van előrelépés is.
    A mai napon Margitszigeti sétánál teszteltem a kamerát. Bár az idő nem volt túl kegyes, de legalább a kamerát tudtam használni. Az tényleg igaz, hogy gyorsabb, mint az elődjénél. Több lehetőség van képszerkesztésre, s képopcióknál is vannak újabb lehetőségek szerkesztésre. A P40 Pro-nál volt az "illúzió" nevet viselő szoftveres képprogram, amit én többször használtam. Nekem ez az egy negatívum, hogy ez kikerült a kameraszoftverből, bár sokféle képszerkesztő letölthető, amiben benne van, de nekem ez nem lényeges. Sokat használtam őket, de ahogy nézem a P50 Pro-nál nem igen lesz rájuk szükség, elég csak fotózni.
    Most én csesztem el a beállítást, vagy ez így működik nem tudom. Amikor elindítottam a kamerát nem voltam tőle elájulva. A szoftver egyébként ugyanúgy működik, mint a P40 Pro-ban csak több a beállítási lehetőség, és képszerkesztési opció. Mikor fotóztam néztem a kijelzőt és nem voltam elájulva. Mintha visszalépés lenne. Vagy rögtön megnyitjuk az elkészült képet, vagy később megnézzük az albumban. Ami nekem meglepetés volt, hogy az elkészült kép "másmilyen", mint amilyet a kijelzőn látok. A zoom funkció tényleg jó, s a 3,5-ösnél például a végeredménynél nem is látszik, hogy az "nagyított". Amit írtam, hogy amikor bekapcsoltam a zoomot rögtön a 3,5-öt teszteltem, mert a tesztelők attól voltak elájulva. A kijelzőn konkrétan ocsmány volt, de a végeredményen meg tágultak a pupilláim, hogy milyenek.
    Nekem az egésszel kapcsolatban olyan érzetem van, mintha amikor elindulna a kamera, akkor az nyers formában működne, és amikor rányomunk a a kép/videó készítésre akkor elindul a szoftver és a lehető legjobbat hozza ki a végeredményből. Szerintem élénkebbek a színek, mint a P40 Pro esetében és nagyon kevésszer kell használni képjavítót. Akiknek küldtem képeket, és videókat mindenki szerint szépek. Aki kíváncsi milyen képeket és videókat készítettem a P50 Pro-val, az alábbi két linkről rar archivumban letölheti (jelszó nincs, vírus nincs, mert a data.hu ellenőrzi feltöltés után).
    Kamera: [link] , Videó: [link] . Kipróbáltam a makró módot, az is nagyon szépen és gyorsan működött. Mindezek mellett pedig a képszerkesztővel sem volt probléma, valamint tényleg jól működik a monokróm opció. A Selfie kamera szerintem fejlődött, de arról nem tennék ki képet, mert keveset aludtam, és nem mutogatnám a fejem, ami úgy néz ki, mint aki kihordott lábon egy agyhalált. Szóval nekem ezen a téren tetszik.
    A merülés szempontjából szerintem talán kicsit "éhesebb" lehet a telefon. Bár 100%-ra volt töltve nagyjából négy óra alatt 59%-re sikerült lemeríteni. Bár tény, hogy sokat használtam a kamerát, ami a P40 Pro-t is merítette rendesen, ha folyamatosan vagy sokat volt bekapcsolva. Telefonáltam is, neteztem is, tehát eléggé jól igénybe volt véve a telefon a mai napon. Google térkép, BKK applikáció, Gspace, egészség app tökéletesen működött. Csak úgy mint a két zene lejátszó, amit használtam. A böngészők is felmentek azonnal, s belépés után a szinkronizálással sem volt probléma. Kb. három órája értem haza, akkor feltettem töltőre és 55%-ról fél óra alatt 100%-ra felment. Szóval a töltési sebességgel kapcsolatban nem kamuztak a tesztelők.
    Mint ahogyan fentebb írtam a telefon könnyebb, mint a P40 Pro. Ugyan szilikontokot tettem rá, amit adtak vele, de ma azért vásároltam egy erősebb tokot. Szóval engem nem zavar a kamerasziget, és fogáskor is elég stabilan áll a kézben, s egyszer sem éreztem volna azt, hogy megcsúszna, vagy épp kiesne. Telefonáláskor azt tapasztaltam, hogy sokkal tisztábban volt a hangzás, és jobban is érthető volt a másik alacsonyabb hangerőn. Bár nem mondom biztosra, hogy a telefon érdeme, hiszen E simről ismét fizikai simre váltottam, ami újként van benne.
    Ahogyan fentebb is írtam szeretem a márkát, és a Google hiányosság sem foglalkoztat. S a hűségidő lejártának köszönhetően van most P50 Pro-m. Hogy megéri-e váltani P40 Pro-ról? Bevallom erre nem tudok konkrét választ adni. Kamera téren hatalmas előre lépés nincs. Van, ami a P40 Pro-ban erősebb volt, az itt gyengébb, de van ami a P50 Pro-ban jobb. De konkrétan elmondható, hogy hozza a kötelezőt. Aki úgy áll a dologhoz, mint én, annak ajánlom a készüléket. Akinek kell 5G meg Google annak viszont nem. Ugyan egy napja vagyok P50 Pro tulaj, de eddig nagyon tetszik.
    Aki pedig azon gondolkodik mi legyen P40 Pro vagy P50 Pro, akkor inkább anyagi téren hozható döntés, mert mindkettő jó telefon. Nem véletlenül nem adom el és nem adom tovább és marad tartalékkészüléknek, ameddig nem megy tönkre....

    2#:
    Holnapra elég borongós időt mondtak, s mivel délelőttös voltam, továbbá hamar is végeztem a jó időt kihasználva délután elég rendesen előkaptam a P50 Pro-t.
    Mint ahogyan fentebb is írtam nem vagyok mobilfüggő, és kevés alkalmazást is használok. Zenelejátszó, kamera applikáció, navigáció, facebook, messenger, instagram és banki applikáció. Ezért nekem nagy lépés volt, amikor a Lite változatokról váltottam P30-ra, majd pedig arról váltottam P40 Pro-ra. Mivel mozgékony vagyok, s ha lehetőség engedi sok helyre elmegyek így az első dolog, ami a legfontosabb a kamera, s őt követi az összes többi. Annak ellenére, hogy kevés alkalmazást veszek igénybe nem éreztem a P40 Pro-nál és mai nap után a P50 Pro-nál sem, hogy nem lesz a telefon kihasználva.

    Én az a fajta vagyok, aki nem hagyja, hogy lemerüljön a telefonja. A legkisebb töltöttségi szint nálam 50% volt, s általában ha már eléri a 69%-ot akkor rögtön teszem fel töltőre. Ennek ellenére egyik telefonom sem ment tönkre, s nem is vettem észre, hogy gyorsabban merülne. Reggelre azért merült a telefon, s a munkahelyemen még használtam applikációt, valamint szünetben még neteztem is, így úgy jöttem haza, hogy 70%-on volt. Mivel jó idő volt, így úgy döntöttem, hogy lesz annyi időm, hogy barangoljak a Róka hegyen, így még megfürödtem és felöltöztem (kb. 15 perc volt) 70%-ról 99%-ra töltötődött fel a készülék, s így indultam el itthonról.
    Még eljutottam a Hév megállóig addig tulajdonképpen nem nagyon használtam a telefont, s csak zenét hallgattam rajta, illetve olykor ránéztem a messenger üzeneteimre. A mobilinternet nálam pedig csak használatkor van bekapcsolva, így ha "alvó állapotba" teszem a telefont, akkor ki is kapcsolom az internetet, hogy feleslegesen ne merítse a telefont. Az út idő nagyjából 80 perc volt, várakozással együtt 90 perc, s ez alatt 99%-ról 90%-re merült le a telefon. Szerintem ezzel komolyabb probléma nincs. Bár azt kiemelném, hogy nálam a legmagasabb fényerő van beállítva, valamint nem használok sötét módot még akkor is, ha tudom, hogy ezzel is lehet a készülék akkumulátor használatát csökkenteni.
    Az átlag használat nálam a zenehallgatás volt, s emellett pedig egészség applikáció (Huawei egészség applikációt manuálisan frissítem mióta a Pedometerre rátaláltam, ami nem igényel mobilinternet használatot a működéshez), valamint a BKK applikációját használtam néha, s persze ott volt a facebook, messenger páros, valamint a telefonálás. Ritkán olvasok e-mailt, s néha használtam a böngészőt, valamint banki applikációt, bár azt is havonta kétszer kb. amikor utalnom kellett. Mobilinternet csak használatkor volt aktív, s minden alkalmazást bezártam, ha zsebre vágtam a telefont (kivéve a zenelejátszó és a Pedometer). Ennek fényében elég jó akkumulátor időm volt.
    Frissítés "mániás" vagyok, így ha jön egy frissítés akkor nekem azonnal frissítenem "kell". Korlátlan mobilinternettel ez nem probléma, de azért kikapcsoltam az értesítéseket az áruházaknál, mert nem akartam ezekkel szórakozni, ha elindulok itthonról. Mivel hosszabb volt a menetidőm, így nyomkodtam a telefont, mert nem hagyott nyugodni, hogy az Aurora Store nem akar működni. Emiatt az Aptoidból kellett letöltenem a Google térképet, ami kizárólag angol volt, valamint a Go változat működött, de nem mutatta az eltelt idő a séta alatt. Aztán rájöttem menet közben, hogy az volt a baja az Aurora Store-nak, hogy nem volt engedélyezve a külső forrásból való telepítés. Ahogyan ezt beállítottam egyből eltűnt a csomag és a szintaktikai hibaüzenetek. Ekkor elkezdtem letölteni innen azt, amit máshonnan nem tudtam, s lám lám minden működött. Úgy hogy most minden alkalmazás telepítve van és működik hibátlanul, ami a P40 Pro-n rajta volt. Merülés szempontból ez is meghatározó tényező lehetett, mert nem szoktam töltögetni a telefonon, s most legalább 350 mb-nyi adatot letöltöttem.
    A google térkép annyira nem jött be. Nyekergett a Play áruház miatt, de igazából ennek ellenére használható volt csak bejelentkezni nem engedett. A Go változattal annyi bajom volt, hogy ugyan mutatta a helyzetemet, és ki is írta mennyi idő, még elérek a Róka hegyig gyalog miután leszálltam a HÉV-ről, ellenben az eltelt időt nem mutatta. Az előző telefonon is telepítve volt a Here We Go, itt is felment simán, de nem próbáltam ki. Emellett a Waze is helyett kapott, de végül a Petal térképpel tettem próbát, ha már ismereteim szerint ez a Huawei sajátja. Elindítottam rögtön kijelölte az útvonalat, és mozgott is a nyíl ahogy haladtam előre, továbbá az fennmaradó időt is jelezte. Így minden bizonnyal ezután nagy valószínűséggel, ha olyan helyre megyek ahol használnom kell navigációt, akkor a Petal térképet fogom használni. Ennek ellenére persze a fent említett navigációs alkalmazásokat nem törlöm le, elférnek, s nem is baj, ha van több. Ne adj Isten jöjjön egy frissítés, s aztán hazavágja nekem.
    Gspace-be be tudtam jelentkezni, tökéletesen működik. Emellett a Telekom alkalmazás, s az Instagrammal sem volt semmi különösebb problémám. Két zene lejátszót használok. Musicolet valamint a gyárit. Részemről azért fontos, mert az egyiknél használom a kedvenc opciót, ahol kiválogatom mik azok, amiket bármikor meghallgatok kedv és/vagy hangulattól függetlenül, míg a másiknál az összes zeneszám lejátszható. Ahogyan tegnap is írtam tartom a véleményem. Mintha picivel alacsonyabb lenne a maximum hangerő, ellenben a hangzás sokkal szélesebb lett, s megfelelő fej és/vagy fülhallgatóval tényleg nagyszerű rajta zenét hallgatni. Nem is merül annyira a telefon közben, talán, ha 5%-ot, ha merült, pedig másfél órányi zenehallgatás volt mögöttem. Mindezek mellett pedig fontosnak érzem megemlíteni, hogy fej és fülhallgató nélkül is remekül szól a telefon. A sztereó hangzás tényleg jó megvalósítás volt.
    Fényképezőt nagyon sokat használtam, így sok volt a kijelző idő is (itt azért megemlíteném, hogy gyárilag van kijelző védő fólia a telefon kijelzőjén). A rendszer gördülékeny, s szerintem gyorsabb is, mint a P40 Pro. Rendezgettem az alkalmazásokat sorba, s egyetlen egy "hibát" véltem felfedezni, hogy nekem tokban van a telefon, s a kerekített kijelző széleknél kicsit nehézkes lehet az alkalmazás mozgatása, ha másik "oldalra" akarjuk tenni. Netre nagyon gyorsan csatlakozott, s 4G ellenére is megfelelőnek találtam a le és feltöltési sebességet. 99%-ról 27%-ra esett le az akkumulátor üzemideje öt óra alatt, de mint említettem teljes fényerőn van a telefon, nincs fekete mód bekapcsolva, kamera sokat ment (P40 Pro-nál is ilyen gyorsan merült mikor megvettem és két napig csak fotózgattam), valamint telepítettem, frissítettem alkalmazásokat, és még navigációt is használtam, valamint telefonáltam is. Utóbbinál ismételten az a tapasztalatom, hogy tisztább és élesebb a hangzás, s a hangerőhöz sem kell komolyabban hozzányúlni, hogy a másik fél tisztán hallható legyen. Szerintem a telefon vékonyabb, bár ebben nem vagyok biztos. Jobban elfér a zsebemben. Sajnos a P40 Pro-nál tapasztaltam, ha zsebben volt és például lehajoltam bekötni a cipőfűzömet, akkor öt alkalomból háromszor csak rezgést éreztem, mert újra indult. Itt ezt nem tapasztaltam. Annak ellenére, hogy keményebb szilikontokra cseréltem az átlátszót, ami járt hozzá még így is sokkal könnyebb, mint a P40 Pro. Tényleg jó kézben tartani, ráadásul olyat sikerült vennem, ami "tapad" a kézhez, tehát elég nehezen tudna kicsúszni. 21.05-kor értem haza. 27%-on volt a telefon akkumulátora. 21.42-kor úgy vettem le a töltőről, hogy 100%-on volt. Tehát kevesebb, mint 40 perc alatt legalább 80%-ot töltött a 66w-os töltő. Ez iszonyatosan tetszik.
    Nem fogok hazudni, hogy a délutáni kirándulásom nem elsősorban a jó időnek volt köszönhető, hanem nagyon akartam tesztelni a telefon kamera funkcióit. Mint ahogyan fentebb is írtam két előfizetésem van, amiből egy járt le, így nálam a váltás inkább a hűségidő és a készülékkedvezmény kettőségének köszönhető, valamint én szeretem a Huawei-t, s a Google sem hiányzik. Az írásos és a youtube tesztekben több helyen elhangzott, hogy nem történt nagy előre lépés kamera terén. A mai nap után én csak részben tudok ezzel egyetérteni. A kamera nagyon gyorsan indul, és tartom magam ahhoz, amit tegnap írtam, hogy amikor elindítom, akkor olyan, mintha nyers képet látnék a kijelzőn. Lehet, hogy a P40 Pro-n is így volt, csak ott ez nem volt ennyire feltűnő. Ugyanúgy működik minden, tehát miután elkészült a kép/videó a jobb oldalsó sarokban megjelenik egy buborék, tehát rögtön meg lehet nézni, hogy hogyan is sikerült. Sokkal gyorsabb, mint a P40 Pro-nál pedig az sem volt lassú. Több beállítási lehetőség van, valamint több szűrőt is kapott az előlap és a hátlapi kamera is. Van amelyiket csak "használni" lehet, de van olyan is, ahol lehet állítani is az értéket. Az alap érték az 5, amit le lehet vinni 1-re, vagy fel lehet vinni 10-re. Szóval a szoftver működése nem idegen a P40 Pro-hoz képest. Én használtam többször az illúzió szűrőt, ez az egy, amit kivettem. Nem nagy érvágás, mert ugyebár sok képszerkesztő program van, amin elérhető ez a szűrő.
    Ahogyan írtam amikor elindul a kamera applikációja, akkor a kijelző olyan érzetet kelt, mintha egy nyers képet látnánk. Sima felbontásnál ez nem annyira észre vehető, de 3,5 zoom-nál konkrétan az ocsmány jelzőt tudnám használni. Azonban ahogy elkészül a kép, és rákattintunk észrevehető, hogy a kameraszoftver tulajdonképpen módosít utólag a képen. A kijelző nagyon éles, s szép, így az elkészült képeket, videókat rögtön meg lehet tekinteni, s rögtön kiszúrható, ha valami nem stimmel. Tegnap összesen 24 darab fényképet csináltam, s most a kamera mappában 84 db van úgy, hogy közben 65-öt töröltem. Használtam a szűrőket, beállításokkal játszottam, s sokszor az eredeti képet nem tartottam meg, hanem felülírtam, s aztán utólag nézve rájöttem, hogy rossz ötlet volt szerkeszteni, s nem tetszett amit csináltam, ami persze nem a telefon hibája. Annak meg nem sok értelmét láttam, hogy szinte mindent lefotóztam, aminek jelentős részét soha nem fogom újra megnézni, így megtartani se lett volna értelme.
    Fentieket alapul véve nekem kicsit furcsa a nyers kamerakép, s a kép/videó készültekor történő automatikus szoftveres szerkesztése a kamera applikációnak. De ez a furcsaság inkább csak ránézésre értendő, s ezt szoknom kell még a szememnek, mert nekem idegennek hat. Ellenben a végeredmény az viszont nem semmi. Sokszor be volt kapcsolva a mobilinternet, s az egyik ismerősömnek, valamint anyámnak küldözgettem a képeket, videókat hol járok, s mindkettő véleménye az volt, hogy nagyon szép. Nem csak a táj, s az erdő, hanem maga az elküldött fotók, videók minősége is.
    Nekem az a véleményem, hogy nagy előrelépés tényleg nincs kamera terén, ellenben minőségben sokkal jobb a végeredmény. A képek többségénél azt vettem észre, hogy sokkal élénkebbek a színek, valamint nagyon könnyen eltalálja a helyes fókuszt a kameraszoftver. Ezek mellett minimális hibaszázalékkal működik a "felismerő" rendszer, így véleményem szerint ez alapján történik az utólagos automatikus szerkesztés is. Sokkal részletgazdagabbnak érzem a képeket, s sokkal gyorsabban is lehet őket szerkeszteni. Legyen szó körül vágásról, szűrő alkalmazásról, vagy akár nagy méretű kép készítéséről. Viszonylag nagy felbontást használok, de oldalra fordítva a telefont fotózok. Így nagyon sok részlet kivehető, aminek nagyon örülök. Amit írtak a tesztekben, s elhangzottak a videókban, hogy a 3,5 zoom funkció tényleg kiváló. Észre sem lehet venni azoknál a képeknél, aminél használtam, hogy az nagyítva van. A legnagyobb 100x zoom, amit ki is próbáltam, de mivel mobiltelefonról van szó, így szerintem nem meglepő, ha elmosódott képet kapunk, Viszont itt is nagyon jól megtalálja a fókuszt, és elég gyorsan is. Miközben használtam a telefont töltögettem fel képeket, s visszajelzések kapcsán is azt tudom mondani, hogy a kamera elég jól sikerült.
    Jó fényviszonyoknál tényleg nagyon jó képeket lehet készíteni, de persze attól függ, hogy ki hogyan is használja a telefont. Hiszen hiába jó a kamera és a kamerarendszer, ha valaki nem tud fotózni. Sok telefonnál a legnagyobb bukó az éjszakai képek készítésénél voltak. Vagy nem voltak elég jók, vagy pedig akkor nem is lehetett képet készíteni. Szerintem az Este módban történt nem kis változás, mert a P40 Pro-hoz képest elindítva feleannyi idő alatt készítette el az adott fotót, valamint a selfie kamera is sokkal élesebb, s jobba képeket csinál. Zoom funkció is van, de nem tudom, hogy az benne volt-e a P40 Pro-ban. De itt is több beállítási lehetőség van.
    Mivel nem csak növényeket láttam, hanem állatokat is, így persze a videó funkciót is használatba vettem. Én az ajánlott beállítást használtam, azaz 1920x1080-as felbontás van beállítva teljes kijelző méretre. 4K-t nem érzem szükségesnek, mert egyrészről feleslegesen generál nagy fájlméretet, valamint nincs 4K-s eszközöm. Mindezek mellett 4K-s eszközön teljesen élvezhető minőséget produkálnak a HD, Full HD tartalmak. Én beállítottam a 60 fps-t, s a végeredménnyel megvagyok teljesen elégedve. Teljesen gördülékenyeken a lejátszások, s a videók is akadásmentesek. A zoom funkciót annyira nem vettem használatba, de annál sem láttam, hogy problémák lennének. Ott persze nincs 100x zoom lehetőség, de minek is. Viszont több szerkesztési funkciót kapott a videó rész. Szóval az én véleményem az, hogy kamerában sokkal jobb, mint a P40 Pro. de tény, hogy amit leírtam azt használat közben szokni kell.
    A tesztekben kitértek arra, hogy a készülék melegszik. Ez valóban igaz, de ez megvolt a P40 Pro-nál. Ugyan nincs 5G, de az előző telefonnál sem használtam, mert ha bekapcsoltam, és ment a mobilinternet, akkor akár tojást is lehetett volna sütni a telefonon úgy felmelegedett, s szinte forró volt. Tegnap és ma nagyon igénybe vettem a készüléket, s melegedett is, de teljesen elfogadható szintű volt, s csak akkor vettem észre, amikor nagyon fotózgattam és emiatt össze-vissza fogdostam a telefont. Védelem miatt tok mindenképp ajánlott. Nekem az átlátszó szilikon tok nem tetszett, így lecseréltem egy keményebb fekete szilikontokra. Gondolkozok, hogy kell-e Armor tok, mert végülis tudok vigyázni a telefonjaimra, s vagy zsebben van, vagy fiókban, ráadásul "telefonzsákban" is tartom (szemüvegtokszerű textiltasaknak kell elképzelni), így a sérülési lehetőség tényleg nagyon minimális nálam. És még kijelző védő fólia is van rajta alapból. Használat közben szerintem bőven hibahatár alatt van a melegedési mérték, de egyébként a telefonban be is állítható, hogy visszavegyen a teljesítményből, vagy bezárjon alkalmazásokat, ha esetleg elérne egy bizonyos hőfokot. De ez beállítás nélkül is be van állítva, csak korrigálható.
    Az ismételt szóf*sásom után azt tudom mondani, hogy mai nap után éreztem azt, hogy tényleg nem volt rossz vétel a P50 Pro a P40 Pro után. Aki nem ragaszkodik a GSM-hez, s megvolt nélküle (vagy meglenne nélküle) és szereti a márkát annak bátran ajánlom a P50 Pro-t. Ha meg nem állandóan használt alkalmazások nem futnak arra lehet egy másodlagos telefont tartani.

  • gti16v

    őstag

    válasz donnie.d #254 üzenetére

    köszi a kimerítő választ

    Nekem P9 plus óta tart a huawei "szerelem",de sajnos a P30pro-nál megállt a google miatt..mai napig remek telefon,a fotó is de mindennél van jobb ....így ez a fő telefonom,de tulajdonomba jutott egy MI10 ultra ami még jobban fényképez...ezért szinte már csak azzal fotózok,a kijelző gyönyörű a rendszer nem tetszik a B20 hiányát erősen érzem,főleg a vidéki utakon,így jó lenne egy új telefon és nem kettő.
    Szerettem volna egy telefont,telekomtól de sajna a semmi top 5 ös telefont nem forgalmaz(DXOMark),és nincs is rá esély a közeljövőben.
    Igy felmerült bennem,hogy legyen másod telefonnak egy P50pro(van 250.000.- készülék kedvezményem).
    Melóhoz kell,meg hobbihoz igazából (étel fotók)....és igazából azonnal meg kell osztanom a social media felületeken...
    (nincs idő a raw képeket szerkeszteni,átmásolni,és töltögetni fel)
    így normal fényképező nem jöhet szóba,meg telekom nem is forgalmaz, így a kedvezményt sem tudom ellőni.
    Viszont akkor megint (mindig) két telefonnal kéne mászkálnom.
    mi10 ultra már elég vihartvert,lassan nyugdíjaznom kell..keresem az utódot,de nem tanácstalan vagyok...
    És úgy látom a a google miatt teljesen kapufa,hogy csak a P50pro-m legyen.
    szükséges megtartanom mellé a 30prot is....

    de amiket írtál a googl-n kivül az tetszik...meg ajándék óra is..elgondolkodtam (bár az mi10ultra 17 perc alatt fel tölt :-)

    http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

  • vlesi69

    senior tag

    válasz gti16v #253 üzenetére

    Attól függ hogy miket használnál. Én amelyik alkalmazásokat használom azzal szinte 100 százalékosan tudtam használni. Van Messenger, Face, Waze, a Petal térkép szinte mint a Google, van Chrome de nem lehet szinkronizálni, Outlokba minden email címem meg van. Az Otp meg fejlesztés alatt az új, de több bank alkalmazása meg van.

  • hunhool1979

    tag

    válasz vlesi69 #256 üzenetére

    Én is annyiért próbáltam.... De elakadt a rendelés. Azóta meg... Hát inkább hagyjuk

  • hockeyapu

    aktív tag

    válasz hunhool1979 #258 üzenetére

    Jelenleg 354 690 Ft de még így sincsen készleten !
    Meg a beragadt rendelésem miatt amúgy sem tudok venni semmit ! :W

    [ Szerkesztve ]

    "Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

  • hunhool1979

    tag

    válasz hockeyapu #259 üzenetére

    Igen annyi, ha kamatmentes részletre veszed... De ha egy összegben akkor 4 kiló fölött van.

  • hockeyapu

    aktív tag

    válasz hunhool1979 #260 üzenetére

    Egyre jobb, és a p40 prot is felnyomták, de az sincs ! :C

    "Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

  • vlesi69

    senior tag

    válasz hockeyapu #261 üzenetére

    Néztem egy két szolgáltatói oldalt, nagyon drágák a készülékek. Olcsóbb már ha üzletből Emag... stb veszi meg az ember, ha csak nem 10000-15000 ft-os havidíjú előfizetést választ. Meg nincs is készülék raktáron! A vodánál a tabot kérdeztem, két változat van, nincs S7 tab, készlethiány és nem is tudják mikor lesz.

  • hockeyapu

    aktív tag

    válasz vlesi69 #262 üzenetére

    Akkor sincs, ha 15.000,-ft-os havidíjad van !

    "Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

  • vlesi69

    senior tag

    válasz hockeyapu #263 üzenetére

    Most néztem, már a Vodánál 352000 ft Redel, egy összegben 420000 ft!!??. Akkor én jól jártam 228000 ftért vettem meg és 5000 ft a havidíjam.
    https://www.vodafone.hu/shop/keszulekjellemzok?device=Huawei%20P50%20Pro%20Dual%20SIM&tariff=RED%20Free%2B&color=Black&storage=256&installments=0&c_name=hu-22-05-bp-v-e-j-a-brand-product-handset-may-bronze-huawei-nova-9-p50-pro-2022-ca0538&c_medium=cpc&c_source=google-hu&c_content=google.hu_AQ_AL_CIK_SEA_CC_google.search.network.search.kw.rid201&c_banner=may-bronze-huawei-p50-pro&c_phase=consideration&gclid=Cj0KCQjw4PKTBhD8ARIsAHChzRLTYqyTrAVOG6IQvcXwuQ1O27_HWSBufyh_w1eLAmkfSq_URBaVJ90aAoIdEALw_wcB

  • hockeyapu

    aktív tag

    válasz vlesi69 #264 üzenetére

    Ja jól jártál ! Én meg fizetek, azért, ami nincs is ! :Y

    "Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

  • donnie.d

    aktív tag

    válasz hockeyapu #265 üzenetére

    De az ilyet hogyan lehet megcsinálni? Nem értem.
    Mindenesetre én nem bántam meg a váltást, szóval úgy vagyok vele, ha egyszer hozzájutsz lehet te sem fogsz csalódni benne.

  • hockeyapu

    aktív tag

    válasz donnie.d #266 üzenetére

    Mondom, csak a vállukat vonogatják, hogy majd megoldódik. Én meg fizetek, ha nem, akkor letiltanak és nem csevegni, hanem a munkához kell ! Addig meg vettem egy P30 prot !
    Felüdülés a Szifon után ! :R

    "Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

  • donnie.d

    aktív tag

    válasz hockeyapu #267 üzenetére

    Gratulálok hozzá. Nekem sima P30 volt, de azt is szerettem használni.
    Ámbár, ha nem számolom a Google támogatottságot, akkor a P50 Pro továbbra is nekem több, mint egy hónap használat után a legjobb telefonom eddig.
    Egyébiránt tegnap jött rá biztonsági frissítés.

  • hockeyapu

    aktív tag

    válasz donnie.d #268 üzenetére

    Volt P30 is, imádtam !
    És már nagyon imádnám a p50-et is ! :W

    "Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

  • hunhool1979

    tag

    válasz hockeyapu #267 üzenetére

    Nálam dettó ugyanez. De én még telefon vásárlásig sem jutottam el. Se sim kártya se teló, de az aktuális havidíjra már küldték a befizetési értesítőt :D :D

  • hockeyapu

    aktív tag

    válasz hunhool1979 #270 üzenetére

    Fejetetejére állított világban, fejtetőre állított gazdaság ! :F

    "Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

  • robi222

    senior tag

    Meg tudjátok mondani, hogy Hict-connect alkalmazást fel lehet telepíteni? Jelenleg androidon használom, de ez a kamera program számomra nélkülözhetettlen. Van ahol meg lehet nézni, hogy milyen programokat lehet rá telepíteni?

  • donnie.d

    aktív tag

    Tegnap megjött a .223-as végű számozású frissítés. Áprilisi biztonsági javításokat tartalmaz, illetve a kamera megkapta a fénnyel festés funkciót is.

  • BaDaBoo

    csendes tag

    Sziasztok!

    Ma lettem P50 Pro tulaj. :)) Érdeklődnék, hogy a gyári tokon kívül mit ajánlatok rá? Spigen vagy egyestleg UAG létezik rá/használ valaki?

    Nyilván tudom, nem kell dobálni :DD, de mint tudjuk az ördög nem alszik! :R

    "You Are Your Maker."

  • donnie.d

    aktív tag

    válasz BaDaBoo #274 üzenetére

    Én armor tokot vettem hozzá.
    Ez volt minden Huawei telómon, és soha nem volt semmi probléma velük

  • BaDaBoo

    csendes tag

    válasz donnie.d #275 üzenetére

    Hahó! Köszönöm! Hol lehetne ehhez a típushoz hozzájutni?

    "You Are Your Maker."

  • donnie.d

    aktív tag

    válasz BaDaBoo #276 üzenetére

    Több helyen árulják.
    Én az emagtól rendeltem (tudom sok a negatív tapasztalat vele kapcsolatban), és itt Budapesten easybox-ba kértem a kiszállítást: [link]
    Ezt a fajta tokot használtam az összes Huawei telefonomhoz (P8 Lite, P9 Lite (2017), Mate 20 Lite, P30, P40 Pro), igaz utóbbi kettő nem esett ki sose a kezemből, de a többi túlélte az esést.
    Igaz egy szemüvegtartó textil "zácskban" tartom őket pluszban.

  • BaDaBoo

    csendes tag

    válasz donnie.d #277 üzenetére

    Köszönöm! A P30 Pro-mon volt hasonló vagy épp pont ilyen tok. Adok neki egy esélyt! :R

    "You Are Your Maker."

  • donnie.d

    aktív tag

    válasz BaDaBoo #278 üzenetére

    Nekem eddig ez a fajta tok bevált.
    Nincs panaszra okom. Hasonlókat kívánok neked is. És persze használd egészséggel a P50 Pro-t (nekem nincs problémám vele, imádom :D :D :D )

  • hockeyapu

    aktív tag

    A P50 pro is megkapta az 5G-t ! :C

    "Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

  • hockeyapu

    aktív tag

    válasz hunhool1979 #281 üzenetére

    [link]
    Lehet csak ezt olvastam, pedig arra emlékszem, hogy talán megkapja az 5G-t !
    Itt meg így árulják, de ez meg kamu ! :U

    "Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

  • vlesi69

    senior tag

    válasz hockeyapu #282 üzenetére

    Egy olyan tokot raktak rá ami tudja az 5G-t???? Ezt olvastam nem rég, de hogy igaz e?

  • hunhool1979

    tag

    válasz vlesi69 #285 üzenetére

    Nem, de hogy őszinte legyek ENGEM kicsit sem érdekel az 5G....majd pár év múlva lesz(talán) értelme.

  • donnie.d

    aktív tag

    válasz hunhool1979 #286 üzenetére

    Arról nem is beszélve, hogy hiába gyors net, ha közben meg zabálja az akksit.
    Én a P40 Pro-nál konkrétan utáltam. Bekapcsoltam, s majdnem tűz forró lett a telefon, s simán merült 15-20%-ot egy óra alatt a telefon.

  • hunhool1979

    tag

    válasz donnie.d #287 üzenetére

    Nekem ugyanez van a mostani xiaomi mi11-gyel. Gyorsabban merül, melegszik.... Gyorsabb a net? 4G+- szal is gyors, nincs észrevehető különbség az 5G között.

  • vlesi69

    senior tag

    válasz hunhool1979 #286 üzenetére

    Nekem bőven elég a 4g. Egy gondolattal lassabban tőlt be egy oldal, vagy kicsivel hosszabb a letőltés?

  • donnie.d

    aktív tag

    válasz vlesi69 #289 üzenetére

    Szerintem nagyban függ hol vagy.
    Odahaza (ami megyeszékhely ráadásul) hiába kapcsoltam be az 5G-t, csak 4G volt. Vagy a munkahelyemen olyan jól volt megépítve, hogy akárhány telefon volt nálam például az öltözőben keresgélni kellett a jelet, vagy csak egy vonal volt.

    Lassabb a fel/le töltés, de nem annyira észrevehető. Szerintem az 5G nem ér annyit. Mondjuk én nem használok rajta youtube-ot és társait. Szóval max fényképet töltök fel, vagy videót küldök.

  • F86

    csendes újonc

    Üdv! Nem tudja valaki hogy lehetne a hangerőt növelni zenehallgatás közben fülesen? Kicsit halk

  • F86

    csendes újonc

    válasz vlesi69 #292 üzenetére

    Honor Magic. Úgy értettem hogy a telefon max hangereje halk egy kicsit.

  • vlesi69

    senior tag

    válasz F86 #293 üzenetére

    Mert a fülest írtad hogy azon. Nekem nem volt gond a hangerővel sem a telefonon, sem a fülesen. A fülesek amiket használok egy Huawei meg Blitzwolf.

  • F86

    csendes újonc

    válasz vlesi69 #294 üzenetére

    Egy LG V50-et váltott azon hangosabb volt a zene fülhallgatón😕

  • tonyi

    tag

    Sziasztok!
    Telefon csere előtt állok. A mostani P20 Pro is lényegében tökéletes, csak az akkuideje már rövid. Mivel 4 éves a készülék.
    P50 Proban vagy Mate 40 Proban gondolkodom. Teszteket, összehasonlításokat végignéztem. Várom a pro és kontra érveket egyik vagy másik mellett. Árban kb. a kettő egyforma lenne nekem.
    Köszönöm!

    "Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." - Ayrton Senna (Honda Civic EU8 facelift, Honda Civic FK2 facelift, Huawei P20 Pro, Huawei MediaPad M5 Lite 10, Asus K53TA, HP 15-)

  • donnie.d

    aktív tag

    válasz tonyi #296 üzenetére

    Nekem P50 Pro van.
    Két előfizetés és hűségidő hosszabbítása miatt váltott egy P40 Pro-t (amit megtartottam tartaléknak) én megvagyok elégedve vele. Ahogy látom a Mate 40 Pro talán van GMS keretrendszer ellenben a P50 Pro újabb. Bevallom sokat gondolkodtam meg merjem-e venni, s szerintem kissé le lett húzva a telefon. Szerintem sokkal jobb a P40 Pro-nál mint ahogyan írott és videó formátumú tesztekben elemzik. Nekem legalábbis használatban ez jött le.

    Kamerája egyszerűen szuper szerintem a tesztekkel ellentétben jobb képeket csinál, mint a korábbi P40 Pro. Én GMS keretrendszer nélkül is megvagyok, mivel amit használok (zenehallgatás, facebook, messenger) működik, s a google térkép is megy Gspace alól. OTP applikációja nem megy, de én szinkronizáltam a böngészőmet, így tulajdonképpen ami applikáció formában nem megy, az megy böngésző alól. Gyorstöltés jó, pl. 40%-nál van, akkor kb. 25 perc alatt feltölt teljesen. Használattól is függ, hogy hogyan merül, valamint melegszik a telefon. 5G nincs, de mondjuk azt nem használtam az előző telefonomban, mert zabálta az akksit, mert konkrétan forró volt tőle a telefon. Kérdés adott, hogy mire akarod használni valamint GMS nélkül megvagy-e. Ha igen, akkor ez a te készüléked. Ha előfizetéssel vennéd, és vodafone-os vagy, akkor viszont sztornó, mert ha visszaolvasol a témakörben ott készlethiányos, és ha megrendeled, akkor fizetettik veled a törlesztőt úgy, hogy a telefonod nincs a kezedben.

  • tonyi

    tag

    válasz donnie.d #297 üzenetére

    Köszi a kimerítő választ. Telekomos vagyok. Csak mondjuk sokallom az árát, ezért is hajlok a Mate 40 Pro felé. Igaz, az használt lenne, de találtam pár ígéretes darabot ebayen és idehaza is.

    "Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." - Ayrton Senna (Honda Civic EU8 facelift, Honda Civic FK2 facelift, Huawei P20 Pro, Huawei MediaPad M5 Lite 10, Asus K53TA, HP 15-)

  • donnie.d

    aktív tag

    válasz tonyi #298 üzenetére

    Hát használtam nem mernék vásárolni, s az internetes shoppingtól is tartok ekkora összegnél. De nyilván ez a te döntésed.
    P40 Pro-ra nem gondoltál?

  • tonyi

    tag

    válasz donnie.d #299 üzenetére

    Nem igazán. Sokat nézek rajta filmet, tévét. Kell a sztereo hangzás.

    "Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." - Ayrton Senna (Honda Civic EU8 facelift, Honda Civic FK2 facelift, Huawei P20 Pro, Huawei MediaPad M5 Lite 10, Asus K53TA, HP 15-)

Új hozzászólás Aktív témák