Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RPZ

    tag

    Van egy jó kis Asrock 770 Extreme 3 alaplapom, amihez elvileg van egy pár éve elérhető béta bios, amivel tudná fogadni a 8 magos cpukat is.

    A kérdésem az, h helytálló-e az az elképzelésem, h. ha 120k-ból veszek egy fx 8370-et és egy RX 480 8GB-ot, akkor a következő két évben mindent fullmaxon tudok majd futtatni 1080p-ben??? Nyilván nem tudja annyira kihajtani, mint egy intel, de a kb. 60+ fpsek a mostani játékokban meglehetnének.
    8GB 1600-as ddr3 ramom van, ezt 2019-ben hajlandó vagyok 16GB-ra emelni :D.

    Elvileg a DX12 meg esetleg Vulkán apik terjedésével csak profitálni fognak az AMD-k, és a nyolc mag jobban ki lesz használva.
    Ebben a tesztben pl a Divisionnél még egy gtx1080-at is egész jól kihajtott, 15%-al volt csak kisebb FPS érték, mint egy i7-6700k mellett.
    [link]
    Ergo, ha 2019-ben már nem menne minden very high-on csak high-on, akkor akár egy nagyobb videokártyát mellérakva még mindig életben tarthatnám a konfigot.

    Szóval mennyire reális az elgondolásom :D?

    [ Szerkesztve ]

  • RPZ

    tag

    válasz TTomax #341 üzenetére

    TTomax és ->Raizen<- :

    i5 6500k-val rx470-el a havernak a legtöbb játék megy kb. 60 fps-el (kivéve 1 v. 2 játékot).
    Ebből gondoltam volna, h. esetleg nekem is menne egy szarabb amd-vel, viszont egy jobb rx 480-al legalább kb. 50-55 fps-es átlagot. Egyébként pont a gtx 980 és 970 közé van belőve teljesítményben a kártya. [link]
    És bizony ma még 1440p-re is teljesen jól használható egy rx 480.

    Ezek itt azt írják, hogy nem számít egetverően a proci.
    [link]
    Viszont youtube videókban 15-25% különbséget láttam az amd és intel kihajtási képességei között, ami kellemetlen, de még így is bőven játszhatóak lennének a mai játékok.

    Persze az amd miatt szarabbak a minimum fpsek, ami később agyon tudná vágni a dolgot. Én még 30-35 fps-el is eljátszogatnék, de akkor már a min. fps az elég rusnya lenne.
    Viszont így van egy generációnyi tartalék benne és a 2018-es cuccoknak is hozniuk kellene a 35 fpst highon 1080p-ben!

    Tehát úgy sikerült megválaszolnom a kérdésemet, hogy igen jól gondoltam a dolgot :D!
    Ami szivatás lehet, az a régi architektúra, béta bios, ddr3-as ram, stb.

  • RPZ

    tag

    válasz Xezs #361 üzenetére

    Köszi szépen a véleményt!
    Nekem is volt egy ilyen sejtésem, hogy ez már egy régi semmiresejó redszer, és fölösleges tákolgatni, pláne sok évre tervezni vele.

    Csak jó lett volna két alkatrész cserével egyszerűen megoldani a dolgot, egyébként egy rémálom az egészet végigzongorázni. Van egy hatalmas CM Hyper z600-as hűtőm is, azt is jó lett volna még tovább használni.

    Így viszont, ha ez nem játszik, akkor egy teljesen új gép kellene házzal, táppal, mindennel. Egy normális intel rendszer kiépítése 250k-s költség (i5 6600k, z-s alaplap, 16gb ddr4, rx 480). Ráadásul úgy, hogy csak hébe-hóba néznék bele játékokba (hét éve játszottam kb. utoljára :D). Az elsődleges az lenne, h. stabil legyen a rendszer, szóval ha a béta bios ezt nem tudja, akkor inkább hagyom a fenébe.

    Ez a mostani phenom II x4 955 is remekül megy, csak jó lenne már egy frissebb vas, akkor a win7-et is cserélném, és akkor tényleg újszerű élményt adna a mindennapok használata során.

    Szóval nem érdemes a régi lappal próbálkozni? Mert akkor marad a teljes intel platform jövő év végén.

  • RPZ

    tag

    válasz Speed® #406 üzenetére

    Na, ez elsőre jó ötletnek tűnik, feltéve, h. a 2500k erős OC-vel hoz a game-ek alatt egy i5 6600k teljesítményt (mert alapon ugyanott van kb. mint az fx 8370). Kár, h. ez is 100 éves darab, bár cserélhető lenne később gyorsabb cpu-ra is.
    A legviccesebb az, hogy több tesztben is minimális előrelépést mutatnak be pl. az intelek között.
    [link]
    Mondjuk csak 450W-os tápom van, de Seasonic belsejű Corsair, az intel cpu-k meg amúgy is 90W körüliek, szóval akár az OC is mehetne talán. (Persze lehet, h a tápot is cserélni kellene 7-8 év után, és nem várni tőle még ugyanannyi működést :D)
    És jó, h. említetted, így rájöttem, h a hűtő áttehető az intel 1155 és 1150-esekre is :)! Bár nem tudom, h megvan-e még a másik fajta lefogató hozzá, de ez részletkérdés.
    Ez az ötlet rx 470-el (és plusz ram nélkül) kb. 90k ból kijönne.

    jedis:
    Igen, a Zen alakíthat némileg az árakon, bár először gondolom a nagy teljesítményt drágán adják majd ki.
    Viszont erre az intel meg előveszi a fiókból az eldugott, már rég kitalált ötleteit és kihoz majd egy +30%-os teljesítményű CPU-t :).
    A régi architektúrát azért lett volna jó tákolni, mert egyszerű megoldás, de kb. 7 éves cuccokat valsz. kár életben tartani. Az AMD ha máshol nem, akkor a min. fpsekben meg a frametime tesztekben mindenképpen rosszabb, mint az intel. Átlagfpsekben néhol egész jól tartja magát.
    Rx470-el kb 100k-ból kijönne a tákolás.

    Xezs:
    Ez az, h. én is a lehető legkisebb utánajárással és energiabefektetéssel szeretném megúszni. Pl. a ram duplázást is azért halogatnám leginkább, mert akkor el is kell adni a régit.
    Belegondolva, tényleg nem érdemes a régit még két évig lélegeztetőn hagyni.
    Most tájékozódtam valamennyire a nyomorék generációk foglalatok, magszámok, meg teljesítmények között. Rémálom ez a sok adat!
    Az is egy opció, h kb. 100k-ból vennék egy i7-es Haswellt+lapot és akkor az a következő 7 évre megint tökéletesen kiszolgálna. A régi lap+cpu-t eladva kb. 80-ból kijönne a csere.
    A 8 thread meg valsz. nagyon jól jön majd a következő években, egy i5 6600k is bottleneck lehet majd a szerencsétlen 4 szál miatt.
    Persze így bebetonoznám magamat a ddr3-ba, de ez aztán tényleg csak 2-3, max 5%-ot számít a ddr4-el hasonlított elérhető fps-ekben, szóval az talán nem probléma.
    Összköltség kb. 150k. Két részletben elosztva meg is oldható.
    Az eredeti nagyköltségvetésű jövő év végi 250k-s ötletemet (illetve a 480-at is) akkor el is vetettem.

    Mindenkinek köszönöm szépen az ihletet adó ötleteket:)! Most a 3. megoldás felé húz a szívem: masszív, újszerű, megbízható, elfogadható áron :)! Még alszom rá párat.

  • RPZ

    tag

    válasz Speed® #411 üzenetére

    Hú nagyon vágod a részleteket :D!
    Igen, vx450-es a táp. Akkor kondifronton esetleg ránézek (vki ránéz) majd.
    Közben kitaláltam, h a jobb IPC az órajelenkénti több utasítást jelenti.

    A szent költséghatékonyság nevében akkor a te verziód is keményen benne maradt a pakliban!!
    Mostmár egyértelműen intel felé húzok, jó lenne egy kompromisszummentes rendszer.

    Viszont megtaláltam a hűtő dobozát és ez a régebbi kiadás. "LGA 1366 ready". De egyébként sincs benne egyéb lefogató. Nem lehet vmi kiegészítő csomagot találni hozzá, amivel upgradelhető 1150-es foglalatra? Mert akkor "dobhatom ki", és vehetek hűtőből is vmi más fajtát :((((.

    [ Szerkesztve ]

  • RPZ

    tag

    válasz Speed® #416 üzenetére

    Hát még ezzel is bajlódni kell :W .
    Megnéztem, manapság Brocken 2 illetve Brocken Eco van, ebből az utóbbi szimpatikus, mert teszt szerint majdnem olyan jó (+ kb. 4 fok), mint az eredeti Brocken, ráadásul még halkabb is.
    Eleve csak 600 g, és a magassága csak 15 cm!!!!!!!! Ez utóbbi megváltás lenne, mert a mostanin (16cm-es) nem igazán tudom feltenni a ház oldallapját, mert kinyomja :D. Az a - 1 cm pont ideális lenne. És kijön 10k-ból. Szóval ezt feljegyeztem a bevásárlólistára.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák