Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz Male #19 üzenetére

    Lefuttatam egy keresest a gepen a symlinkekre, a kovetkezoket leltem:

    - A fenykepalbumom ugy mukodik, hogy van egy konyvtar, amiben ott vannak ''omlesztve'' a kepek, egy masikban ott vannak csoportokra szetszedve, egy harmadikban meg szinten szetszedve + kivalogatva, hogy csak azok a kepek legyenek ott, amiket nyugodtan mutogathat az ember - mindez symlinkekkel a legegyszerubb (es a leghelytakarekosabb).

    - Unixon regi hagyomanya van annak, hogy a program viselkedeset befolyasolja az, hogy milyen neven hivtak meg: pl a mailq es runq parancsok mind az exim nevu mailerdaemont hivjak meg, csak eppen mailq-kent a queue-ban levo leveleket listazza ki, runq-kent meg nekiall feldolgozni a queue-t (ezek annak idejen kulon programok voltak, es amolyan standard parancsok)

    - A libraryk kulonbozo verzio is symlinkekkel mukodnek, pl a libpng igy nez ki nalam:


    libpng12.so -> libpng12.so.0
    libpng12.so.0 -> libpng12.so.0.1.2.8
    libpng12.so.0.1.2.8
    libpng.so -> libpng12.so



    - A ''default'' pathek altalaban szinten symlinkek szoktak lenni, pl a kernel forrasa az /usr/src/linux alatt:


    linux -> kernel-headers-2.6.11-1-686



    - Amikor megtelt a HDD-m, az /usr/local meg a /home konyvtarakat siman at tudtam koltoztetni egy masik particiora (ugy, hogy ez a ketto egy particion osztozkodott)


    [Szerkesztve]

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák