Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Male

    nagyúr

    válasz dabadab #16 üzenetére

    Tudtommal NTFS-sel megy a linkelés, és a mountolás is megvan (bár ezeket sose használtam).

    Na a linkelést most próbáltam ki, bizony működik. A mountoláshoz viszont adminnnak kéne lennem... Szóval nem kéne úgy szidni az XP-t, hogy amiről te nem tudsz, az nincs is benne.

    A meghajtókhoz meg annyit, hogy az XP alatt az már csak ''beetetés'', valójában az XP ugyanazt a megoldást csinálja, mint a Linux, csak a felhasználók megszokása miatt mutatja nekünk még mindig a betüjeleket. Tudod, rengetegen megszokták, és semmi bajuk ezzel. Így legalább mindig tudom, hogy amit másolok, az melyik vinyóra is kerül.

    Az XP alatti home könyvtárat is oda rakod ahová akarod, az csak az alapértelmezés, hogy a win meghajtóján a Decuments & Settings könyvtárba kerül. Onnan simán át lehet helyezni.

    A linuxosok mindig ezt a két példát hozzák, nemtudom miért, mert ezeket az emberek 99.9%-a nem használja semmire.

    [Szerkesztve]

  • Male

    nagyúr

    válasz dabadab #18 üzenetére

    OK, de mégis mire lehet használni? Egy filet vagy könyvtárat látszólag átrakhatok máshová, de ez mégis mikor hasznos? Ez komolyan érdekel, mert eddig nekem még senki nem tudott valóban értelmes felhasználást említeni, és ötletem sincs, mire jó (Talán valami olyasmire, hogy egy filenak több helyen is meg kéne lennie, és a változtatásoknak mindegyikre egyszerre kéne hatnia? csak hát erre minél van szükség?).

  • Male

    nagyúr

    válasz dabadab #20 üzenetére

    A képek érdekes megoldás. Mondjuk hamár egyszer szétválogatod, akkor minek ömlesztve is tárolni? A nem publikus képeket meg szintén külön lehet rakni. Legalábbis nálam így van (a nem publikusakat csak én látom, mert más felhasználói névvel nem tudnak belépni abba a könyvtárba). Bár a szétszedve és a szétszedve+kiválogatva dolog értelmesnek tűnik tényleg.

    A mailerdaemonos dolog: ezt simán meg lehetne oldani máshogy is. pl lehetne exim /m a kilistázósdi, exim /q a feldolgozás. Szóval itt inkább csak a hagyomány miatt kell. (olyan, mint win esetén a betüjelek a meghajtóknak)

    A különböző verziók: ez OK. (ehelyett van a szívás a DLL-ekkel win esetén... mostanában ilyennel mondjuk már nem találkoztam, persze most meg minden program tárolja külön a neki kellő DLL verziót, ami nem valami jó megoldás)

    Ez a pathes dolog valamellyest van win alatt is (%WINDIR% meg hasonlók), szóval ami abból itt kell, az megvan szerintem.

    Ez az átköltöztetés megy win alatt is symlinkek nélkül (a registryből szedi, hogy a user cucca hol van, stb, ha átpakolod, és átállítód, akkor ugyanúgy megy tovább). Ezt mondjuk még nem próbáltam (sose volt rá szükségem), így nem tudom, hogy ha átállítom pl az egyik User könyvtárát, akkor a cuccait magától átrakja e.

    Köszi, hogy összeírtad ezeket!

Új hozzászólás Aktív témák