Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dr faustus

    senior tag

    válasz Gregorius #21 üzenetére

    hosszútávon mindenféle monopólium a verseny hátrányára van
    A fejlesztőknek viszont előny, vagyis adott esetben a platformnak jobb a szoftverellátottsága, mert jóval kevesebb elkerülhetetlen inkompatibilitással kell bajlódni.
    Ezt már egyszer hosszabban kifejtettem valahol.


    A fejlesztőknek műszaki szempontból előnyt jelent, de ennek semmi köze a gazdasági kérdéshez. Nyilván egyszerűbb egy cég egy termékére fejleszteni, de ettől még a gazdasági problémák, amit ez okoz, nem szűnnek meg.

    az árakra rossz hatással van
    Nos, épp a minap volt a Windows mint olyan huszonakárhányadik szülinapja, volt róla hír is pár statisztikával, és míly meglepő, annó a Windows 1.0-t, ami minden volt, csak nem tömegtermék, jelenértékben, USD-ben nagyjából ugyanannyiért adták, mint most az XP Prof-ot. Pedig azóta mintha a Microsoft szép kis monopóliumot épített volna ki...


    Csak közben a hardverárak látványosan zuhantak, megjelentek az 1000 dolláros gépek, és lassan már $600-ból gépet lehet összerakni, az oprendszer árak viszont nem igazán akarnak idomulni ehhez. Ez is annak köszönhető, hogy nem igazán kiélezett a verseny, ellentétben hardver fronton. Most bizonygatnom kell olyan alap közgazdasági dolgokat, hogy ha egy piacot ural egy cég, akkor az a cég jóval nagyobb haszonréssel dolgozik? Inkább nem bizonygatom, olvass utána, ha nem hiszed.

    (Meg lehet nézni, hogy egy belépő árú gép mekkora %-át teszi ki az oprendszer, emelkedő a tendencia)
    Talán mert egyre olcsóbb a hardver előállítási költsége.


    És az oprendszerek is egyre nagyobb darabszámban kelnek el. De ha nem hiszel nekem, mekkora haszon van ezen a bizniszen, nézd meg a Microsoft nyereségét.

    talán rendszer a rossz, nem pedig a (nem-MS) programozók.
    Komplett fejlesztőcégeket akartál írni, ugye? Tervezés, tesztelés, életciklus-management, support, stb.


    Nem értem, mit akarsz ezzel mondani.

    az azért terjed, mert alapvetően sokkal ötletesebb megoldás, vagy azért terjed, mert a Microsoft a Windowst jobban ismeri, és ezért jobban tudja integrálni a saját termékét
    Vagy azért, és ez általában az, ami a végfelhasználót leginkább érdekli: mert széles körben működik, nem csak egy-egy konkrét alkalmazás esetén.


    Az állításomnak nem mond ellen, olvasd el, értelmezd a mondanivalómat.

    vagy pedig csak azért, mert a WU mindenhol ott van,
    Az InstallShield-nek is van már egységes automatikus frissítő szolgáltatása. Igaz, nem olyan nagyon régi. Kicsit későn kapcsoltak, hogy az jóóó.


    Nem arról beszélek, hogy létezik automatikus frissítés, hanem arról, hogy a gépek többségén melyik található meg. Ez sem azért alakult így, mert csak az MS volt képes felismerni az automatikus update előnyeit. Milyen érdekes, mindig az jön ki, hogy az MS milyen profi, a többiek milyen amatőrök. Ez nem véletlen.

    [Szerkesztve]

    Warning: Explicit Content

Új hozzászólás Aktív témák