- Tanévzáróra igyekeznek a hardverek
- OLED TV topic
- Xiaomi Mi Box androidos médialejátszó 4K és HDR támogatással
- Projektor topic
- Házimozi belépő szinten
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- Autóhifi
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- Milyen ÚJ notebookot vegyek?
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
-
miqlas
őstag
101 szempont videokártya vásárlásához
GPU architektúra (pl. NVIDIA Ada Lovelace, AMD RDNA3).
Gyártási csíkszélesség (nm).
CUDA magok / stream processzorok száma.
Alapórajel.
Boost órajel.
VRAM mérete (GB).
VRAM típusa (GDDR6, GDDR6X, HBM2).
VRAM sebessége (Gbps).
VRAM busz szélessége (bit).
Memória sávszélessége (GB/s).
Ray tracing támogatás.
DLSS / FSR / XeSS támogatás.
Tensor magok jelenléte.
RT magok száma.
DirectX verzió támogatása.
OpenGL verzió támogatása.
Vulkan API támogatása.
PCIe verzió (pl. 4.0, 5.0).
Shader modell támogatás.
Encoding támogatás (AV1, H.264, H.265).
1080p játék teljesítmény.
1440p játék teljesítmény.
4K játék teljesítmény.
Ray tracing alatt FPS.
VR teljesítmény.
AI/ML számításokra alkalmas-e.
Render szoftverekben gyorsítás (Blender, Maya).
Videóvágás és encoding sebessége.
Többmonitoros teljesítmény.
E-sport játékokban FPS érték.
Kártya fizikai mérete (hossz).
Kártya magassága (slot igény: 2, 2.5, 3).
Súly (GPU bracket szükségessége).
PCIe slot kompatibilitás.
Tápegység wattigénye.
Táp csatlakozók száma és típusa (6-pin, 8-pin, 12VHPWR).
VRM minőség.
Hőcső elhelyezés és hűtés kialakítása.
Hűtőborda vastagsága.
Alaplap méretével való összeilleszthetőség (ATX, mATX, ITX).
Hőmérséklet terhelés alatt.
Ventilátorok száma.
Ventilátorok átmérője.
Ventilátor fordulatszám tartomány.
Zajszint idle módban.
Zajszint játék alatt.
Zajszint teljes terhelés alatt.
Hűtési megoldás típusa (levegő, víz, hibrid).
Hűtőpaszta / hővezető pad minősége.
Zero RPM mód támogatás.
HDMI verzió.
DisplayPort verzió.
DVI jelenléte.
USB-C / VirtualLink támogatás.
Támogatott monitorok száma.
Maximális felbontás.
Maximális frissítési frekvencia.
HDR támogatás.
Adaptive Sync / FreeSync támogatás.
G-Sync kompatibilitás.
TDP érték.
Maximális fogyasztás tuning alatt.
Hatásfok alacsony terhelésnél.
Hatásfok magas terhelésnél.
Energiagazdálkodási funkciók (pl. undervolt támogatás).
Driver frissítés gyakorisága.
Driver stabilitás.
Extra szoftverek (pl. GeForce Experience, Adrenalin).
Streamelési funkciók.
VR headset kompatibilitás szoftveresen.
Gyártó (ASUS, MSI, Gigabyte, EVGA, Sapphire stb.).
Modell (ROG Strix, TUF, Gaming X Trio stb.).
Garancia hossza.
Garancia feltételei.
Szervizháttér Magyarországon.
Márka megbízhatósága.
RMA folyamat gyorsasága.
Gyártói támogatás (BIOS frissítés, szoftver).
Ár/érték arány.
Ár/teljesítmény mutató.
Ár/energiahatékonyság mutató.
Használtpiaci érték.
Értékállóság.
Készlet elérhetőség.
Akciós lehetőségek.
Bundle ajánlatok (játék mellé).
Alkatrészek minősége.
Kondenzátorok tartóssága.
VRM hőmérséklete.
Ventilátor élettartama.
BIOS duplázás (dual BIOS switch).
Tuning biztonsága.
Hosszú távú driver támogatás.
Kártya súlyából adódó lehajlás.
Bracket vagy tartó szükségessége.
RGB világítás megléte.
RGB vezérlés lehetősége.
Dizájn illeszkedése a gépházhoz.
Használati profil (gaming, munkaállomás, AI, casual).
Bővíthetőség (SLI / Crossfire – bár ma már ritka).
101. SzínhasználatSzerintem nem téged kérdeztelek! Legközelebb kontextusban értelmezd a dolgokat!

Azért örülök, hogy ennyi energiát fektettél egy lényegtelen felsorolásba!
-
tegbashar
tag
101 szempont videokártya vásárlásához
GPU architektúra (pl. NVIDIA Ada Lovelace, AMD RDNA3).
Gyártási csíkszélesség (nm).
CUDA magok / stream processzorok száma.
Alapórajel.
Boost órajel.
VRAM mérete (GB).
VRAM típusa (GDDR6, GDDR6X, HBM2).
VRAM sebessége (Gbps).
VRAM busz szélessége (bit).
Memória sávszélessége (GB/s).
Ray tracing támogatás.
DLSS / FSR / XeSS támogatás.
Tensor magok jelenléte.
RT magok száma.
DirectX verzió támogatása.
OpenGL verzió támogatása.
Vulkan API támogatása.
PCIe verzió (pl. 4.0, 5.0).
Shader modell támogatás.
Encoding támogatás (AV1, H.264, H.265).
1080p játék teljesítmény.
1440p játék teljesítmény.
4K játék teljesítmény.
Ray tracing alatt FPS.
VR teljesítmény.
AI/ML számításokra alkalmas-e.
Render szoftverekben gyorsítás (Blender, Maya).
Videóvágás és encoding sebessége.
Többmonitoros teljesítmény.
E-sport játékokban FPS érték.
Kártya fizikai mérete (hossz).
Kártya magassága (slot igény: 2, 2.5, 3).
Súly (GPU bracket szükségessége).
PCIe slot kompatibilitás.
Tápegység wattigénye.
Táp csatlakozók száma és típusa (6-pin, 8-pin, 12VHPWR).
VRM minőség.
Hőcső elhelyezés és hűtés kialakítása.
Hűtőborda vastagsága.
Alaplap méretével való összeilleszthetőség (ATX, mATX, ITX).
Hőmérséklet terhelés alatt.
Ventilátorok száma.
Ventilátorok átmérője.
Ventilátor fordulatszám tartomány.
Zajszint idle módban.
Zajszint játék alatt.
Zajszint teljes terhelés alatt.
Hűtési megoldás típusa (levegő, víz, hibrid).
Hűtőpaszta / hővezető pad minősége.
Zero RPM mód támogatás.
HDMI verzió.
DisplayPort verzió.
DVI jelenléte.
USB-C / VirtualLink támogatás.
Támogatott monitorok száma.
Maximális felbontás.
Maximális frissítési frekvencia.
HDR támogatás.
Adaptive Sync / FreeSync támogatás.
G-Sync kompatibilitás.
TDP érték.
Maximális fogyasztás tuning alatt.
Hatásfok alacsony terhelésnél.
Hatásfok magas terhelésnél.
Energiagazdálkodási funkciók (pl. undervolt támogatás).
Driver frissítés gyakorisága.
Driver stabilitás.
Extra szoftverek (pl. GeForce Experience, Adrenalin).
Streamelési funkciók.
VR headset kompatibilitás szoftveresen.
Gyártó (ASUS, MSI, Gigabyte, EVGA, Sapphire stb.).
Modell (ROG Strix, TUF, Gaming X Trio stb.).
Garancia hossza.
Garancia feltételei.
Szervizháttér Magyarországon.
Márka megbízhatósága.
RMA folyamat gyorsasága.
Gyártói támogatás (BIOS frissítés, szoftver).
Ár/érték arány.
Ár/teljesítmény mutató.
Ár/energiahatékonyság mutató.
Használtpiaci érték.
Értékállóság.
Készlet elérhetőség.
Akciós lehetőségek.
Bundle ajánlatok (játék mellé).
Alkatrészek minősége.
Kondenzátorok tartóssága.
VRM hőmérséklete.
Ventilátor élettartama.
BIOS duplázás (dual BIOS switch).
Tuning biztonsága.
Hosszú távú driver támogatás.
Kártya súlyából adódó lehajlás.
Bracket vagy tartó szükségessége.
RGB világítás megléte.
RGB vezérlés lehetősége.
Dizájn illeszkedése a gépházhoz.
Használati profil (gaming, munkaállomás, AI, casual).
Bővíthetőség (SLI / Crossfire – bár ma már ritka).
101. Színhasználat -
LordyDaVidra
tag
mITX gépet 3080-nal és 5700x-szel nem próbáltam meg bezárni a csend érdekében, bár biztos van technikásabb megoldás is, mint rákötni egy nyolckilós vizesblokkot

-
ddekany
nagyúr
Az én gépemben jelenleg a leghallhatóbb elem a D5 pumpa, mert minden venti Noctua-ra cserélésével (a PSU-t is megbontottam) + 1 MORA-val vettem fel a harcot a zajjal.
Van egy minimális coil whine, de az pont nem jut el felém, mert az NR200 előre zárt, csak a gép fölé hajolva lehet hallani
Azaz általánosabb esetben kell valami belül hangnyelő szivaccsal bevont nagy fadoboz, amiben a szellőző nyílások nem feléd nyílnak, és egy hangnyelős falú L vagy akár U kanyart meg kell tenni a ki/be lépés előtt. Aztán abba kell betenni a tényleges gépházat.
-
LordyDaVidra
tag
Jól összefoglaltad, én is erre jutottam kb.
Amíg nyekereg a VRM, teljesen felesleges pénzt és energiát fektetni a halk PC építésbe. Legfeljebb csak belépő szintű videokártyával vagy iGPU-val van rá esély, ha már a 200W-os RTX 4070 is produkálja több példányban.
Inkább legyen egy kis monoton ventilátor hang, ami elnyomja, minthogy a néma szobában hallgassam a magas frekvencián nyekergő, idegesítő coil whine-t.Az én gépemben jelenleg a leghallhatóbb elem a D5 pumpa, mert minden venti Noctua-ra cserélésével (a PSU-t is megbontottam) + 1 MORA-val vettem fel a harcot a zajjal.
Van egy minimális coil whine, de az pont nem jut el felém, mert az NR200 előre zárt, csak a gép fölé hajolva lehet hallani
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
Nagy kár, hogy nem láttam a hirdetésed, mert előre kellett volna még egy A14.
-
ddekany
nagyúr
Jól összefoglaltad, én is erre jutottam kb.
Amíg nyekereg a VRM, teljesen felesleges pénzt és energiát fektetni a halk PC építésbe. Legfeljebb csak belépő szintű videokártyával vagy iGPU-val van rá esély, ha már a 200W-os RTX 4070 is produkálja több példányban.
Inkább legyen egy kis monoton ventilátor hang, ami elnyomja, minthogy a néma szobában hallgassam a magas frekvencián nyekergő, idegesítő coil whine-t.Inkább legyen egy kis monoton ventilátor hang, ami elnyomja
Bár a zaj generálás mindig megoldható. Beteszel loopban lejátszásra valami neked tetsző vízesés suhogás hangot...
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Minden tud sípolni. Direkt passzív N100-as alaplap, monitor, stb. Valószínűleg nem is tudnak erről, hogy ez egyáltalán egy dolog, egy paraméter amit tartani kéne.
-
Att1la.
őstag
"Egyáltalán nem jó biznisz a Redux, féláron az Arctic P majdnem ugyanolyan rossz."
Azért ne túlozzunk. Az Arctic-nak elég jó az ár/érték aránya (és most már a garija is), de nem egy liga a Reduxszal. A Noctuák előtt Arctic-jaim voltak. Azóta meg csend.

"de biztos csak nekem küldted rosszat."
Valószínű, mert itt háromnál háromból semmi ilyen. Pár év után két 140 mm-es átment a LAN-os gépbe, átadva a helyet egy NF-A14 PWM-nek, de a harmadik (NF-S12B redux-1200 PWM) még mindig a főgép hátuljában van (várja az NF-A12x25 PWM utódját), lassan hatodik éve megy, gyakorlatilag 24/7. Nyilván a procin is huhogó van. Az esetek döntő többségében arról lehet tudni, hogy megy a gép, hogy ég a power LED és van kép a monitorokon.
A legjobb gyártóknál is előfordulnak hibás darabok, szóval részemről továbbra is csak a bagoly.
Szvsz az NF-14 sokkal rosszabb mint az Arctic F14, abból volt itt kettő is és az A15 is ugyanolyan rossz, féláron tudtam csak eladni aprón.
Lehet veszek egyet a PCX-nél háztól-házig garival aztán addig küldöm vissza amíg jó nem lesz.
‐-----‐---------
Fent van már teszt róla TPU-n [link] -
Synthwave
HÁZIGAZDA
Kiterjedt kutatómunka, ami mára lehet, hogy több energiabefektetést igényel, mint anno.
Az én kutatómunkám és tapasztalatom szerint, mindegyik kártya rossz.
Csak rossz VGA-kat választottál.
Melyik a jó?
Erre mondom, hogy nem biztos, hogy mindig jobb biznisz a Redux.
Egyáltalán nem jó biznisz a Redux, féláron az Arctic P majdnem ugyanolyan rossz.
#37 Sidorovich: A nagyker úgyis ül rajta 30 napot, Asus látni se fogja a kártyát.
Mondjuk kíváncsi vagyok mi választasz a halk PC-hez.Az ilyen alja márkáknál a nagy hármason kívül mind morognak a ventilátorok, szóval ott el kell felejteni a halk PC-t. Csak ránézek Buky87 gépére és már innen hallom ahogy morog a GamingPro, a sok Noctua cucc kidobott pénz mert a kártya mindent is elnyom.
A nagy három közül Gigabyte ventilátorja a leghangosabb, meg aztán a paszta/putty is folyik. MSI még az üres asztalon is cw-zik ha mozgatod az egeret, ja meg morog a ventilátor mint a Palit. Asus Prime olyan mint egy porszívó, TUF jobb de ott meg cw
#31 .LnB: Nem a venti cw-zik (venti inkább búg/morog/rezonál) hanem a tekercsek azok a kis fekete kockák, meg MSI már nem is gyárt már AMD kártyát
-------------------------------------------------------------
A normál TUF is csendes UV-val, ha ne lenne az a fránya coil whine, de gondolom ennél is csak a cw-t fogod hallani. Akkor inkább a Porszívó Prime, az elnyomja cw hangot.
"Egyáltalán nem jó biznisz a Redux, féláron az Arctic P majdnem ugyanolyan rossz."
Azért ne túlozzunk. Az Arctic-nak elég jó az ár/érték aránya (és most már a garija is), de nem egy liga a Reduxszal. A Noctuák előtt Arctic-jaim voltak. Azóta meg csend.

"de biztos csak nekem küldted rosszat."
Valószínű, mert itt háromnál háromból semmi ilyen. Pár év után két 140 mm-es átment a LAN-os gépbe, átadva a helyet egy NF-A14 PWM-nek, de a harmadik (NF-S12B redux-1200 PWM) még mindig a főgép hátuljában van (várja az NF-A12x25 PWM utódját), lassan hatodik éve megy, gyakorlatilag 24/7. Nyilván a procin is huhogó van. Az esetek döntő többségében arról lehet tudni, hogy megy a gép, hogy ég a power LED és van kép a monitorokon.
A legjobb gyártóknál is előfordulnak hibás darabok, szóval részemről továbbra is csak a bagoly.
-
Att1la.
őstag
Jól összefoglaltad, én is erre jutottam kb.
Amíg nyekereg a VRM, teljesen felesleges pénzt és energiát fektetni a halk PC építésbe. Legfeljebb csak belépő szintű videokártyával vagy iGPU-val van rá esély, ha már a 200W-os RTX 4070 is produkálja több példányban.
Inkább legyen egy kis monoton ventilátor hang, ami elnyomja, minthogy a néma szobában hallgassam a magas frekvencián nyekergő, idegesítő coil whine-t.Nekem az a bajom, hogy az a Palit féle morgás majdnem olyan zavaró mint a cw. A Prime jobb ha ilyen 1200-1400rpm-re le tudod UV-zni(gyárilag 1800-2000rpm), na de itt idle állapotban is búgtak a tekercsek(nem cw hang, olyan mintha a ventilátor búgna de a tekecsekből jön a hang).
-
Sidorovich
senior tag
Kiterjedt kutatómunka, ami mára lehet, hogy több energiabefektetést igényel, mint anno.
Az én kutatómunkám és tapasztalatom szerint, mindegyik kártya rossz.
Csak rossz VGA-kat választottál.
Melyik a jó?
Erre mondom, hogy nem biztos, hogy mindig jobb biznisz a Redux.
Egyáltalán nem jó biznisz a Redux, féláron az Arctic P majdnem ugyanolyan rossz.
#37 Sidorovich: A nagyker úgyis ül rajta 30 napot, Asus látni se fogja a kártyát.
Mondjuk kíváncsi vagyok mi választasz a halk PC-hez.Az ilyen alja márkáknál a nagy hármason kívül mind morognak a ventilátorok, szóval ott el kell felejteni a halk PC-t. Csak ránézek Buky87 gépére és már innen hallom ahogy morog a GamingPro, a sok Noctua cucc kidobott pénz mert a kártya mindent is elnyom.
A nagy három közül Gigabyte ventilátorja a leghangosabb, meg aztán a paszta/putty is folyik. MSI még az üres asztalon is cw-zik ha mozgatod az egeret, ja meg morog a ventilátor mint a Palit. Asus Prime olyan mint egy porszívó, TUF jobb de ott meg cw
#31 .LnB: Nem a venti cw-zik (venti inkább búg/morog/rezonál) hanem a tekercsek azok a kis fekete kockák, meg MSI már nem is gyárt már AMD kártyát
-------------------------------------------------------------
A normál TUF is csendes UV-val, ha ne lenne az a fránya coil whine, de gondolom ennél is csak a cw-t fogod hallani. Akkor inkább a Porszívó Prime, az elnyomja cw hangot.
Jól összefoglaltad, én is erre jutottam kb.
Amíg nyekereg a VRM, teljesen felesleges pénzt és energiát fektetni a halk PC építésbe. Legfeljebb csak belépő szintű videokártyával vagy iGPU-val van rá esély, ha már a 200W-os RTX 4070 is produkálja több példányban.
Inkább legyen egy kis monoton ventilátor hang, ami elnyomja, minthogy a néma szobában hallgassam a magas frekvencián nyekergő, idegesítő coil whine-t. -
E.Kaufmann
veterán
-
Att1la.
őstag
Mi a baja a redux-nak? Akkor jó hogy eddig Arctic-ot választottam, pedig nézegettem a reduxokat

Olyan hangja volt mintha fogaskerekek darálnának(ezt érezted is ha megfogtad a ventilátort), de biztos csak nekem küldted rosszat.
-
E.Kaufmann
veterán
Kiterjedt kutatómunka, ami mára lehet, hogy több energiabefektetést igényel, mint anno.
Az én kutatómunkám és tapasztalatom szerint, mindegyik kártya rossz.
Csak rossz VGA-kat választottál.
Melyik a jó?
Erre mondom, hogy nem biztos, hogy mindig jobb biznisz a Redux.
Egyáltalán nem jó biznisz a Redux, féláron az Arctic P majdnem ugyanolyan rossz.
#37 Sidorovich: A nagyker úgyis ül rajta 30 napot, Asus látni se fogja a kártyát.
Mondjuk kíváncsi vagyok mi választasz a halk PC-hez.Az ilyen alja márkáknál a nagy hármason kívül mind morognak a ventilátorok, szóval ott el kell felejteni a halk PC-t. Csak ránézek Buky87 gépére és már innen hallom ahogy morog a GamingPro, a sok Noctua cucc kidobott pénz mert a kártya mindent is elnyom.
A nagy három közül Gigabyte ventilátorja a leghangosabb, meg aztán a paszta/putty is folyik. MSI még az üres asztalon is cw-zik ha mozgatod az egeret, ja meg morog a ventilátor mint a Palit. Asus Prime olyan mint egy porszívó, TUF jobb de ott meg cw
#31 .LnB: Nem a venti cw-zik (venti inkább búg/morog/rezonál) hanem a tekercsek azok a kis fekete kockák, meg MSI már nem is gyárt már AMD kártyát
-------------------------------------------------------------
A normál TUF is csendes UV-val, ha ne lenne az a fránya coil whine, de gondolom ennél is csak a cw-t fogod hallani. Akkor inkább a Porszívó Prime, az elnyomja cw hangot.
Mi a baja a redux-nak? Akkor jó hogy eddig Arctic-ot választottam, pedig nézegettem a reduxokat

-
Att1la.
őstag
"Mi számít szénné integrált rendszernek a Mac gépeken kívül neked?"
Az, amiben a háttértárakon és esetleg memórián kívül minden fix. Vagy még azok is. Ergo zérus vagy majdnem zérus modularitás.
Akkor csak szimplán nincs szerencséd, még noteszekkel sem volt ilyen bajom (igaz, csak Dell Latitude és HP EliteBook volt/van tartósan – anno a Lenovo IdePad meg egy kávéfőzőnyi netbook volt, így abban nem volt semmi, ami cincogjon
)."Mi a receptje egy gaming PC vagy laptop esetén annak, hogy ezt elkerüld?"
Kiterjedt kutatómunka, ami mára lehet, hogy több energiabefektetést igényel, mint anno.
Azért régen is volt coil whine jelenség, és voltak olyan gyártók, amiknél lényegesen nagyobb volt az esély rá, mint másoknál, leginkább a csúcs- vagy aközeli SKU-knál.
Amúgy igen, ha mostanában akarnék izomhegy VGA-t, akkor én is a Sapphire 9070 felé venném az irányt, aztán menne rá egy XT BIOS.
Kiterjedt kutatómunka, ami mára lehet, hogy több energiabefektetést igényel, mint anno.
Az én kutatómunkám és tapasztalatom szerint, mindegyik kártya rossz.
Csak rossz VGA-kat választottál.
Melyik a jó?
Erre mondom, hogy nem biztos, hogy mindig jobb biznisz a Redux.
Egyáltalán nem jó biznisz a Redux, féláron az Arctic P majdnem ugyanolyan rossz.
#37 Sidorovich: A nagyker úgyis ül rajta 30 napot, Asus látni se fogja a kártyát.
Mondjuk kíváncsi vagyok mi választasz a halk PC-hez.Az ilyen alja márkáknál a nagy hármason kívül mind morognak a ventilátorok, szóval ott el kell felejteni a halk PC-t. Csak ránézek Buky87 gépére és már innen hallom ahogy morog a GamingPro, a sok Noctua cucc kidobott pénz mert a kártya mindent is elnyom.
A nagy három közül Gigabyte ventilátorja a leghangosabb, meg aztán a paszta/putty is folyik. MSI még az üres asztalon is cw-zik ha mozgatod az egeret, ja meg morog a ventilátor mint a Palit. Asus Prime olyan mint egy porszívó, TUF jobb de ott meg cw
#31 .LnB: Nem a venti cw-zik (venti inkább búg/morog/rezonál) hanem a tekercsek azok a kis fekete kockák, meg MSI már nem is gyárt már AMD kártyát
-------------------------------------------------------------
A normál TUF is csendes UV-val, ha ne lenne az a fránya coil whine, de gondolom ennél is csak a cw-t fogod hallani. Akkor inkább a Porszívó Prime, az elnyomja cw hangot.
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
Tudom. Csapágy (amit írtam is) még első genes SSO, a keret és maguk a lapátok is általában korábbi generációból származnak. A Reduxok jellemzően 6-8000 között mennek, a normál inkább modelltől függően 8-13 között (az pár ezres diffi), kivéve az abszolút csúcs G2-k.
Erre mondom, hogy nem biztos, hogy mindig jobb biznisz a Redux. Van itt az is, meg sima is.
-
Pug
nagyúr
A redux nem csak "par" ezressel olcsobb, es nagyon nem csak az accessoriy kitben nerfelt....
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
Redux és Chromax széria is (többnyire) fekete és azok nem az IndustrialPPC vonal, elég halkak.
A Redux szürke, de nem vagyok benne biztos, hogy minden esetben megéri a pár ezressel alacsonyabb árat; a sima verziókhoz kapott extrák simán kiteszik azt a pénzt (harisnyázott Y-kábel, gumisarkok a keretbe, gumitüskék a rögzítéshez, jobb csapágyazás).
-
LordyDaVidra
tag
Úgy nincs fekete Noctua ventilátor, hogy adott típusnak lenne barna és fekete változata. Pl. az ipari célú fekete, de az nem túl halk. Szóval a szín kötelező. Plexi házas vevőket nem kérnek, aztán kész. (Igen, tudom, lehet hozzá tervezni jól kinéző plexiset... ellenben a fekete egy sokkal semlegesebb szín, ami csomóféle színvilágú házba beleillik. Nehogy már a farok csóválja kutyát.)
Redux és Chromax széria is (többnyire) fekete és azok nem az IndustrialPPC vonal, elég halkak.
-
Sidorovich
senior tag
Gondolom, feltűnt, hogy az a lapos is ugyanattól volt, mint akitől két VGA is a négyből.
Üzleti HP/Lenovo/Dell/Clevo/(+olyanok, akiknél Clevo az OEM, pl. Eurocom) vagy MacBook (Pro), bár a legújabb generációt nem ismerem. Ha már notesz."az Inno3D is csak és kizárólag NVIDIA kártyákkal foglalkozik,"
Bár nem kifejezetten a prémium szinten, így a bizakodás kicsit naív volt. Mindenesetre a csúcs- vagy aközeli SKU alatt a GPU-t értem, nem a körítést.
A kiterjedt kutatómunka alatt napokat, akár heteket és számos külföldi forrást értek, fórumokat belevéve. Főleg, mivel nem 2 forintokról van szó.
---------------------------------------------------------------
(#34) Héraklész: Magasabb TDP keret, és több headroom játszadozni az órajelekkel. Több Stream processzor nyilván nem lesz tőle, de egészséges százalékokat ki lehet préselni vele a kártyából.
Anno ref. Vega 56-nál pl. V64 BIOS-szal sikerült kihozni, hogy V64 órajelek, a gyárinál alacsonyabb zajszinttel és fogyasztással, úgy, hogy nem ment 75 °C fölé a kártya.
Feltűnt.

Az ASUS-t már csak a GamerNexus-os garancia-botrány miatt is kerülni fogom innentől, de az árazásuk és a coil whine is benne van. -
Synthwave
HÁZIGAZDA
Az, amiben a háttértárakon és esetleg memórián kívül minden fix.
Akkor az ASUS ROG laptop amivel beszoptam, pont megfelel ennek. A PS5 és a PS5 Pro szintén. Mindegyikben olyan coil whine volt, ami normál 60 FPS limites játék mellett is hallható volt a hűtés hangja ellenére. Szóval a10-ből legalább 8-szor
kezd megdőlni. Még szerencse, hogy rászoktam a fejhallgatóra, így már kevésbé érdekel ez.Akkor csak szimplán nincs szerencséd, még noteszekkel sem volt ilyen bajom
Nagyon úgy néz ki! Legfeljebb majd nyitok egy Logout blogot, hogy mit vettem épp, így a többiek tudják mit kell kerülni. Lehetek még hasznos tagja a közösségnek...
leginkább a csúcs- vagy aközeli SKU-knál
Pontosan emiatt próbáltam ki egy tök alap belépő szintű Inno3D-t, mert én is úgy tudom, hogy a high-end alkatrészek még hajlamosabbak erre. Sajnos nem jött be. Ráadásul az Inno3D is csak és kizárólag NVIDIA kártyákkal foglalkozik, ezért szintén bizakodóbb voltam.Gondolom, feltűnt, hogy az a lapos is ugyanattól volt, mint akitől két VGA is a négyből.
Üzleti HP/Lenovo/Dell/Clevo/(+olyanok, akiknél Clevo az OEM, pl. Eurocom) vagy MacBook (Pro), bár a legújabb generációt nem ismerem. Ha már notesz."az Inno3D is csak és kizárólag NVIDIA kártyákkal foglalkozik,"
Bár nem kifejezetten a prémium szinten, így a bizakodás kicsit naív volt. Mindenesetre a csúcs- vagy aközeli SKU alatt a GPU-t értem, nem a körítést.
A kiterjedt kutatómunka alatt napokat, akár heteket és számos külföldi forrást értek, fórumokat belevéve. Főleg, mivel nem 2 forintokról van szó.
---------------------------------------------------------------
(#34) Héraklész: Magasabb TDP keret, és több headroom játszadozni az órajelekkel. Több Stream processzor nyilván nem lesz tőle, de egészséges százalékokat ki lehet préselni vele a kártyából.
Anno ref. Vega 56-nál pl. V64 BIOS-szal sikerült kihozni, hogy V64 órajelek, a gyárinál alacsonyabb zajszinttel és fogyasztással, úgy, hogy nem ment 75 °C fölé a kártya.
-
Sidorovich
senior tag
"Mi számít szénné integrált rendszernek a Mac gépeken kívül neked?"
Az, amiben a háttértárakon és esetleg memórián kívül minden fix. Vagy még azok is. Ergo zérus vagy majdnem zérus modularitás.
Akkor csak szimplán nincs szerencséd, még noteszekkel sem volt ilyen bajom (igaz, csak Dell Latitude és HP EliteBook volt/van tartósan – anno a Lenovo IdePad meg egy kávéfőzőnyi netbook volt, így abban nem volt semmi, ami cincogjon
)."Mi a receptje egy gaming PC vagy laptop esetén annak, hogy ezt elkerüld?"
Kiterjedt kutatómunka, ami mára lehet, hogy több energiabefektetést igényel, mint anno.
Azért régen is volt coil whine jelenség, és voltak olyan gyártók, amiknél lényegesen nagyobb volt az esély rá, mint másoknál, leginkább a csúcs- vagy aközeli SKU-knál.
Amúgy igen, ha mostanában akarnék izomhegy VGA-t, akkor én is a Sapphire 9070 felé venném az irányt, aztán menne rá egy XT BIOS.
Az, amiben a háttértárakon és esetleg memórián kívül minden fix.
Akkor az ASUS ROG laptop amivel beszoptam, pont megfelel ennek. A PS5 és a PS5 Pro szintén. Mindegyikben olyan coil whine volt, ami normál 60 FPS limites játék mellett is hallható volt a hűtés hangja ellenére. Szóval a10-ből legalább 8-szor
kezd megdőlni. Még szerencse, hogy rászoktam a fejhallgatóra, így már kevésbé érdekel ez.Akkor csak szimplán nincs szerencséd, még noteszekkel sem volt ilyen bajom
Nagyon úgy néz ki! Legfeljebb majd nyitok egy Logout blogot, hogy mit vettem épp, így a többiek tudják mit kell kerülni. Lehetek még hasznos tagja a közösségnek...
leginkább a csúcs- vagy aközeli SKU-knál
Pontosan emiatt próbáltam ki egy tök alap belépő szintű Inno3D-t, mert én is úgy tudom, hogy a high-end alkatrészek még hajlamosabbak erre. Sajnos nem jött be. Ráadásul az Inno3D is csak és kizárólag NVIDIA kártyákkal foglalkozik, ezért szintén bizakodóbb voltam. -
Héraklész
senior tag
"Mi számít szénné integrált rendszernek a Mac gépeken kívül neked?"
Az, amiben a háttértárakon és esetleg memórián kívül minden fix. Vagy még azok is. Ergo zérus vagy majdnem zérus modularitás.
Akkor csak szimplán nincs szerencséd, még noteszekkel sem volt ilyen bajom (igaz, csak Dell Latitude és HP EliteBook volt/van tartósan – anno a Lenovo IdePad meg egy kávéfőzőnyi netbook volt, így abban nem volt semmi, ami cincogjon
)."Mi a receptje egy gaming PC vagy laptop esetén annak, hogy ezt elkerüld?"
Kiterjedt kutatómunka, ami mára lehet, hogy több energiabefektetést igényel, mint anno.
Azért régen is volt coil whine jelenség, és voltak olyan gyártók, amiknél lényegesen nagyobb volt az esély rá, mint másoknál, leginkább a csúcs- vagy aközeli SKU-knál.
Amúgy igen, ha mostanában akarnék izomhegy VGA-t, akkor én is a Sapphire 9070 felé venném az irányt, aztán menne rá egy XT BIOS.
XT BIOS a 9070-re? Az miben jobb, mint simán húzni a kártyát?
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
Na de ezt úgy adtad elő, mintha a coil whine elkerülhető lenne némi utánajárással, pedig inkább zsákbamacska. Kb. az összes gyártó kártyájáról vannak ilyen beszámolók, teljesen változó.
Csak 10-ből legalább 8-szor.
Ezt kifejtenéd? Mi számít szénné integrált rendszernek a Mac gépeken kívül neked? Mi a receptje egy gaming PC vagy laptop esetén annak, hogy ezt elkerüld? Volt egy ASUS ROG Strix G513RM laptopom is, az is nyekergett, az volt a legdurvább.AMD oldalon nézelődtél?
A következő kártya mindenképp az lesz, talán Sapphire RX 9070 vagy majd az utódja, már csak a jobb Linux támogatás miatt is, de odébb van az még."Mi számít szénné integrált rendszernek a Mac gépeken kívül neked?"
Az, amiben a háttértárakon és esetleg memórián kívül minden fix. Vagy még azok is. Ergo zérus vagy majdnem zérus modularitás.
Akkor csak szimplán nincs szerencséd, még noteszekkel sem volt ilyen bajom (igaz, csak Dell Latitude és HP EliteBook volt/van tartósan – anno a Lenovo IdePad meg egy kávéfőzőnyi netbook volt, így abban nem volt semmi, ami cincogjon
)."Mi a receptje egy gaming PC vagy laptop esetén annak, hogy ezt elkerüld?"
Kiterjedt kutatómunka, ami mára lehet, hogy több energiabefektetést igényel, mint anno.
Azért régen is volt coil whine jelenség, és voltak olyan gyártók, amiknél lényegesen nagyobb volt az esély rá, mint másoknál, leginkább a csúcs- vagy aközeli SKU-knál.
Amúgy igen, ha mostanában akarnék izomhegy VGA-t, akkor én is a Sapphire 9070 felé venném az irányt, aztán menne rá egy XT BIOS.
-
Sidorovich
senior tag
"Ez mind rossz?"
Ezek szerint. Két Inno, meg két ASUS; ennél azért egy picit szegmentáltabb a piac.
"szóval ez a kifogás nem állja meg a helyét."
Csak 10-ből legalább 8-szor.
Nem tudom, az NVIDIA-t az EVGA nyugdíjba vonulását követően elengedtem (a Galax HoF már nagyon nem az én pénztárcám), Radeonból meg csak Sapphire-t (Nitrót vagy refet) veszek, mindenesetre coil whine-nal még soha nem volt gondom.

AMD oldalon nézelődtél?
Na de ezt úgy adtad elő, mintha a coil whine elkerülhető lenne némi utánajárással, pedig inkább zsákbamacska. Kb. az összes gyártó kártyájáról vannak ilyen beszámolók, teljesen változó.
Csak 10-ből legalább 8-szor.
Ezt kifejtenéd? Mi számít szénné integrált rendszernek a Mac gépeken kívül neked? Mi a receptje egy gaming PC vagy laptop esetén annak, hogy ezt elkerüld? Volt egy ASUS ROG Strix G513RM laptopom is, az is nyekergett, az volt a legdurvább.AMD oldalon nézelődtél?
A következő kártya mindenképp az lesz, talán Sapphire RX 9070 vagy majd az utódja, már csak a jobb Linux támogatás miatt is, de odébb van az még. -
.LnB
titán
"Ez mind rossz?"
Ezek szerint. Két Inno, meg két ASUS; ennél azért egy picit szegmentáltabb a piac.
"szóval ez a kifogás nem állja meg a helyét."
Csak 10-ből legalább 8-szor.
Nem tudom, az NVIDIA-t az EVGA nyugdíjba vonulását követően elengedtem (a Galax HoF már nagyon nem az én pénztárcám), Radeonból meg csak Sapphire-t (Nitrót vagy refet) veszek, mindenesetre coil whine-nal még soha nem volt gondom.

AMD oldalon nézelődtél?
A Venti coil whine miatt teljesen felesleges AMD vagy Nvidia oldalról megközelíteni ezt a dolgot. Gondolom az (Pl. az) MSI egy adott árszinten, ugyan azokat a ventiket teszi az AMD-re is mint NV-re.
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
A PS5 is egy "szénné integrált rendszer", sokmilliós példányszámban gyártott fix hardver, mégis megy a coil whine, szóval ez a kifogás nem állja meg a helyét.
csak rossz VGA-kat választottál
- persze, az én hibám, hogy a gyártók egyre drágábban egyre silányabb szarokat adnak el, és én pedig megveszem.
A videokártyából RTX 4070 volt az összes. Első egy Inno3D Twin X2 volt, a második egy ASUS ProArt, a harmadik pedig megint egy Inno3D, de már X3. Anno az RTX 2070S-ből az ASUS Strix szintén nyekergett, hiába limitáltam FPS-t 60-ra mindig. Ez mind rossz?Ha van valami tuti tipped, hogy melyik gyártó melyik típusú kártyája nem produkálja ezt, ne tartsd magadban, de eddig az összes utánajárás azt az eredményt hozta, hogy zsákbamacska az egész, ráadásul függ az alaplap és táp kombinációjától is.
"Ez mind rossz?"
Ezek szerint. Két Inno, meg két ASUS; ennél azért egy picit szegmentáltabb a piac.
"szóval ez a kifogás nem állja meg a helyét."
Csak 10-ből legalább 8-szor.
Nem tudom, az NVIDIA-t az EVGA nyugdíjba vonulását követően elengedtem (a Galax HoF már nagyon nem az én pénztárcám), Radeonból meg csak Sapphire-t (Nitrót vagy refet) veszek, mindenesetre coil whine-nal még soha nem volt gondom.

AMD oldalon nézelődtél?
-
ddekany
nagyúr
A PS5 is egy "szénné integrált rendszer", sokmilliós példányszámban gyártott fix hardver, mégis megy a coil whine, szóval ez a kifogás nem állja meg a helyét.
csak rossz VGA-kat választottál
- persze, az én hibám, hogy a gyártók egyre drágábban egyre silányabb szarokat adnak el, és én pedig megveszem.
A videokártyából RTX 4070 volt az összes. Első egy Inno3D Twin X2 volt, a második egy ASUS ProArt, a harmadik pedig megint egy Inno3D, de már X3. Anno az RTX 2070S-ből az ASUS Strix szintén nyekergett, hiába limitáltam FPS-t 60-ra mindig. Ez mind rossz?Ha van valami tuti tipped, hogy melyik gyártó melyik típusú kártyája nem produkálja ezt, ne tartsd magadban, de eddig az összes utánajárás azt az eredményt hozta, hogy zsákbamacska az egész, ráadásul függ az alaplap és táp kombinációjától is.
Videókártyánál specifikusan nem tudom, de amúgy ja, coil whine az zsákbamacska, és minél csendesebb helyen laksz, és minél csendesebb a géped, annál valószínűbb hogy zavaró. Igyekezni kell messze tenni magadtól a gépházat/notebookot. (Monitorral is volt már ilyen gond mondjuk, és ott ugye ez nem opció.) Esetleg valami hangnyelő fal/doboz köré...
-
Sidorovich
senior tag
Egyszer kő megvenni. Legalábbis tízévente vagy mi. Yolo!

----------------------------------------------------------------
(#20) Sidorovich: Mi azon az érdekes, hogy egy szénné integrált rendszerben nincs coil whine? Csak rossz VGA-kat választottál.
----------------------------------------------------------------
(#23) ddekany: Akkor a chromax.black termékcsalád micsoda?
A PS5 is egy "szénné integrált rendszer", sokmilliós példányszámban gyártott fix hardver, mégis megy a coil whine, szóval ez a kifogás nem állja meg a helyét.
csak rossz VGA-kat választottál
- persze, az én hibám, hogy a gyártók egyre drágábban egyre silányabb szarokat adnak el, és én pedig megveszem.
A videokártyából RTX 4070 volt az összes. Első egy Inno3D Twin X2 volt, a második egy ASUS ProArt, a harmadik pedig megint egy Inno3D, de már X3. Anno az RTX 2070S-ből az ASUS Strix szintén nyekergett, hiába limitáltam FPS-t 60-ra mindig. Ez mind rossz?Ha van valami tuti tipped, hogy melyik gyártó melyik típusú kártyája nem produkálja ezt, ne tartsd magadban, de eddig az összes utánajárás azt az eredményt hozta, hogy zsákbamacska az egész, ráadásul függ az alaplap és táp kombinációjától is.
-
ben2
senior tag
Manapsag azert az a trend h atlatszo hazakba epitkeznek. Oda ez a szinkombo akarhogy csurom csavarom minimum kilog, de nekem kifejezetten okadek (tudom ez szubjektiv).
Nem vitatom h jo ventik, azt sem h valakinek ez tetszik, ahogy azt sem h zart hazban kit erdekel kategoria. Csak azt h nekem fura. Es tudom h van fekete is, megtobb felarral.
Hát ha már ízlés, akkor nekem meg az átlátszó ház bazári ledekkel az okádék.
Az én személyes prioritásaim:
1. legyen minél jobb a hőelvezetés
2. legyen minél csöndesebb
3. minél kevesebbszer kelljen pucolni és karban tartani
4. lehetőleg észre se vegyem az asztal alatt
Innentől meg kb. tök mindegy, hogy milyen a ventilátor színe. -
ddekany
nagyúr
Egyszer kő megvenni. Legalábbis tízévente vagy mi. Yolo!

----------------------------------------------------------------
(#20) Sidorovich: Mi azon az érdekes, hogy egy szénné integrált rendszerben nincs coil whine? Csak rossz VGA-kat választottál.
----------------------------------------------------------------
(#23) ddekany: Akkor a chromax.black termékcsalád micsoda?
chromax.black: Azt hittem abból csak 1-1 barna megfelelője van, de most nézve honlapjukon elég sokféle...
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
Szerintem tök jó, amikor egy brand-et ennyire lehet azonosítani színek alapján. (Pedig én színtévesztő is vagyok.
) Bianchi, McLaren, Gulf, stb stb és ebbe a sorban a Noctua abszolút beleillik, sőt kiemelkedik.Én nagyon szerettem volna mindig is venni Noctua ventiket. Épp most cseréltem ház ventiket. És komolyan néztem. Csak a másik alternatíva, és a Noctua 14cm-es ventijei között potom 9 ezer forint különbség volt per darab..
Szal' ez a VGA is nagyon bejön. Kíváncsi lennék ezen mekkora a Noctua felár. Na meg ott az ASUS felár is gondolom.
Egyszer kő megvenni. Legalábbis tízévente vagy mi. Yolo!

----------------------------------------------------------------
(#20) Sidorovich: Mi azon az érdekes, hogy egy szénné integrált rendszerben nincs coil whine? Csak rossz VGA-kat választottál.
----------------------------------------------------------------
(#23) ddekany: Akkor a chromax.black termékcsalád micsoda?
-
Héraklész
senior tag
-
ddekany
nagyúr
Nem ragaszkodnak, van fekete ventije is a Noctuanak.
Úgy nincs fekete Noctua ventilátor, hogy adott típusnak lenne barna és fekete változata. Pl. az ipari célú fekete, de az nem túl halk. Szóval a szín kötelező. Plexi házas vevőket nem kérnek, aztán kész. (Igen, tudom, lehet hozzá tervezni jól kinéző plexiset... ellenben a fekete egy sokkal semlegesebb szín, ami csomóféle színvilágú házba beleillik. Nehogy már a farok csóválja kutyát.)
-
Ribi
nagyúr
Én a tökéletesen halk PC építésének álmát ott adtam fel, miután a 2. túltervezett méretű 3 ventis hűtéssel rendelkező videokártyát vittem vissza coil whine miatt. A 3. esetében már elfogadtam, beletörődtem, és marad a fejhallgató.

Halknak halk a hűtés, csak a nyekergés megszűntetésére nincs semmilyen recept és egy zsákbamacska az egész, amíg a gyártók igénytelen módon spórolnak a táp és VRM minőségén.Érdekes módon a MacBook Pro nem produkál semmilyen coil whine-t teljes terhelés alatt sem, se töltőn se akksiról, szóval a probléma megoldható, csak nem általam itthon.

Áhh, én nagyon filózok, hogy csinálok egy házat amiben csak kacskaringós úton jut be a levegő, hogy a ventiket se lehessen hallani. Persze amikor a monitor cicereg azzal is nehéz mit kezdeni.
-
Alogonomus
őstag
Négyslotos monstrum...
Ezek után az a minimum, hogy ekkora méretűként csendes legyen. -
Sidorovich
senior tag
Én a tökéletesen halk PC építésének álmát ott adtam fel, miután a 2. túltervezett méretű 3 ventis hűtéssel rendelkező videokártyát vittem vissza coil whine miatt. A 3. esetében már elfogadtam, beletörődtem, és marad a fejhallgató.

Halknak halk a hűtés, csak a nyekergés megszűntetésére nincs semmilyen recept és egy zsákbamacska az egész, amíg a gyártók igénytelen módon spórolnak a táp és VRM minőségén.Érdekes módon a MacBook Pro nem produkál semmilyen coil whine-t teljes terhelés alatt sem, se töltőn se akksiról, szóval a probléma megoldható, csak nem általam itthon.

-
E.Kaufmann
veterán
-
Cyberboy42
senior tag
na igen, nem a színe végett buknak rá a csajok
-
Ribi
nagyúr
Értem én, hogy van aki nézegeti, de egyébként ha rá van zárva a ház oldallapja, ami épp nem plexi vagy üveg, nem mindegy? Hűtőbordánál olvastam olyat, hogy ha nincs kitéve direkt napfénynek,
sokkaljobb, ha fekete a színe egy meg nem mondom milyen fizikai törvény alapján, de úgy tudom, nem teljesen kamu a dolog, persze nem valami jó vastag fekete festékkel kell megszórni hanem pl eloxálással és nem hiszem hogy 0.5-1C (vagy ha már fizika, K
) különbségnél több jönne ki a javára.Fekete leginkább passzív hűtésnél számít, ha már van "kényszerített levegőáramlás" onnantól már nem igazán számít.
-
Decsi97
csendes tag
-
E.Kaufmann
veterán
Nekem is valami ilyesmit magyaráztak. Egy PC tuningos könyvben olvastam, hogy a Voodoo3 bordáját ha fekete filccel lefestjük, jobban hűt
, ami gondolom egy nagy hímtagság
, viszont fizika tanárt kérdeztem, aki visszakérdezett, hogy van kezelve a felület, mert ha valami nagyon vékony réteggel van megoldva a festés, akkor elvileg javíthat a hűtésen. -
M0ng00se
őstag
Értem én, hogy van aki nézegeti, de egyébként ha rá van zárva a ház oldallapja, ami épp nem plexi vagy üveg, nem mindegy? Hűtőbordánál olvastam olyat, hogy ha nincs kitéve direkt napfénynek,
sokkaljobb, ha fekete a színe egy meg nem mondom milyen fizikai törvény alapján, de úgy tudom, nem teljesen kamu a dolog, persze nem valami jó vastag fekete festékkel kell megszórni hanem pl eloxálással és nem hiszem hogy 0.5-1C (vagy ha már fizika, K
) különbségnél több jönne ki a javára.olyasmit olvastam egyszer, hogy ha fekete az anyag (nem festve, mert az szigetel) akkor jobban le tudja adni a hot infravoros hullamok formajaban.
-
E.Kaufmann
veterán
Nem tudom miert ragaszkodnak ehhez az okadek barnahoz.
Értem én, hogy van aki nézegeti, de egyébként ha rá van zárva a ház oldallapja, ami épp nem plexi vagy üveg, nem mindegy? Hűtőbordánál olvastam olyat, hogy ha nincs kitéve direkt napfénynek,
sokkaljobb, ha fekete a színe egy meg nem mondom milyen fizikai törvény alapján, de úgy tudom, nem teljesen kamu a dolog, persze nem valami jó vastag fekete festékkel kell megszórni hanem pl eloxálással és nem hiszem hogy 0.5-1C (vagy ha már fizika, K
) különbségnél több jönne ki a javára. -
.LnB
titán
Szerintem tök jó, amikor egy brand-et ennyire lehet azonosítani színek alapján. (Pedig én színtévesztő is vagyok.
) Bianchi, McLaren, Gulf, stb stb és ebbe a sorban a Noctua abszolút beleillik, sőt kiemelkedik.Én nagyon szerettem volna mindig is venni Noctua ventiket. Épp most cseréltem ház ventiket. És komolyan néztem. Csak a másik alternatíva, és a Noctua 14cm-es ventijei között potom 9 ezer forint különbség volt per darab..
Szal' ez a VGA is nagyon bejön. Kíváncsi lennék ezen mekkora a Noctua felár. Na meg ott az ASUS felár is gondolom.
-
Pacák
senior tag
Manapsag azert az a trend h atlatszo hazakba epitkeznek. Oda ez a szinkombo akarhogy csurom csavarom minimum kilog, de nekem kifejezetten okadek (tudom ez szubjektiv).
Nem vitatom h jo ventik, azt sem h valakinek ez tetszik, ahogy azt sem h zart hazban kit erdekel kategoria. Csak azt h nekem fura. Es tudom h van fekete is, megtobb felarral.
Lehet, hogy pont a zárt házban építkező userekre gondoltak. Egy sleeper konfighoz pont jól jön egy csendes vga. Nem számít semmilyen kimagasló teljesítményre a külső szemlélő, miközben meg majd' letépi a hajadat a sebesség.
-
ggbuffon1897
őstag
Tekintettel arra, hogy egy hasonló termék értékelésének nagyjából első száz szempontja a teljesítménnyel kombinált (kellően alacsony) zajszint, kombinálva az árral (ami sajnos ezen ventik vonatkozásában meglehetősen borsos), így a szín a 101. helyen szerepel a szempontok között (figyelemmel arra is, hogy zárt házban leledzenek), így tőlem aztán pompázhatnának:
- bilikék,
- vájlingpiros,
- hupilila,
- bugyirózsaszín vagy éppen
- csillámf*szláma színben is, a legkevésbé sem érdekelne.Manapsag azert az a trend h atlatszo hazakba epitkeznek. Oda ez a szinkombo akarhogy csurom csavarom minimum kilog, de nekem kifejezetten okadek (tudom ez szubjektiv).
Nem vitatom h jo ventik, azt sem h valakinek ez tetszik, ahogy azt sem h zart hazban kit erdekel kategoria. Csak azt h nekem fura. Es tudom h van fekete is, megtobb felarral.
-
miqlas
őstag
Tekintettel arra, hogy egy hasonló termék értékelésének nagyjából első száz szempontja a teljesítménnyel kombinált (kellően alacsony) zajszint, kombinálva az árral (ami sajnos ezen ventik vonatkozásában meglehetősen borsos), így a szín a 101. helyen szerepel a szempontok között (figyelemmel arra is, hogy zárt házban leledzenek), így tőlem aztán pompázhatnának:
- bilikék,
- vájlingpiros,
- hupilila,
- bugyirózsaszín vagy éppen
- csillámf*szláma színben is, a legkevésbé sem érdekelne.... azért most kíváncsivá tettél! Felsorolnád kérlek, hogy pontosan mi is az elsõ 100 szempont?
-
Egon
nagyúr
Nem tudom miert ragaszkodnak ehhez az okadek barnahoz.
Tekintettel arra, hogy egy hasonló termék értékelésének nagyjából első száz szempontja a teljesítménnyel kombinált (kellően alacsony) zajszint, kombinálva az árral (ami sajnos ezen ventik vonatkozásában meglehetősen borsos), így a szín a 101. helyen szerepel a szempontok között (figyelemmel arra is, hogy zárt házban leledzenek), így tőlem aztán pompázhatnának:
- bilikék,
- vájlingpiros,
- hupilila,
- bugyirózsaszín vagy éppen
- csillámf*szláma színben is, a legkevésbé sem érdekelne. -
Buky87
tag
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
-
Pug
nagyúr
Nem tudom miert ragaszkodnak ehhez az okadek barnahoz.
Izlesrol vitatkozni nem igen van ertelme....
BTW naluk ez mar brand elem

Nekem kifejezettem tetszik
-
tibaimp
nagyúr
Nem tudom miert ragaszkodnak ehhez az okadek barnahoz.
Szerintem úgy vannak vele, hogy ez már az ő esetükben egyfajta "jelzés", ha nem tudod, hogy Noctua, a színéből egyből rájössz.
-
LordyDaVidra
tag
Nem tudom miert ragaszkodnak ehhez az okadek barnahoz.
Nem ragaszkodnak, van fekete ventije is a Noctuanak.
-
M0ng00se
őstag
Nem tudom miert ragaszkodnak ehhez az okadek barnahoz.
mert megtehetik
-
ggbuffon1897
őstag
Nem tudom miert ragaszkodnak ehhez az okadek barnahoz.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Hirdetés
- Samsung kuponkunyeráló
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Revolut
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sh4d0w: Amikor az ostobaság szorgalommal párosul
- Futás, futópályák
- Autós topik
- Nem mardt titka a Galaxy A27-nek
- Hogy néznek ki szobáink, avagy mekkora a kupleráj?
- Mesterséges intelligencia topik
- További aktív témák...
- ZOTAC GeForce RTX 5080 Solid Core OC 16GB GDDR7 256bit ÚJ 3év garanciával (Beszámitás)
- PowerColor Radeon RX 6700XT 12GB GDDR6 192bit - GARANCIA, SZÁMLA, UTÁNVÉT - Akár beszámítás is!
- Készpénzes / Utalásos Videokártya és Hardver felvásárlás! Személyesen vagy Postával!
- Palit GeForce RTX 3080 GamingPro 10GB 320bit - GARANCIA, SZÁMLA, UTÁNVÉT - Akár beszámítás is!
- Készpénzes / Utalásos Videokártya és Hardver felvásárlás! Személyesen vagy Postával!
- Telefon felvásárlás!! iPhone 17 /iPhone17e / iPhone 17 Pro/ iPhone 17 Pro Max
- Beszámítás! Logitech G920 Driving Force Racing kormányszett + váltó garanciával hibátlan működéssel
- Apple iPhone 15 Plus / 128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / Akku:84%
- BESZÁMÍTÁS! ASUS ROG Ally 16GB/512GB konzol garanciával hibátlan működéssel
- Itachi! Felsőkategóriás Gamer PC! Csere-Beszámítás! R7 9800X3D/ 9070XT / 32GB DDR5 / 2TB Nvme SSD
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest



).





