Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szunyika

    tag

    meg kell hogy cáfoljam magam, ez a cucc tényleg nem semmi :-)

    egyenlőre 2 db, már eleve optimalizált jpg-en próbáltam ki:
    175 kb >> 99 kb - 65 sec - 1240x811 pixel - téma: világos kép, sok benne a fehér
    187 kb >> 126 kb - 79 sec - 1240x840 pixel - téma: színekben és részletekben gazdag

    az így "megrágott" képeket összehasonlítottam az eredetivel vizuális módon (link) és valóban nincs látható különbség!

    ( az "eredeti" ebben az esetben így készült: mogrify -strip -interlace Plane -resize 1240 -quality 95 )

    A Guetzli-t mindenféle buherálás nélkül futott le. Tudom hogy ő is alapesetben 95-os minőséggel dolgozik, de ez szerencsére egyik esetben sem látszódik egyáltalán, tehát ha rontson rajta még egy kicsit ha úgy csinálja hogy nem látszik.

    Az egyszerűség kedvéért számoljunk azzal hogy 1 perc alatt végez egy képpel.
    24 óra alatt 1440 képet csinál meg, képenként 60 kb-ot megtakarítva, akkor ez azt jelenti hogy lesz egy saját "szabadhelygenerátor"-om, amivel naponta 86 megát tudok "csinálni", vagyis havonta 2,5 giga helyet csinál nekem :)
    Persze tudom hogy ezt így nem lehet kiszámolni, de azért ad valami képet számomra hogy érdemes-e vele foglalkozni -> Igen!

    (a fenti benchmarkot egy friss installos mini vps produkálta, 1 maggal és 1 giga rammal)

Új hozzászólás Aktív témák