Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz sg22 #27 üzenetére

    Vagy ha már Linux, akkor Btrfs vagy ZFS (ZOL), de azokról sem mindig egyszerű boot-olni RAID jellegű módoknál (csak bizonyos típusú pool-ról megy, pl. mirror, különben pool-on kívüli partícióra rakott initram/rd kell, ami összedobálja a tömböt/filerendszert a rendes boot előtt). De Windows-on szerintem sehogy sem boot-olsz a beépített RAID módokból, ha egyáltalán ott vannak még ma is (mióta leváltotta a Storage Spaces), vagy ott is legfeljebb RAID1-ről.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz sg22 #32 üzenetére

    Nem akarok (*), de olvastad a cikk/topic címét? :U
    -> Eleinte nem lesz bootolható NVMe RAID támogatás ...
    (*Vagyis szívesen tenném, csak általában el van ez itthon spórolva és nem dolgozom.)

    Én használtam itthon évekig az Intel félét, valahol a 3-series és 6-series chipset közti időkben, legtöbbször RAID-5 módban, és elégedett voltam vele, mindig jobbnak tartottam, mint az olcsó hardware RAID kártyás megoldásokat (ahol az olcsót úgy kell érteni, hogy [főleg akkoriban] gyakorlatilag bármi, amit otthonra megvenne az ember néhány consumer HDD alá). Aztán mikor kitiltottam a szobából a HDD-ket, akkor lehetett akár Linux is a NAS, akkor pedig már jöhetett a "modern filrendszer" is.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák