Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz Angel1981 #35 üzenetére

    Az Intelnek nem érdeke más gyártók belépése az x86-os procigyártásba. Az AMD-t is csak azért tűrik meg, mert különben őket osztanák ketté, a totális monopólium elkerülése érdekében, ami az árak elszabadulását és a fejlesztések lelassulását vonná maga után. (Tulajdonképpen ezzel az erőltetett menetes Tick-Tockkal most is arra törekszik az Intel, hogy a lehető legjobban a perifériára szorítsa az AMD-t, ne sok vizet zavarjon -- amennyire lehet, megközelítve, de át nem lépve azt a határvonalat, aminél jobban felélénkülne a versenyhatóság.)

    Ezzel szemben az ARM maga nem gyárt vagy gyártat procikat, csak egyre fejlettebb mikroarchitektúrákat fejleszt a szintén folytonosan továbbfejlesztett ARM ISA-ra (Instruction Set Architecture, utasításkészlet) alapozva, amit aztán minél többen licencelnek, annál jobb.

    Szóval, két teljesen eltérő modell áll itt szemben egymással. Én az utóbbira szavaznék, csak éppen az ARM ISA-t eredetileg alapvetően kisteljesítményű procikhoz alakították ki. Bár azóta sokat fejlődött, de így sem ér az x86 nyomába ilyen tekintetben.

    Másrészről viszont, 32nm-en semmiképpen sem versenyképes vele az x86 energiaigényben, és valószínűleg 22nm-en sem lesz az... Azonban utána már valószínűleg igen. (Vissza lehetne butítani most is, de akkor vagy lőttek a kompatibilitásnak a mai szoftverekkel, vagy túlzott kárát látná a teljesítmény.) Persze közben az ARM is fejlődik. Érdekes meccs lesz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák