Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • keopsz

    HÁZIGAZDA

    válasz Gaga #30 üzenetére

    1. ez típusfüggő, egy 16''-os 1280-as eizo (ma megy ki a site-ra..) képe olyan homogén, h beszarsz! :))
    2. a színei meg**sznak sok crt-t
    3. utánhúzás még lehet, de NEM fáklya szinten, az évekkel ezelőtt volt.. cs-zni még ne csézz vele, de érted, arra veszel 40-ért egy real 3ms-es katódos szörnyet, és voilá..
    4. típus függő, néhol annyi a tartalék, h már a 30-40% is túlzás..

    pont a képminőségben VERHETETLEN már most is a tft.

    szóval kicsit nem értem miről írsz.. KONVERGENCIAHIBA - a tft NEM ISMERI! GEOMETRIAI-GEBASZ - a tft NEM ISMERI! FÓKUSZPROBLÉMA - a tft NEM ISMERI! meg vibrálásmentes, meg tök lapos, nem úgy mint a flatron.., meg kis helyet ''foglal'', meg könnyű, meg jó esetben kristálytiszta a kép..

    egyedül a response time, mint olyan, nem megy még neki, de aki hc kvéker, az vegyen második monitornak egy crt-t. kizárólag itt van előnye egy átlagfelhasználó igényeivel számolva.

    egy vmi nem változott, mégpedig az, h itt sem a technológia az atyaúristem, ill. h magában a tft-ség még nem elég, egy eizo itt is eizo marad, ergo MEGÉR(HET)I a + sok tízezret.

    egy nem mva-s eizo-nak is olyan a képe, h beszarsz tőle, pedig ugye nem a leguccsó panel-technológiát használja.

    szóval aki flawless victory-t akar, vegyen 2 monitort. egy 19-es crt már akár br. 45-ből is megáll, a tft meg br. 80-150, 15-17''-nál.. viszont erre érdemes áldozni. szemed csak egy van. ill. kettő. de egyik sem nélkülözhető..

    cantante di sampietrini

  • Tibisz

    aktív tag

    válasz Gaga #30 üzenetére

    Ne haragudj meg, de lenne gey kérdésem hozzád: használzál Te már huzamosabb ideig TFT-t, ami nem Noname és 200e kategóriában van?
    Mindezt csak azért kérdezem, mert a hozzászólásodból nem ez derül ki.
    Azt pedig mindenki tudja, hogy véleményt alkotni NEM lehet olyan dolgokról amiket még ki sem próbáltál!!! :(

  • MLaca

    őstag

    válasz Gaga #30 üzenetére

    Érdekesnek találom az ellenérveidet, hiszen

    1) milyen rácsos kép? Szitát néztél? Életemben nem találkoztam rácsos képű LCD monitorral, pedig néztem már egy párat
    2) sokkal szebbek az LCD monitor színei, mint a CRT-ké... (színhelyes meg nincs CRT-ben sem!!)
    3) ez sajnos van
    4) satnya fényerő??? :) Szerintem ne az alsó kategóriájú LCD-ket nézd!

    Abban igazad van, hogy az általad leírt CRT monitorhoz képest nagyon drágák az LCD-k. Itt még van mit behozni.

    http://mlzphoto.hu/

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Gaga #30 üzenetére

    Rácsos kép: Két lehetőség van: vagy nem láttál mostanában TFT monitort, vagy sas szemed van. Ha az utóbbi, akkor gondolom a TV-t is rácsosnak látod...(csak az francia kockás :) )
    hipózott színek: CRT-t is lehet sz*r*l beállítani. Ha jól beállítasz egy TFT-t, akkor nem lesznek hipózott színek.
    Utánhúzás:az én monitorom 30ms-os AG-Neovo. Ennél ugyebár vannak jobbak is. Ha az egérmutatót huzogatom, akkor látszik kb. 1mm-e utánhúzás. Játék/film közben ez észrevehetetlen (kivéve ha direkt ezt figyeled).
    Fényerő: mond már meg őszintén, te mit néztél? Nem lehet, hogy egy bontóban lévő TFT-t, amiből ki volt szedve a fénycső?? Nekem a TFT-vel épp az volt eleinte a bajom, hogy majd kisült a szemem a fényerőtől (fényes nappal). Azóta, ha a monitor be van kapcsolva nem használok a szobában lámpát :) (kis túlzással;)).

    Mindezek egy alsó kategóiás, 15''-os TFT-től. Milyenek lehetnek a jobbak?

    Bár azzal nem értek egyet, hogy azok a gyártóknak, akiknek jó CRT monitorjaik vannak, jók a TFT monitorjaik is. PL az Iyaama (valószínűleg rosszul írtam, előre is bocs) TFT-ket nagyon lehúzzák sok helyen. Ellenpélda az AG NEOVO (s nem azért mert ilyenem van nekem is), ami teljesen ismeretlen cég volt CRT-k körében, mégis nagyon jó minőségű TFT-ik vannak. Főleg az árukhoz képest.

Aktív témák