- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Acer notebook topic
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Melyik tápegységet vegyem?
- MSI notebookok
- ASUS notebook topic
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Intel Core Ultra 3, Core Ultra 5, Ultra 7, Ultra 9 "Arrow Lake" LGA 1851
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
Aktív témák
-
guest
veterán
Végigolvastam elég sok mindent a neten a handspringekről és ipaqekről, valamelyiket a kettő közül veszem meg úgy tűnik. Elsősorban határidőnaplő és ilyesmi lenne, másodsorban (de nagyon fontos)szövegszerkesztő plusz szótár. Az ipaqet ki is próbáltam, korrekt, csak a naponta töltögetés résszel van gond. Amire kellene egy visor is jó lenne nagyjából, csak egy kérdésem van, amiről (legalábbis konkrétan) nem nagyon sikerült infót beszerezni. Árulja el valaki mennyire használható szövegszerkesztésre (a beviteli mód nem gond, nem sietek annyira:)). Tehát: milyen hosszú szöveget lehet bevinni (van- fileméret limit), mennyire lehet formázni (bold és kurzív elég), és ami a legfontosabb: ha elkészült szinkronizálva át tudom-e vinni gond nélkül a PC-re (nem vesznek el az ékezetes betűk, lehet-e egyáltalán ékezetezni ő, ű). Azt tudom, hogy Word file-okat lehet nézegetni. Örök hála annak, aki segít ezügyben.
U.i. Valakinél teljes verziós angol egynyelvű, német egynyelvű, angol-magyar-német szótár, lehetőleg minél több szavas, plusz (ha létezik) jó, magyar karakterekkel is használható szövegszerkesztő - cd-n, meg ilyesmik... (az inkább vedd meg reagálásokra: igazatok van, csak hát...) -
guest
veterán
Ja. Jo. Bar szerintem az, hogy lehet hozza GPS-t meg ilyesmit szerezni, nem nagy szam. A legtobb-hoz lehet. Nekem egy regi Philips-em van es ahhoz is lehet. A kerdes az, hogy megeri-e? Egy GPS palm-hoz kb. ketszer dragabb, mint egy ugyanolyan tudasu kezi GPS keszulek. A tobbi dologrol, mint pl. halokartya meg stb. ne is beszeljunk.
-
guest
veterán
Franko levagta a veget itt a masodik fele:
osszehasonlitva a "izmosabb" PocketPc-kell ilyen szemponbol alljak a versenyt es legallabb 10x annyi program van hozza. Nem veletlen, hogy a Piac 80%-at uarja a Palm. A SOny most nagyon nyomul a PEG760/770 mar uti a tobbit, mp3 lejatszo szines 320*320 kijelzo gyonyoru keppel, sony minoseg. A handspring meg a moduljaival daral rendesen, igy nem csoda, hogy az amerikai katonak Handspringet hasznalnak, mert van hozza GPS modul meg minden finomsag. Ha valaki meg ezek utan megint egy agressziv Microsoft termeket vasarol hat tegye.
ui:mire kell a 100-200Mhz? a Doomhoz?
tobb memoria? nekem mi kell collins e-g 2.6MB + Magyar-Angol szotar 1.5MB ami boven kijon 8MB RAmbol +fel mega a flashben es ugyanugy bovitheted flash kartyakkal. -
guest
veterán
Nekem egy Palm IIIxe-em a baratnomnek meg egy Visora van. Tokeletesen meg vagyunk vele elegedve, en szemely szerint sokat hasznalom akar tobb orat egy nap. Kb ilyenek a fogyasztasi adatai 1mA/h kikapcsolva, 20 normal 50 hatervilagitassal, en egy 700mA/h aksi elemet hasznalok ami kb 30ora folyamatos uzemet bir ki ez a duplaja egy jominosegu elemmel, osszehasonlitva a
-
guest
veterán
Nos, én mindenesetre maradok az iPAQ mellett. :) Persze ha a pénz számít, akkor kétszer is érdemes meggondolni... (valamivel több mint kétszer annyiba kerül). De a sebesség, minőség (szines :) és a memória tekintetében mindenképp az iPAQ a nyerő...
-
guest
veterán
Üdv,
A kommunikációhoz kell vmi, ami a fizikai kapcsolatot biztositja, illetve a számos (esetenként ingyenes) kommunikációs software valamelyike.
A gép _NEM_ csak másik visorral képes kommunikálni, nekem a nokia 7110-zel tökéletesen megbeszélte az sms-eket, telefonszamokat, stb. (igaz kellett hozzá egy szintén az internetrol letoltheto progi)
guest:van komplett mobil office www.cesinc.com, de sajnos USD20, viszont szerintem mindenkepp megéri.
badge: 2db AAA duracell ultra elemmel kb. 6 órát lehet vele sakkozni azt hiszem ez eléggé prociigényes tevékenység
Janos -
lew
csendes tag
Üdv!
Őszintén szólva egy Sony Clié PEG-T415 -on gondolkozok. Jókat olvastam róla (igaz csak külföldi oldalakon mert ugye elég friss a kicsike 2001.11.26. óta lehet rendelni) vékony fekete-fehér kijelző szép felbontással, nem annyira sérülékeny mint a Handspring, PalmOS4.1 van rajta és a procija sem zabálja le rögtön az aksiját mint az iPaq. Az erősebb infra meg már csak hab a tortán. Nekem eddig szimpatikus, kérdés lehet e magyarítani (értsd ékezetek) a Sony gépeket, ill. oprendszert lehet e frissíteni rajtuk későbbiekben. Másik fontos kérdés, hogy áll a szervíz a Sony pda-k terén? Ha valakinek van tapasztalata megoszthatná. Thx! -
sthubertus
csendes tag
Hali! Érdekelne, hogy van-e tapasztalata, vagy véleménye valakinak a HP Jornada PDA -król. Én épp most jutottam hozzá egy 545-höz, neten árlistában min 130e nettó, (Megér vajon ennyit vagy ajándék lónak ne nézd a fogát?...)
Most keresek hozzá nem túl drága CF kártyát, 32 vagy 64 MB-t.
Internethez (főleg mail) milyen kapcsolatot érdemes hozzá használni? Van egy Nokia6210-em, megy azon keresztül infrán?
Az USB-s és soros PC kapcsolat oké, az áttöltött filokat (excel, word )is megette, némi nyesegetés után. -
guest
veterán
Kedveseim!
Már szétkattintgattam magam, de nem tudtam egyértelműen eldönteni, hogy ezen a Visor-on van-e valami táblázat-kezelőcske pocet-Excel vagy hasonló.
Én elsősorban táblázatba rendezett adatokat szeretnék rögzíteni vele, amit azután áttöltve, egy asztali gépen dolgoznék fel.
Mindenthol néztem, moduloknál, szoftvereknél (valami Word doc-konvdertert már találtam), lehet (sőt biztos), hogy én vagyok ügyetlen.
Fel tudna valaki világosítani.
Előre is kössz -
-
BadGe
aktív tag
Szerintem a mai piacon az iPaq jelenlegi 107e Ft-os árával és a hozzá adott teljesítményévle egyetlen PDA sem tud versenyezni. iPaq-ból viszont nincs olcsóbb vagyis ez a belépő szint. Ha valakinek ennél kisebb teljesítmény is elég, akkor az iPaq nem opció hiába "gyors". Vagyis az olcsó PDA piacon versenyezhetnek a többiek.
érdekesség: az iPaq átlag 8 órás üzemideje szerintem leginkább a használati szokásoknak köszönhető. Pl, ha már lehet, akkor az emberek kihasználják a képességeit, ami zabálja az energiát. De ha pl naponta átlag 1 órát használjuk, akkor az ugye mégiscsak 1 hét. Persze én még sosem használtam így.
KÉRDÉS: ha a HANDSPRING-et bekapcsoljuk azzal a bizonyos 2 elemmel, akkor meddig bír _bekapcsolt_ állapotban maradni? (iPaq 12 óra)
KÉRDÉS2: ha a BEKAPCSOLJUK és fut rajta valami olyan program ami _egyfolytában használja_ a processzort, akkor meddig bírják az elemk. (iPaq 3.5 óra)
KÉRDÉS3: ha bekapcsoljuk, terheljük a procit és tegyük fel, hogy világít is, akkor meddig bírja a proci. (iPaq < 2 óra)
Szerintem ezek megmérhetőek, kíváncsi vagyok, hogy mi jön ki belőle. Szerintem nem lesz 2 hét. De nem is ez a lényeg, hanem az hogy mindkét géptipushoz társul egyfajta felhasználási filozófia, ami ez esetben a PalmOS alapú gépek felé billenti a mérleg nyelvét.
Ge. -
guest
veterán
Kedves Csaba,
a Handspring Visor Deluxe keszulekekhet _VAN_ magyar nyelvu hasznalati utmutato, mint ahogy a Palm OS "magyaritott" felulete is letoltheto innen:
http://www.handspring.hu/
Udv,
Olah Gergely
HDSys Kft - Handspring kepviselet
golah@hdsys.hu -
guest
veterán
Yep. Ez így van. A szomorú az, hogy azért kerül ilyen borzalmas összegekbe a cucc, mert ugye benne van a garancia, a szervízhálózat fentartása, szakemberek kiképzése, alkatrészutánpótlás biztosítása. Mivel győzzem meg a magamat, hogy ne vegyek "futószalagról leesett" darabot, ha a "jogtiszta" szervíz is ilyen?
Persze a nagy HS szarik a reklamáló levelemre, hogy milyen a magyar támogatás.
Személyes véleményem (a többi gyártó magyarországi szervizeit nem ismerem):
Megbántam, hogy a HS mellett döntöttem. :o(
K -
zgekko
csendes tag
most akkor karácsonyra ne hintalovat kérjek? :-)
-
guest
veterán
Szasztok.
A Visor DLX valóban sérülékeny jószág (saját cerkájával akkorát lehet a kijelzőbe szántani, hogy vetni lehet belé), és ne is álmodjatok róla, hogy az összekarcolt kijelzőtöket kicserélik itthon (mint ahogy tőlünk nyugatra), persze garanciális időn belül.
Az ceruzaelemekről csak annyit, hogy praktikusabb jóval mint a töltő, mert nem kell magaddal hurcolásznod, és nekem hat hétig húzta egy elemkészlettel vs. max egy hét az m505 (ez van most) egy feltöltéssel.
Az infrakommunikáció megoldható a DLX-en is, de nem egy magyarul beszélő kezdő felhasználónak.
Jövő: Talán egy Sony Clié?
Graffiti rulez -
Adi
senior tag
Asztat :)
Szóval valahogy a számomra ideális PDA még hozzánk nem érkezett meg, talán majd valamelyik linuxos.
iPAQ-ra meg amúgy van Linux, full GUI-val, van neki demója is: [L]http://qpe.sourceforge.net/[/L] a címe.
Visor Edge-et meg ne akarjál magadnak, mert szegénykém rettenetesen ronda élőben. :( -
guest
veterán
Re
Nemtom kommunikacioval mi a baj a plamOS nel...
nekem 1 ora heggesztes utan, infraporton ment a net a motorola timeport gprs-en keresztul :))
RoLi -
guest
veterán
hardware:
ipaq3835
Microsoft Pocket PC 2002 Software
240 x 320 TFT
206 MHz !!!!!!!!!Intel StrongArm 32-bit RISC processor
64 MB !!!!!!!!!!RAM es 32 MB ROM
tehat ez ugybedaral mindent ami a palmon van hogy csak na (nyers eroben)
legfontosabb aznban hogy mire kell a ketyere
ha csak show off akkor szerintem egy piros visor edge
a palm platformohoz (legalabbis USA verzio) jar a "documents to go" ami (allitolag) jobban teszi at az office etc fileokat mint az MS pocket.
a handspring hatulrol hardverekkel bovitheto, a palmba csak extra szoftver vagy memoria megy - az is csak az ujakba,
imho az egyik legnagyobb kerdes hogy milyen szoftverrel tudod harmonizalni a ketyeredet, a palm desktopja nagyon gyenge egy komoly szoftverhez pl az alarm function es a naptar imho kulonosen gyenge, ms ide vagy oda az outlookhoz kepest nem rug labdaba
a palm a csod szelen all, most epitenek le ha jol emlekszem 15 vagy 18 %-ot emberbol, visszavonnak a palmportalbol (minden palmot lehet a neten keresztul is kezelgetni, szoval peldaul a papad vagy a titkarnod belenezhet ha akarod hogy mikor merre jarsz), mut heten mondot le a fonok es nem tolonganak a jelentkezok, reszveny ar 0 ra konvergal
handspring, hat ugye a palm alapitoi alapitottak amikor eljottek a palmtol, de egy total pottom ceg, ennek ellenere a nocit aki a ceg feje, a fiona mellet (HP) az egyik legbefolyasosabb es a fionatol elteroen egyertelmuen okosanak tartjak az USA ban
ha vegig gondolod hogy mi volt a pc ben, nem ketseges hogy kelleni fog a nagy memoria es a gyors proci (ipdaq), ugyanakkor a palmra annyi szoftvert irtak ingye hogy abban nagyon janik
szoval
hardwerbe ipaq lemost mindent, jateknak draga es ha megtudod venni, akkor is mondjuk 10-18 honapos tavon meg jobb lehetsz palmal vagy visorral
(apropo hardware, kedves Csaba azt azert hogy USB vagy serial azt azert erdemes belenyomni a koztudadba, meg akkor is ha barki meg tudja nezni)
ha palm platformon veszel valamit akkor legjobb esetben egy apple statuszt elernek / megtartanak es akkor nem kell majd nagyot valtanod ( lasd commodore 64 emulator)
de ami biztos, ahogy a mobil hozzanot az emeberhez, ugy no hozzad a PDA is, tehat ha valami kulonos indok (peldaul mindened a Palm m5xx be bepitett vibralo alarm) nem huz el egy draga gep fele, akkor vegyel egy palm platformos olcso barmit arra az egy evre amig tisztul a viz a poharban,
1996-at irunk es megvettuk a 2110-est.... korulbelul itt tartunk csak itt egy picit gyorsabb es szinesebb a valtozas
en szemely szerint egy tavaly ilyenkor vett szazdollaros casioval nyomom (nem pocket pc, sajat rendszer, fekete feher, internet konnektiviti nuku) gyatra desktop software de outlookon keresztul toltogetheto,
almom egy visor edge design es meret, ami kompatibilis a palmdolgokkal, es hozza a pct is, teljes karakterkeszlet igeny szerint (angol, magyar, orosz .....) , total internet tamogatassal, es extension port
hungarian71@hotmail.com -
guest
veterán
Tenyleg, milyen mas lehetosegek vannak a piacon, ha valaki esetleg egy kategoriaval jobb gepet szeretne? Tudtok olyanrol, amely alapbol mukodik mint mobil tf? Egyaltalan: mitol jobbak a majd 2-3szor dragabb gepek?
-
warhawk
csendes tag
Nem tudom, de ha ennél komolyabb zsebtitkárt szeretne valaki, akkor azt hiszem az IpaQ lett számára kitalálva... ahoz képest amit tud nem is olyan drága (és szines :)
-
guest
veterán
Elég felületes lett a "teszt", azt hiszem. Nekem megvan a Deluxom több, mint egy éve, volt hozzá magyar leírás (kereskedőtől függ?), és az alapot magyarítani is lehet (bár én csak az "ékezetesítést" használom).
Az LCD viszont érzékeny (bár talán a többi modellnél is), vigyázni kell vele, nem egy ütésálló darab. -
Adi
senior tag
Hát, aki olcsón ilyenre vágyik, az Palm IIIxe-t vegyen, mert az tényleg olcsóbb, "számologép-szerű" teteje van, igaz, kicsit bumfordibb.
Viszont ha megnéztek külföldi fórumokat, akkor csomó helyen lehet olvasni, hogy a Visorok sajnos nem olyan strapabíróak, mint a Palm gépei. Másik hátrányuk, hogy a PalmOS sima és nem FlashROM-ban van, így nem frissíthető, az upgrade a RAM-ból vesz el helyet. Palm gépeken amúgy van még szabad hely a flashben, így oda más program is berakható spéci segédprogrammal.
Valahogy az ideális palmtopot még senkinek nem sikerült megcsinálnia. :( -
LordX
veterán
Óra, perc, másodperc nincs a cikkhez? Most nyomtam meg a frissítés gombot, azt itt lett :DD:DD:DD:DD:DD
Aktív témák
Hirdetés
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Linux kezdőknek
- World of Tanks - MMO
- Samsung Galaxy A55 - új év, régi stratégia
- Politika
- Elder Scrolls IV - Oblivion - Olvasd el az összefoglalót, mielőtt írsz!
- Alkoholista nevelde
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Milyen légkondit a lakásba?
- Xbox tulajok OFF topicja
- További aktív témák...
- ASUS TUF Gaming A17 Makulátlan Állapotban, Dobozában!
- Samsung Galaxy Tab S9 FE 5G (128GB) Gyári Fóliás, Gyönyörű Állapotban! 6hó garancia
- Macbook Pro M1 13" (16/512GB) Gyönyörű Állapotban!
- HP Omen 45L/ 14700K/ RTX 4080 SUPER/ 64GB DDR5/ 2TB M.2 SSD
- Tamron 18-200mm Di II VC (Canon) és Tamron 70 - 300mm 1:4-5.6 (Canon) objektívek
- Telefon felvásárlás!! iPhone 15/iPhone 15 Plus/iPhone 15 Pro/iPhone 15 Pro Max
- TAVASZI BOMBA AKCIÓK! STEAM, UBISOFT CONNECT, EA APP, XBOX EREDETI KULCSOK 100% GARANCIA
- Apple iPhone SE 2020 64GB, Yettel függő, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! 500GB Samsung 980 NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- Samsung Galaxy Z Flip 5 256GB,Újszerű,Adatkabel,12 hónap garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest