Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • guest

    veterán

    Elég felületes lett a "teszt", azt hiszem. Nekem megvan a Deluxom több, mint egy éve, volt hozzá magyar leírás (kereskedőtől függ?), és az alapot magyarítani is lehet (bár én csak az "ékezetesítést" használom).
    Az LCD viszont érzékeny (bár talán a többi modellnél is), vigyázni kell vele, nem egy ütésálló darab.

    prohardver vendég

  • guest

    veterán

    Tenyleg, milyen mas lehetosegek vannak a piacon, ha valaki esetleg egy kategoriaval jobb gepet szeretne? Tudtok olyanrol, amely alapbol mukodik mint mobil tf? Egyaltalan: mitol jobbak a majd 2-3szor dragabb gepek?

    prohardver vendég

  • guest

    veterán


    hardware:
    ipaq3835
    Microsoft Pocket PC 2002 Software
    240 x 320 TFT
    206 MHz !!!!!!!!!Intel StrongArm 32-bit RISC processor
    64 MB !!!!!!!!!!RAM es 32 MB ROM

    tehat ez ugybedaral mindent ami a palmon van hogy csak na (nyers eroben)

    legfontosabb aznban hogy mire kell a ketyere

    ha csak show off akkor szerintem egy piros visor edge

    a palm platformohoz (legalabbis USA verzio) jar a "documents to go" ami (allitolag) jobban teszi at az office etc fileokat mint az MS pocket.

    a handspring hatulrol hardverekkel bovitheto, a palmba csak extra szoftver vagy memoria megy - az is csak az ujakba,

    imho az egyik legnagyobb kerdes hogy milyen szoftverrel tudod harmonizalni a ketyeredet, a palm desktopja nagyon gyenge egy komoly szoftverhez pl az alarm function es a naptar imho kulonosen gyenge, ms ide vagy oda az outlookhoz kepest nem rug labdaba

    a palm a csod szelen all, most epitenek le ha jol emlekszem 15 vagy 18 %-ot emberbol, visszavonnak a palmportalbol (minden palmot lehet a neten keresztul is kezelgetni, szoval peldaul a papad vagy a titkarnod belenezhet ha akarod hogy mikor merre jarsz), mut heten mondot le a fonok es nem tolonganak a jelentkezok, reszveny ar 0 ra konvergal

    handspring, hat ugye a palm alapitoi alapitottak amikor eljottek a palmtol, de egy total pottom ceg, ennek ellenere a nocit aki a ceg feje, a fiona mellet (HP) az egyik legbefolyasosabb es a fionatol elteroen egyertelmuen okosanak tartjak az USA ban

    ha vegig gondolod hogy mi volt a pc ben, nem ketseges hogy kelleni fog a nagy memoria es a gyors proci (ipdaq), ugyanakkor a palmra annyi szoftvert irtak ingye hogy abban nagyon janik

    szoval
    hardwerbe ipaq lemost mindent, jateknak draga es ha megtudod venni, akkor is mondjuk 10-18 honapos tavon meg jobb lehetsz palmal vagy visorral

    (apropo hardware, kedves Csaba azt azert hogy USB vagy serial azt azert erdemes belenyomni a koztudadba, meg akkor is ha barki meg tudja nezni)

    ha palm platformon veszel valamit akkor legjobb esetben egy apple statuszt elernek / megtartanak es akkor nem kell majd nagyot valtanod ( lasd commodore 64 emulator)

    de ami biztos, ahogy a mobil hozzanot az emeberhez, ugy no hozzad a PDA is, tehat ha valami kulonos indok (peldaul mindened a Palm m5xx be bepitett vibralo alarm) nem huz el egy draga gep fele, akkor vegyel egy palm platformos olcso barmit arra az egy evre amig tisztul a viz a poharban,

    1996-at irunk es megvettuk a 2110-est.... korulbelul itt tartunk csak itt egy picit gyorsabb es szinesebb a valtozas

    en szemely szerint egy tavaly ilyenkor vett szazdollaros casioval nyomom (nem pocket pc, sajat rendszer, fekete feher, internet konnektiviti nuku) gyatra desktop software de outlookon keresztul toltogetheto,

    almom egy visor edge design es meret, ami kompatibilis a palmdolgokkal, es hozza a pct is, teljes karakterkeszlet igeny szerint (angol, magyar, orosz .....) , total internet tamogatassal, es extension port


    hungarian71@hotmail.com






    prohardver vendég

  • guest

    veterán

    Re

    Nemtom kommunikacioval mi a baj a plamOS nel...
    nekem 1 ora heggesztes utan, infraporton ment a net a motorola timeport gprs-en keresztul :))

    RoLi

    prohardver vendég

  • guest

    veterán

    Szasztok.
    A Visor DLX valóban sérülékeny jószág (saját cerkájával akkorát lehet a kijelzőbe szántani, hogy vetni lehet belé), és ne is álmodjatok róla, hogy az összekarcolt kijelzőtöket kicserélik itthon (mint ahogy tőlünk nyugatra), persze garanciális időn belül.
    Az ceruzaelemekről csak annyit, hogy praktikusabb jóval mint a töltő, mert nem kell magaddal hurcolásznod, és nekem hat hétig húzta egy elemkészlettel vs. max egy hét az m505 (ez van most) egy feltöltéssel.
    Az infrakommunikáció megoldható a DLX-en is, de nem egy magyarul beszélő kezdő felhasználónak.
    Jövő: Talán egy Sony Clié?
    Graffiti rulez

    prohardver vendég

  • guest

    veterán

    válasz guest #10 üzenetére

    Egy hét kevés egy palm tesztelésre.:( Ígérem legközelebb alaposabb leszek! És bocs az USB-ért!

    Csaba

    prohardver vendég

  • guest

    veterán

    válasz Adi #15 üzenetére

    Yep. Ez így van. A szomorú az, hogy azért kerül ilyen borzalmas összegekbe a cucc, mert ugye benne van a garancia, a szervízhálózat fentartása, szakemberek kiképzése, alkatrészutánpótlás biztosítása. Mivel győzzem meg a magamat, hogy ne vegyek "futószalagról leesett" darabot, ha a "jogtiszta" szervíz is ilyen?
    Persze a nagy HS szarik a reklamáló levelemre, hogy milyen a magyar támogatás.
    Személyes véleményem (a többi gyártó magyarországi szervizeit nem ismerem):
    Megbántam, hogy a HS mellett döntöttem. :o(

    K

    prohardver vendég

  • guest

    veterán

    Kedves Csaba,

    a Handspring Visor Deluxe keszulekekhet _VAN_ magyar nyelvu hasznalati utmutato, mint ahogy a Palm OS "magyaritott" felulete is letoltheto innen:

    http://www.handspring.hu/

    Udv,
    Olah Gergely
    HDSys Kft - Handspring kepviselet
    golah@hdsys.hu

    prohardver vendég

  • guest

    veterán

    válasz guest #18 üzenetére

    A hozzám került példányhoz _NEM VOLT_ magyar leírás. Azt pedig megírtam a cikkben, hogy sikerült magyarítanom a felületet, hála nektek.

    Csaba

    prohardver vendég

  • guest

    veterán

    Kedveseim!

    Már szétkattintgattam magam, de nem tudtam egyértelműen eldönteni, hogy ezen a Visor-on van-e valami táblázat-kezelőcske pocet-Excel vagy hasonló.
    Én elsősorban táblázatba rendezett adatokat szeretnék rögzíteni vele, amit azután áttöltve, egy asztali gépen dolgoznék fel.
    Mindenthol néztem, moduloknál, szoftvereknél (valami Word doc-konvdertert már találtam), lehet (sőt biztos), hogy én vagyok ügyetlen.
    Fel tudna valaki világosítani.

    Előre is kössz

    prohardver vendég

  • guest

    veterán

    Üdv,
    A kommunikációhoz kell vmi, ami a fizikai kapcsolatot biztositja, illetve a számos (esetenként ingyenes) kommunikációs software valamelyike.
    A gép _NEM_ csak másik visorral képes kommunikálni, nekem a nokia 7110-zel tökéletesen megbeszélte az sms-eket, telefonszamokat, stb. (igaz kellett hozzá egy szintén az internetrol letoltheto progi)
    guest:van komplett mobil office www.cesinc.com, de sajnos USD20, viszont szerintem mindenkepp megéri.
    badge: 2db AAA duracell ultra elemmel kb. 6 órát lehet vele sakkozni azt hiszem ez eléggé prociigényes tevékenység

    Janos

    prohardver vendég

  • guest

    veterán

    Nos, én mindenesetre maradok az iPAQ mellett. :) Persze ha a pénz számít, akkor kétszer is érdemes meggondolni... (valamivel több mint kétszer annyiba kerül). De a sebesség, minőség (szines :) és a memória tekintetében mindenképp az iPAQ a nyerő...

    prohardver vendég

  • guest

    veterán

    Nekem egy Palm IIIxe-em a baratnomnek meg egy Visora van. Tokeletesen meg vagyunk vele elegedve, en szemely szerint sokat hasznalom akar tobb orat egy nap. Kb ilyenek a fogyasztasi adatai 1mA/h kikapcsolva, 20 normal 50 hatervilagitassal, en egy 700mA/h aksi elemet hasznalok ami kb 30ora folyamatos uzemet bir ki ez a duplaja egy jominosegu elemmel, osszehasonlitva a

    prohardver vendég

  • guest

    veterán

    Franko levagta a veget itt a masodik fele:
    osszehasonlitva a "izmosabb" PocketPc-kell ilyen szemponbol alljak a versenyt es legallabb 10x annyi program van hozza. Nem veletlen, hogy a Piac 80%-at uarja a Palm. A SOny most nagyon nyomul a PEG760/770 mar uti a tobbit, mp3 lejatszo szines 320*320 kijelzo gyonyoru keppel, sony minoseg. A handspring meg a moduljaival daral rendesen, igy nem csoda, hogy az amerikai katonak Handspringet hasznalnak, mert van hozza GPS modul meg minden finomsag. Ha valaki meg ezek utan megint egy agressziv Microsoft termeket vasarol hat tegye.
    ui:mire kell a 100-200Mhz? a Doomhoz?
    tobb memoria? nekem mi kell collins e-g 2.6MB + Magyar-Angol szotar 1.5MB ami boven kijon 8MB RAmbol +fel mega a flashben es ugyanugy bovitheted flash kartyakkal.

    prohardver vendég

  • guest

    veterán

    Ja. Jo. Bar szerintem az, hogy lehet hozza GPS-t meg ilyesmit szerezni, nem nagy szam. A legtobb-hoz lehet. Nekem egy regi Philips-em van es ahhoz is lehet. A kerdes az, hogy megeri-e? Egy GPS palm-hoz kb. ketszer dragabb, mint egy ugyanolyan tudasu kezi GPS keszulek. A tobbi dologrol, mint pl. halokartya meg stb. ne is beszeljunk.

    prohardver vendég

  • guest

    veterán

    Végigolvastam elég sok mindent a neten a handspringekről és ipaqekről, valamelyiket a kettő közül veszem meg úgy tűnik. Elsősorban határidőnaplő és ilyesmi lenne, másodsorban (de nagyon fontos)szövegszerkesztő plusz szótár. Az ipaqet ki is próbáltam, korrekt, csak a naponta töltögetés résszel van gond. Amire kellene egy visor is jó lenne nagyjából, csak egy kérdésem van, amiről (legalábbis konkrétan) nem nagyon sikerült infót beszerezni. Árulja el valaki mennyire használható szövegszerkesztésre (a beviteli mód nem gond, nem sietek annyira:)). Tehát: milyen hosszú szöveget lehet bevinni (van- fileméret limit), mennyire lehet formázni (bold és kurzív elég), és ami a legfontosabb: ha elkészült szinkronizálva át tudom-e vinni gond nélkül a PC-re (nem vesznek el az ékezetes betűk, lehet-e egyáltalán ékezetezni ő, ű). Azt tudom, hogy Word file-okat lehet nézegetni. Örök hála annak, aki segít ezügyben.
    U.i. Valakinél teljes verziós angol egynyelvű, német egynyelvű, angol-magyar-német szótár, lehetőleg minél több szavas, plusz (ha létezik) jó, magyar karakterekkel is használható szövegszerkesztő - cd-n, meg ilyesmik... (az inkább vedd meg reagálásokra: igazatok van, csak hát...)

    prohardver vendég

  • guest

    veterán

    válasz guest #22 üzenetére

    http://www.iambic.com/english/palmos/tinysheet/

    excel-lel is tudsz szinkronizálni :)
    (azért nézd meg, hány függvényt ismer, mielőtt megveszed ;)

    az igazi Rosko

    info@ri.hu

    prohardver vendég

Aktív témák