Új hozzászólás Aktív témák
-
#16939776
törölt tag
Abban az esetben, a hálózat fázisa a tápegységen feljelölt fázissal van összekötve.
Azon a síkon elindítható a gondolatmenet, hogy a 230V-os hálózati táplálás nem egy szimmetrikus, földfüggetlen megoldás.
A fogyasztónál rendelkezésre áll: egy földelés (0V)(a magyarázathoz a referencia), van egy stabilnak tekinthető Nulla (~0V) és van egy Fázis, ami -340 és +340V közötti csúcsérték között táncol.
Az első állomás a kapcsoló és a biztosíték esete: Alap tételnek tekinthető, hogy a biztonságos üzemelés szempontjából a biztosítékot a valódi fázis ágba kell kötni, mivel csak ekkor véd a Fázis vezető föld-zárlata esetén.
Ezek közül az első, mivel egy mechanikus elem, felmelegszik/lehűl illetve a feszítő rugó ellenében még mozogni is képes annak a kontaktusa, mechanikai rezonanciái vannak stb. Amint a rajta áthaladó áram megfelelő sebességgel változik, dinamikus hatást fejt ki a szerkezetre, így az közvetve változtattatni képes a kontaktusok ellenállását.
Biztosíték: ez egy vékony huzal darab, aminek ellenállása és induktivitása is van, valamint mivel nincs a szál megtámasztva, a rajta áthaladó áram dinamikus hatására még a szál is mozog/rezeg az üvegcsőben.
Ezek a tulajdonságok akkor válnak érdekessé, amikor kiderül, hogy a tápegységen belül lévő, tároló kondenzátorból, a működés közben elhasznált töltés, elég rövid idő alatt pótlódik a hálózatból. Ez az intervallum lehet az, amíg a hálózati feszültség pillanatnyi értéke nagyobb mint a kondenzátor kapocsfeszültsége, szóval a töltő áram ami a kapcsolón és a biztosítékon átfolyik, csak szakaszosan van jelen, és ezek még reagálnak erre a lökés szerű terhelésre egyszer egy feszültség eséssel, amit a belső ellenállásuk okoz, és valamilyen non lineáris/zaj jellegű termékkel, amit az egyéb, bonyolultan leírható tulajdonságaik.
Egyik esetben (L-L eset) a hálózati feszültség lesz kevesebb ezzel a tüskével, de ez kit érdekel, hisz a puffer kondenzátor megeszi, áthidalja, mivel annak a másik lába - egy diódán a négyből - a stabilnak nevezhető nullára van kötve amíg töltődik?! - a másik esetben (L-N) (a kapcsoló+biztosíték a nulla körben) a tápegységnél (egyenirányító hídnál AC oldal és DC oldal) a nulla potenciálja emelkedik meg ezzel a tüskével, a Védőföldhöz viszonyítva.
Itt már elgondolkodtató, hogy mindegy-e a tápegységnek, hogy a hálózat felöli egyenirányítás utáni DC-vonal GND-je, a stabilabb nulla potenciál közelében tartva érzi-e jobban magát, vagy úgy, hogy ezekkel a feszültségcsúcsókkal az esetlegesen modulálva van?
Másik ok, ami a hallható eltérést eredményez a csere, az a hálózati részen lévő kerámiakondenzátorok jelenléte. Amelyek igen kényesek, minden változásra (hőmérséklet, feszültség, mechanikai hatások), és ezen felül még a szerkezetük lassú regenerálódásával "emlékeznek" is ezekre a behatásokra, röviden változatos módon torzításokat termelnek.
Ilyenek lennének az "Y" kondenzátorok a hálózati szűrőben, ami a tápegység felől érkező RF-et vezeti le a Föld felé, illetve azok, amit a nagyfeszültségű vagy a kisfeszültségű DC sín GND-jét köti össze a Védő földel, ill. van ahol, - pl.: védőföld nélküli berendezésekben - a nagyfeszültségű és kisfeszültségű GND sínt kötik össze ilyenekkel!
Ezeknek a kapacitásuk bizonyos mértékben feszültség függő, pl.: a hálózati részen levő "Y" kondenzátorok közül a dugó bármelyik állásban, csak az egyik van kitéve feszültségnek, a másik ~0V-on van. Ha te megcseréled a dugót, nagyon hosszú idő, amíg magához tér és stabilizálóik annak a paraméterei, ami addig "nem volt feszültségnek kitéve".
Továbbá a Védőföld - DC sín, és és a DC sínek közti kerámia kondenzátorok esetére visszatérve: ezek pl.: biztosítékon és kapcsolón keletkező feszültség tüskéket és zajt természetükből fogva átvezetik a GND-re, hozzáadva saját karakterüket, ezzel az már benne van a tápegységben (mozgó referencia pont), illetve a védő földelés nélkül, DC sínen keresztül még a táplált készülék is ki van neki téve neki.Ez remélem ez a két egyszerű példa érzékenyítésre éppen megteszi.
Új hozzászólás Aktív témák
ph Az aptX Lossless lehet az utolsó láncszem a jobb minőségű vezetéknélküli hangélmény felé.
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- Gigabyte alaplap topik
- Projektor topic
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Ukrajnai háború
- Milyen SSD-t vegyek?
- sziku69: Szólánc.
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Autós kamerák
- További aktív témák...
- Xiaomi Redmi Note 14 Pro 5g 8/256gb - Szép állapot, akár beszámítással
- LG 70UN74003LA Smart LED Televízió, 70" (177 cm) - 4K Ultra HD, HDR, webOS
- TP-Link RE650 AC2600 (RR650) WIFI hatótávbővítő
- BONTATLAN Új Iphone 16 és 16 Plus 128-512GB 1év APPLE garancia gyári független Deák AZONNAL Átvehető
- ÚJ Bontatlan iPad Air 6 - 7 gen 11 és 13 Minden szín 1 év Apple Garancia Azonnal Átvehető DEÁK Térné
- Telefon felvásárlás! Samsung Galaxy A15, Samsung Galaxy A25, Samsung Galaxy A35, Samsung Galaxy A55
- Lenovo Thinkpad T480 csak belső akku. 8-32GB 256GB-2TB
- MÉG ÁRCSÖKKENTÉS Lenovo Thinkcentre E73 asztali gép eladó
- Csere-Beszámítás! Számítógép PC Játékra! Intel I7 6700/ RX 580 8GB / 32GB DDR4 / 500GB SSD
- LG 27GR95UM - 27" MiniLED - UHD 4K - 160Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium PRO - HDR 1000
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest