Új hozzászólás Aktív témák
-
achon
aktív tag
Egy ügyfelem keresett meg nemrég, hogy szeretne EEE PC-re (2G Surf) Officet telepíteni. Addig Windows XP futott.
Sikeresen rábeszéltem a linuxra, viszont én szívtam meg, mert 2 napba került míg működő és felhasználóbarát (fontos volt, mert nem beszélt angolul) verziót találtam, ami elfér 2 GB tárhelyen.
Ezek közül lehetett választani: Crunchbang, Puppy Linux, EEEbuntu, Aurora, Little Susie, Ubuntu EEE Linux (végül ez maradt).
Xubuntu, Ubuntu, Debian sajnos már nem megy fel csak 2,3 GB-nál nagyobb tárhelyre.Itt egy leírás az Ubuntu EEE Linux verzióról (1,2 Gb foglal): link
Tapasztalatok:
gyorsabb, mint ugyanezen a gépen az XP, felhasználóbarátabb és teljes OpenOffice elfut rajta. Még maradt is 3-400Mb szabad hely. Frissíthető. Fél éve support nélkül használja, fészbúkozásra, szkájpolásra, és böngészére (Chrome, Firefox), meg levelezésre (Evo). -
dave666
aktív tag
Köszi, érdekes írás
-
Simon02
tag
Ha valakinek windows alá kell olyan progi, amivel az EeePC órajelét lehet változtatni, ezt ajánlom: [link] XP alatt próbáltam, tökéletesen működik.
-
diablo1984
veterán
eeepc 4G van ráírva a hátoldalára, de a 701-es tipusról van szó, pont mint a tesztedben az a fehér! nekem kezdetektől így működik, akkuról lassabb órajelen, hálózatról 900-on!ez nem alaptudása ezeknek?
akkuról 633-on megy, 9x70-el, hálóról a 900-on 9x100on hasít! Mobil intel celeron M ULV 353 van benne![link]mondjuk hálóról melegszik is, sűrűn bekapcsol a ventije, akkuról kb 2-3 órát bír használattól függően! sz@r, hogy az xp hamar lefogja a prociját, memóból 1gb van benne, eddig még mindennek elég volt!
-
DraXoN
addikt
válasz
diablo1984 #31 üzenetére
Pontosan milyen típusod van? mert sok változata volt ezeknek is, de mondjuk ilyet még nem hallottam mint ami a tied.. elfogadom, hogy létezik ez, de nálam nem ilyen.. hiába a legfrissebb bios... vagy talán valamely korábbi biosal volt ilyesmi és aztán kivették? (mert 900MHzen eléggé tud már ez a típus melegedni, főleg ha "véletlen" letakarja az ember a szellőzést rajta (pl. a kezével).. azon az órajelen kell kicsit figyelni rá úgy vettem észre.
-
DraXoN
addikt
Igen, azon a "Surf" típusok.. sajnos részemről nem tudom kipróbálni működik-e velük (egyébként a cpu ugyan az bennük mint az erősebbekben, de az órajelet még lejjebb vették, és az L2őt is letiltották.. főleg ez utóbbi tesz be azoknak a gépeknek).
Elméletben működik a leírás azokkal is, de sok "surf" típusba gyárilag hibás cpu került (így vették olcsóbban az Inteltől), így nem tudják az eredeti órajelüket stabilat (legalábbis nem mindegyik).. az L2 feloldására úgy tudom mód nincs viszont.
-
Boxi88
őstag
Nagyon jó írás, sokaknak hasznos lesz! Grat!
-
diablo1984
veterán
nekem is 701-esem van, de nekem ha hálózati üzemmódban megy(konnektorról), akkor alapból 900mhz teker, akkuról 630ról! volt ebből több változat, vagy mifene?
-
Gercsa
senior tag
A cikk jó és érdekes, viszont egy dolog számomra nem derült ki.
Nem minden gépben ugyanez a celeron processzor van, vagy hát más paraméterekkel.
Bizonyos tipusoknál (Eee 700 , illetve 700x) a proci csak 570MHz-en megy, és L2 cache sincs bennük (vagy le van tiltva).Ki kellene próbálni, hogy ezekkel működik-e, mert pl. a hasonló megoldást kínáló windowsos program, az Eeectl nem működik ezekkel a procikkal, és az alacsonyabb órajel + az L2 hiánya bizony nagyon érződik.
Az ilyen gépek tulajainak nagyon hasznos lenne, ha működne ez a linuxos megoldás.
-
rolkaDb
aktív tag
Jó kis cikk lett, köszönöm. Tetszett!
-
GIJoe
addikt
Remek írás köszönjük!
Várok egy hasonlót Lenovo IdeaPad S205-el...
-
DraXoN
addikt
-
Recon666
Közösségépítő
Érdekes írás, grat.
-
blackydan
senior tag
válasz
Silentfrog #8 üzenetére
Szerintem ez félreírás volt, nem igazán férnek meg az ilyen netbookokon a játékok egyik munkatársam próbálta ilyen gépen (age of empires 2) majdnem kigyulladt a gép...odahűtés is kell
Amúgy grat a cikkhez
-
gtamate2
veterán
Nekem asus 1005ha-h-n windows xp alatt lehet a profilokat váltani 667mhz és 1.7ghz között.
-
DraXoN
addikt
válasz
NathanCullen #20 üzenetére
Ez a rendszer egy egyszerű lényegében debian, aminek az alaptelepítése lett változtatva és a kinézetét lecserélték (indítókép, bejelentkezés, háttér).
A felület Openbox, ebből kifolyólag igen gyors még gyenge gépen is, és beéri kevés memóriával. Az 512MBram mellett nekem nincs swap terület (azt hiszem viruális memória windowson a neve? .. nem jut mos eszembe). Ebből pár megabájtot levesz a grafikusvezérlő (nekem 16MBot, hallottam, már, hogy valaki említette, hogy neki csak 8at.. nem értem mi alapján van ez, biosban nincs beállítás rá.. mind1), a rendszer miután felált 90MB memóriával megelégszik, böngészőnek a chromiumot használom a gépen (ez jön alapból a rendszerrel) több oldal megnyitása után is beéri 200-220MB körüli memóriával jópár órás használat után..
Mivel nincs swap így fennáll a veszélye annak, hogy elfogy a memória.. ha ez megtörténik bezárul az az alkalmazás ami épp kifutott a memóriából.. ez eddig egyszer történt meg velem, és akkor is szándékosan idéztem elő... Meglepő de nagyon jó el tudok férni a rendszeren ennyi memória mellett is.. Ubuntu-Gnome felülettel többet kért, sokkal, akkoriban az 512MB-os memória helyett egy 2GB-osat kellett használnom, mert nem akartam swapot akkor se..
Eleinte Ubuntuval használtam a gépet (10.04el), csak elkövettem azt a hibát, hogy mikor a 10.10megjelent és kérdezte frissítsen-e, a frissítésre nyomtam, és frissítés közben elfogyott a hely az SSD-n... így lett egy használhatatlan rendszerem, mert onnantól be se bootolt a gép.. mivel nem voltam elégedett az ubuntuval ezen a gépen (a nagyobbik laptopomon azt használom) kerestem valami kisebbet.. Mivel főként a debian vonalat ismerem és van tapasztalatom ez ügyben (na meg az archlinux telepítése nem sikerült sehogy se sikerült pendriveról.. külső cd/dvd meghajtóm meg nincs), így kényszerből lett eleinte ez a rendszer, de azóta megszerettem.. A beállítása nem túl felhasználóbarát ezt nem is tagadom, de azt csak úgy is (jobb esetben, és itt most erről van szó) csak egyszer kell megtenni.VirtualBoxban elmegy, ki lehet próbálni, a debian linuxot érdemes kiválasztani hozzá akkor a telepítéssel és használattal se lesz gond (elméletben.. bár nekem anno ment).
A Crysis 2ős tesztel sok gond lenne, egyik, hogy az SDkártyámat belevéve sincs neki elég hely a gépen
(4GB SSD+8GB SD card), a grafikuskártya "csak" Dx9es, de Linuxon ennek nincs értelme, azaz nincs értelme beszélni róla. Azt hiszem OpenGL 2.0ás, de nem vagyok biztos benne.
#21 lapa:
A rendszer állítaná is, csak hogy a Celeron M vonalban a SpeedStep le van tiltva, ez egy módszer az (utólagos) engedélyezésére.. persze nem olyan mint ha aktív lenne.. De elvileg van most egy leírásom amivel a valódi SpeedStep-et belehet kapcsolni Celeron M alatt is, csinálok majd összehasonlítást, és ha van értelme, lehet átírom (vagy kiegészítem) arra a cikket.. bár az általam használt kernelben levő bug még okozhat gondot.. -
lapa
veterán
egyébként ezt nem teljesen értem. ubuntu például magától kéne állítsa a sebességet.
nekem a c2d alatt legalábbis működik a dolog. elképzelhető viszont, hogy az eredeti telepítés már meg lett változtatva, erre nem mernék megesküdni.
érdemes lenne kipróbálni phc kernellel, azzal elvileg lejjebb lehet venni a feszt ezeken is. legalább annyit használ, mint az órajel váltás, ha nem többet.
-
NathanCullen
senior tag
Megemelt órajellel, FullHD felbontásban készítenél egy tesztet a Crysis 2-vel?
Viccen kívül: nem hallottam még erről a CrunchBang-ről. Mekkora a gépigény, RAM érdekelne a leginkább. Egész komoly és letisztult kinézete van így alapból is, Ubuntut meg a többit is moddolgatni kell, ha az ember valami komoly témát akar.
-
manoarc
senior tag
válasz
Silentfrog #8 üzenetére
GTA Vice City simán megy rajta , meg az Unreal Tournament , Quake III , stb.
-
-
DraXoN
addikt
Igen sajtos az én rendszerem olyan kernelt használ ami tartalmazza ezen bugot, így az automata szabályzást nem tudom használni, mert elvileg megoldható.
Egyébként gyanítom a feszültséget valóban nem veszi vissza, mert nem sokkal lesz hűvösebb a gép legkisebb órajelen.
(egyébként most találtam valami leírást amivel lehet, hogy teljesen visszalehetne kapcsolni a speedstepet (elvileg a feszültségszabályzást is), bár a bug miatt nem működne jól ezzel a kernellel, de majd azért letesztelem, hogy van-e valami különbség üzemidőben...)
A részletes üzemidős tesztet meg csinálok hozzá, csak sokáig tart és az időm is csak kb. napi egy érték letesztelésére elég így eltart pár napig a teszt (de napi 3nál nehezen lehetne több tesztet megcsinálni.. a gyenge adapter nagyon sokáig tölti a gépet)...
-
Vladi
nagyúr
Az órajel szabályozás automatikusan azért egyszerűsíti a dolgokat. A cpuspeed programot ajánlom én inkább.
Egyébként volt hasonló bug valamelyik Ubuntuban, ott nem állította be rendesen a minimum sebességet.
Elvileg a szorzó által megengedett sebességekre bármelyik procit be tudod ezzel állítani, csak ha nem támogatja az energiatakarékos üzemmódot - nem veszi vissza a voltot - akkor semmit sem ér.
De jó kis írás, köszönet érte.
-
Ja, meg annyit még, hogy "MHz-es", "...-es". Cikkben illene erre figyelni.
-
DraXoN
addikt
válasz
Plazmacucci #2 üzenetére
A kijelző fizikai felbontása nem változik ugyan, de lesz egy "virtuális" felbontás, amire 2 módszer is van, illetve lehet vegyesen is használni őket.
Az egyik az a képernyő pixeleinek összenyomása lesz, ez képminőségromlással jár ugyan, de elfér a nagyobb kép is (ezzel tapasztalataim szerint nem érdemes 1024x600 felé menni, mert bár megjelenik de nagyon mosottak lesznek a betűk és nehéz lesz olvasni, ha nem lehetetlen ép).
A másik módszer az lesz amikor a képernyő arrébb mikor az egér a képernyő széléhez ér, így mindig csak egy kis szelet látszódik a képernyőből. Anno windows95ben volt ilyen üzemmód még, mert akkoriban nagyon sok volt a kis felbontású monitor és így több minden elfért a képernyőn. -
Grat! Ügyes!
Asszem ez egy olyan dolog, amit winnyóz alól nem lehet megoldani
@Plazmacucci : A dolog lényege az, hogy a kijelzőn csak az asztal egy részét látod, és amikor kimennél róla az egérrel, akkor csúszik az aztal oébb.
-
DraXoN
addikt
válasz
Silentfrog #8 üzenetére
Nem tudom mennyire normális de ezen a gépen wine-al az AngryBirds windowsos verziója nagyon jól elfut, próbaként raktam fel, hogy vajon bírja-e (ennek a játéknak pl. kell az 1024x600as felbontás amit a kijelző nem tud, de a következő írásomban leírom a mikéntjét és akkor képes lesz megjeleníteni), és jól megy, ezen kívül a húgom imádja.. de játszottam már rajta pl Diablo-val, warcraft III-mai is... de számos dos-os régi játék is található a gépen, bár azok gond nélkül mennek (Dosbox-nak köszönhetően).
-
rep3at
őstag
Nagyon hasznosnak találtam a cikket, igaz pár dolgot nem értettem (az igazsághoz hozzátartozik hogy nem nagyon használtam még linuxot).
Nekem is egy hasonló problémám van, én egy ASUS R2h UMPCt használok amiben egy 900 Mhz-s Celeron M processzor van. Az órajelet szeretném állítgatni én is, de még sosem csináltam ilyet (viszont nagyon jól jönne néha az 1 Ghz feletti teljesítmény vagy a hosszabb üzemidő. Ha valaki esetleg tudna valamilyen formában segíteni, kérem küldjön egy privátot.
-
Silentfrog
veterán
Normális játékok? Pl?
-
lapa
veterán
semmi alulfeszelés? de kár.
-
manoarc
senior tag
Érdemes felhúzni kicsit a prociját aki tudja , mert úgy már egész "normális" játékok is élvezhetően futnak rajta. Mondjuk nem erre való ez a kis masina , de ha már lehet rajta játszani is , miért ne.
Ügyes írás grat!
-
DraXoN
addikt
Szia
A vezérléshez nem kell újraindítani, hanem a parancssorba beírva a megfelelő parancsot átlehet állítani az órajelet üzem közben is. Próbáltam az írásban is ezt megfogalmazni így, úgy gondoltam lejön, de ezek szerint mégsem... majd megnézem mit tehetek, hogy átfogalmazzam ezt.
Mivel konkrétan ez az első (nagyobb) cikkem, így lehet, hogy egy-két dolgot nemsikerül annyira tisztán leírnom.
Lényegében a 3. és 4. oldalak erről szólnak, a 3.oldal, hogy hogyan állítsuk az órajelet menet közben, míg a 4. oldal ezt kívánja egyszerűbbé tenni (már akinek szükséges, és igénye van rá), hogy létrehozunk rá egy szkriptet amit elérhetünk akár grafikus felület alól is és kirakhatjuk az asztalra vagy tálcára a szkript indítóját.
-
noisia
aktív tag
Igen az engem is érdekelne, hogy mennyivel nőtt az üzemidő. Szívesen láttam volna egy táblázatocskát, ami taglalja, hogy x megahertz = y óra/perc üzemidő! Jó ezt lemérni sok idő, de igencsak sok plusz információval szolgált volna.
Még az is érdekelne, hogy ez a megoldás más netbook/notebook-ok esetén is használható-e, vagy ez csak itt?!
Egyébként jó cikk!
-
fkenny
senior tag
válasz
Plazmacucci #2 üzenetére
Nekem Eeepc 701 4G-m volt, ahhoz csináltam egy modolt BIOS-t amivel a proci a rendes 900MHz-n megy a 630 helyett. De csináltam még 1-et amivel 1.1GHz-n megy azzal már szárnyalt. BIOS-ban természetesen lehetett váltani mit akarok. De jó kis cikk grat
-
"ami lehet 1024x768, de akár 1920x1200is" WTF?
-
mghltm
addikt
nagyon erdekes iras
sajnalom, hogy kezzel nincs lehetoseg valos idoben vezerelni az orajelet, csak ujrainditas utan ( ez olyan vindozos eljaras
)
tetszik az automata orajel vezerles is, kerdes mennyire mukodik intelligensen
arrol van tapasztalatod, hogy alacsonyabb allando frekvencian ( pld 225mhz ) mennyivel lehet kitolni az akku uzemidejet a 900mhz-hez kepest?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Linux kezdőknek
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Formula-1
- Milyen egeret válasszak?
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- Macska topik
- Autós topik
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Milyen TV-t vegyek?
- További aktív témák...
- 24" Eizo FlexScan EV2146W, 1920X1200 szép, hibátlan nélkül
- Steam, EA, Ubisoft és GoG játékkulcsok, illetve Game Pass kedvező áron, egyenesen a kiadóktól!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RTX 4060 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- SAMSUNG DDR4 REG ECC 32GB 2666MHz RDIMM szerver RAM modulok, nettó 15740Ft+ÁFA, 1 év gar., több db
- 136 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4080
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest