Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Enszuke #163 üzenetére

    Azért nem válaszolok, mert feleslegesen érvelek. A többiek is rád hagyták, én is ezt teszem. :)

    24p-ben látom a hibát, ha 23,976 fps-es filmet nézek 24 Hz-en. 59/60 Hz-en pedig nem beszélhetünk natív módról, amíg 24 vagy 23,976 fps-re vannak a videók csinálva. Ott állandó hiba van minden terméken, mert a GPU-k képtelenek tökéletesen szinkronizálni, vagyis az legtöbb képkockát kétszer, míg a maradék részüket háromszor rakják ki. Ez is zavaró, és lényegében erre való a natív mód, ami szinkronizálja a képkockák kirakását. Természetesen 24 fps-ben rögzített filmeket 24 Hz-en, míg a 23,976 fps-es filmeket 23,976 Hz-en kell lejátszani. Utóbbiból van sajnos több, jóval több (pl. majdnem az összes Blu-ray), és ez a funkció a HTPC-kben ezért olyan kritikus.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Enszuke #160 üzenetére

    Szerintem ezt ne erőltesd tovább. Nézd meg hányan értettek veled egyet. Talán nem bennem kell keresni a hibát. Részemről ennyi. :R

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz hcl #158 üzenetére

    Erről van szó. De ez így normális, mert gyorsabbak is.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Enszuke #155 üzenetére

    Nagyon jó a mérés. Végre látod, hogy miről beszélek, amikor a platformdizájn fogyasztását ecsetelem.

    A Core i3 terhelés mellett egyáltalán nem veszi fel a versenyt a low-power megoldásokkal. Ez nem a proci miatt van, mert manapság olyan energiagazdálkodási megoldásokat raknak egy új lapkában, hogy az idle eredmény azonos lehet, de amikor a terhelés elő kerül a low-power dizájnok verhetetlenek. A Llano ugyanezt a képet festené le. Idle-ben tartaná a lépést a kicsikkel (sőt a méréseink alapján a legjobb lenne), de amikor valamit futtatni kell rajta, akkor a Sandy Bridge-hez lenne közelebb, és nem a Brazoshoz, vagy az Atomhoz.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Enszuke #154 üzenetére

    Gondolod egy szöveget könnyebb elrontani, mint egy táblázatot? Tapasztalatból mondom, hogy sokkal nehezebb, mivel elolvasod, és kiderül, hogy mit írtál.
    Egy 65 nm-en gyártott nulla state energiagazdálkodással bíró procinál ez miért meglepő?

    Olyat mutass, ahogy egy CPU termékcsalád van összemérve. Most azzal, hogy több külön fejlesztésű lapka hogy teljesít nem vagyok kisegítve. Csak azt mutatja ez, hogy mennyire nem érted, hogy miről van szó, amire megjegyzem ebben a topokban már többet utaltak.

    Egyébként köszi, hogy meghoztad a 2008-as tesztet is. Remélem linkelsz 2007-est is. Az nyilván még közelebb lesz a 2011-es termékek energiagazdálkodási képességeihez. :)

    Én nem nyugtatlak meg, de érdemes belegondolni, hogy ha senki sem ért veled itt egyet, akkor talán nem a többi fórumozóval van baj. :R

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Enszuke #152 üzenetére

    Pontosan, csak azt nem veszed figyelembe, hogy amelyik grafikonra utalsz az idle fogyasztás, csak a grafikonon el van írva, de alatta jelzi az Xbit a szövegben, hogy minimal power consumption.


    Itt láthatod a valós Load fogyasztást. Egymás mögött sorakoznak. Vajon miért? Basszus tudom már 65 wattos TDP-sek. :)) Azonos termékcsaládon belül még különbséget sem mértek.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz iMaverick #150 üzenetére

    Na igen. Ez érdekes. Sajnos az Xbit sosem volt erős ezen a szinten. Iszonyat jó táptesztjeik és monitortesztjeik voltak/vannak, de más szempontból sokan lelépik őket a mérések tényleges értékét tekintve.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Enszuke #148 üzenetére

    Nézzük is meg ezt. Az E3200 és az E3300 között van kemény 1,2 watt különbség. Az E1600-at nem tudjuk hova mérni, mert nincs azonos termékskála belőle. Az E-5200 és az E 2220-at szintén nem tudjuk hova tenni.

    Ezek alapján van két termék, ami egy családba tartozik és összehasonlítható, és bizony még az az 5 wattos eltérés sok, amit mondtam, mivel 1,2 watt van kimérve. Köszi a megerősítést. :R

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Enszuke #146 üzenetére

    Elárulok egy titkot. Az, hogy te nem látod kurvára nem érdekli azokat akik HTPC-t építenek. Ők azért rakják össze ezeket a gépeket, hogy natívan megnézzék a Blu-ray filmeket a tévén, és nem akarnak 80 ms-os időközt soha két képkocka között. Már a 40 ms-tól is kivan sok ember, de egyelőre ennyit lehet elérni. Persze nyilván a itt sok függ a lejátszótól. A Fusion mellett megoldható az IGP-s OpenCL, és már vannak lejátszók amik tartalmaznak ehhez valamilyen smoothness algoritmust.
    Képzeld el, hogy néztem, és 40-41 másodpercenként lesz akadás. Ehhez annyit kell csinálni, hogy a 23,976 Hz helyett 24 Hz-et kérek a driverből. Amit írtam azt azért írtam, mert 23,976 Hz-en nézem a Blu-ray filmet, pontosan azért hogy ne akadjon meg időközönként. :) De az én igényeim nem reprezentatívak, én még a Blu-ray-ra is skálázok smoothness és sharpness algoritmust OpenCL-ben. Eltorzultan és mániákusan a minőség híve vagyok. Sokan megelégednek a 23,976 Hz-cel is, és nem kell nekik OpenCL-es képminőség-javítás.

    Aki HTPC-t vesz annak alapvető igény. Aki nem fog natív módban Blu-rayt nézni, annak nyilván nem számít.

    2008-ból nem akaszt tesztet linkelni? ;] Egyébként nem értem, hogy ez a teszt hogy jön ide. Ezeknek a termékeknek az IGP-je a 4500-as GMA sorozat lehet, aminek 2011-ben a képességei a viccszintet sem ütik meg. Ami erős kompromisszumokkal IGP-nek tekinthető az a HD Graphics sorozat az Inteltől. Természetesen ez is nagyon messze van attól a szinttől, amit egy GeForce vagy egy Radeon nyújt, de nyilvánvaló haladás a GMA-khoz képest.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Enszuke #144 üzenetére

    Ha a HTPC-t nézzük, akkor az Intel IGP semmilyen formában nem rúg labdába, mert alapvető igény ezeknél a gépeknél a 23,976 Hz-es lejátszási mód támogatása. Erre korábban többször rávilágítottak a többiek.

    Nem bénák, csak csak ha valamire kalibrálnak egy lapkát, akkor az annyi. Azért írják rá a TDP osztályt, mert azt a szintet közelíti, de biztos nincs alatta 4-5 wattnál többel. Ha alatta van, akkor megy a termék a mobil termékbe, mert oda is eladható, és több olyan termék van, ami nem jó mobil lapkának, mint olyan, ami jó.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Enszuke #142 üzenetére

    Kuul látom. Ezt is elolvastam. Unfortunately it is difficult to ascertain exactly how much of the energy draw is generated by the processor alone, as the amount of power pulled from the AUX12V connector depends on how power regulation has been implemented by the manufacturer. In this case Zotac has used a 4+1+1 power phase design which relies significantly less on the AUX12V connector than the Asus P8H67-M EVO and Intel DH67BL boards. - és erről van szó, amikor a platformdizájnról beszélek. :)

    A TDP fogyasztási osztály az egy olyan érték, ami azt határozza meg, hogy a processzor egy hitelesített teszt alatt nem megy a közölt paraméter fölé. Természetesen ez azt is jelenti, hogy lehet olyan terhelés, amivel fölé megy, de nem jellemző. Ez azonban nem jelenti, hogy a 65 wattos TDP osztályba sorolt processzor 20 wattot fogyaszt. 4-5 wattos eltérés lehet maximum a termek között, de ekkor még sokat mondtam. Ha jó a thermikus karakterisztika, akkor a lapka megy a mobil piacra. Olyan nincs, hogy 65 wattot ír rá az Intel, de valójában 20 wattot fogyaszt. Ez kimeríti a bődületes baromság fogalmát is.

    Nem, pont arról van szó, hogy nem lesz előnye az Intelnek. Ez a TDP keretből adódik. Ha az Intelnek előnye lenne, akkor nem 35 watt lenne a TDP keret, hanem 18 watt alatti. Ezt kellene megérteni, de úgy látom, hogy ez nem megy. Pedig fentebb nem kevesen próbálkoztak elmagyarázni. Élj tovább boldogan az álomvilágodban, és tekintsd az Intel mérnökeit a világ leghülyébb embereinek, akik képtelenek jól meghatározni egy termék TDP keretét. Én továbbra is úgy gondolom, hogy olyan emberek dolgoznak annál a cégnél, akik tudják, hogy milyen TDP paraméternek felel meg az adott processzor. Ebből a szempontból nonszensz, hogy egy 18 wattos TDP osztályba sorolt termék többet fogyaszt egy 35 wattosnál. Ez már a számokból kiderül, hogy baromság, ha nem fogyaszt többet, akkor nem lenne a 35 wattos osztályba sorolva. Van az Intelnek 17 wattos osztálya is, nem kevés ULV Sandy Bridge kerül oda.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Enszuke #139 üzenetére

    OMG, ez mégis mióta nagy lap? [link] - ennél csak többet fogyasztó, és nagyobb megoldások vannak.

    Mérd ki egy 60 wattos minitáppal és csodálkozz. :)
    Amúgy az arányokat nem értem, hogy honnan jönnek, bár az eddigi hsz-eid láttán nem csodálkozok rajta. Hallgass a többiekre tapasztalatára szvsz. Nem véletlenül írnak ennyien neked, hogy nem érted a HTPC lényegét.
    Esetleg nézd meg, hogy az Intel 35 wattot ad meg az SB TDP-jére, míg az AMD 18-at a Zacate-ra. Ezek nem viccből kimért adatok, hiszen a hűtést erre kell tervezni. Ha az általad felvázolt 20-40 arány lenne meg, akkor az Intel 10 wattot írna az i3-2100T-re.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Enszuke #137 üzenetére

    Hagyjuk. Ugyanazt szajkózod folyamatosan, amikor leírtam, hogy az amit az Xbitlabs csinál mekkora baromság. Egyrészt a szempont a konnektorból felvett teljesítmény, másrészt a tesztben Gigabyte E350N-USB3 alaplapot használtak, ami ezért fontos: this mainboard wasn’t designed with power-efficiency in mind, and its power consumption is significantly higher than it could have been, had the developers really paid special attention to this aspect. One of the good examples could be the recently reviewed MSI E350IS-E45 mainboard, which power consumption in idle mode was only 7.3 W. It means that good AMD Brazos mainboards can in fact beat Core i3-2100T in idle mode when it comes to energy-efficiency.

    Ugyanez igaz a többi rendszerre is. Egyszerűen a platformdizájnja az Atomnak és a Brazosnak előtte van a Llano APU-nak és a Sandy Bridge-nek. Hiába mér tápon belül 1-2 wattos különbségeket a teljes dizájn tápon kívül, a konnektorból sokkal kevesebbel is beéri.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Enszuke #134 üzenetére

    És szerinted egy Tagan 880 wattos táp vesztesége nem jelentősen nagyobb egy Brazoson? Eleve az a 25 wattos fogyasztás az ilyen táp bekapcsolási határa. A hatásfok amit elér, az a lehető legrosszabb. Ha 60 wattos táppal mérnék, akkor feleannyit is fogyasztana. Tudod platformdizájn, de nem írom le újra.

    A PH azért nem tér át ilyen mérésre, mert mi a teljes platformdizájn fogyasztására vagyunk kíváncsiak nem arra, hogy csak a rendszer egy apró eleme mennyit fogyaszt. A felhasználónak az számít, hogy a konnektorból mennyit eszik a rendszer.
    Aki úgy mér ahogy leírtad, az kihagy minden olyan elemet a rendszerből ami még fogyaszt, az alaplap összes komponense, a vezérlőhíd és a többi extra vezérlőlapka.
    És igen, ha ezt így kihagyod, akkor az Atom, a Brazos, a Llano, a Sandy Bridge, és a VIA új termékei is hasonlóan alacsony fogyasztást fognak produkálni, mert a lapkaszintű energiagazdálkodás nem nagy kunszt manapság. A platformszintű, na az nehéz, és ezért raknak Brazost és Atomot a netbookokba, mert ebből a szempontból a Llano és a Sandy Bridge le van maradva, mint a borra való, de az utóbbi termékeknél nem is ez volt a cél.

    Jó én meg találtam már az Ivy Bridge-ről is tesztet. Szerinted mennyire lényeges, amikor a termék 2012 áprilisban jön. Ezek ES megoldások nem kereskedelmik. A kereskedelmi termékekre a tesztengedély január 4 után volt.

    Most szerinted én ezt honnan tudjam? Sose volt Ionom. Atomom volt, meg Brazosom, de a Core 2 Quadomhoz képest nem vettem észre eltérést az internetezés területén a PH fórumán.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Enszuke #132 üzenetére

    Te meg olvasd el mit írtam a platformdizájnról. :)

    Elárulom, hogy a Brazos platform 2011. január 4-én jelent meg hivatalosan, a termékeket pedig január 20-tól szállítják, vagyis a kereskedelmi start után egy hónappal volt tesztünk. Az, hogy ki kapott megjelenés előtt ES példányt nem tudom, de a hivatalos kereskedelmi start 2011. január 20. Valószínűleg ezért kevered az időpontokat, mert egy ES teszthez viszonyítasz.

    Nem jelent igent. :)

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Enszuke #128 üzenetére

    A lapka 60-70 fokos. A hűtőborda kevesebb. De ez minden passzív eszköznél így van. notiban még 90 fokot is mérhetsz. Ezek üzemi hőfokok.

    Jóval kevesebbet enne akkor is. A platform dizájnja jelenti az előnyt. A lapka fogyasztása ilyen esetben általában hasonló az SB, a Llano és a Zacate esetében, de a platformé már nem. Itt az SB-hez és a Llanohoz jóval többet fogyasztó alkatrészek és vezérlőhíd kell, nem beszélve, hogy a táp sem lehet 60 wattos megoldás. Ezzel lényegében a konnektorból felvett fogyasztásban a Brazosnak utcahossznyi előnye van. Ezzel lényegében csak az Atom tud versenyezni. Ez a rendszer is ott van CPU fogyasztásban, de a platformdizájn már Brazos szintű, vagyis a konnektorból származó fogyasztás jelentősen jobb egy 60 wattos minitáppal.

    24p-ben 23,976 Hz-en nézek Blu-ray filmet, így nem látom a hibát, de amúgy nyilván látnám, hiszen a 24 Hz-es mód azt jelenti, hogy 40-41 másodpercenként meg kell duplázni egy képkockát, amivel 80 ms-ig nem változik a kép. Ez egy jól érzékelhető akadás. Talán figyelni kellene a többi fórumtársadra, hogy miért is nem építenek Intel IGP-re HTPC-t.

    Nagyon rossz a memóriád. A PH teszt a Brazosról február második felében volt, vagyis a megjelenés után másfél hónappal. Nem tudom, hogy melyik teszt írt Brazos cikket a megjelenés előtt másfél hónappal. Egyébként akkor már volt driver, és a Flash 10.2-re március elején állt át teljesen a Youtube. De február 12-e óta elérhető volt egy beta felület, amivel már nem volt gondja a Brazosnak. Március elejétől ez a felület állt működésbe és még most is ez a stage video pipeline megy.

    Eredetileg Atomon sem kellene lassúnak lennie. Nem hiszem, hogy a hardverrel van gond. Figyelünk arra, hogy netbookokon is megfelelő legyen az élmény. Ezt ki is értékeljük.

    (#129) iMaverick: Természetesen vezetünk be új kódokat, és ezek nem mindig gyorsak, de idővel javítjuk ezeket. Azért az elmúlt időszakban nagyon átalakult a portal, stilisztikailag, és a belső funkciókban is. Ezek az időszakok nem voltak zökkenőmentesek, de végül jó lett az eredmény szerintem. A lassulásokért pedig elnézést kérünk. :B Igyekszünk úgy bevezetni dolgokat, hogy az ne hasson negatívan a teljesítményre. Ez azért nem könnyű. :)

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Enszuke #125 üzenetére

    Anyám borogass. Én is fogtam/ültem már passzív Brazos mellett. 60-70 fokig megy fel a hőmérséklete. Ez a terhelés melletti üzemi hőfok a mai chipeknél.

    Aha. A Brazos platform 18 watt TDP, míg a Sandy Bridgeből a legkisebb verzió is 35 wattos, és a vezérlő fogyasztása is bőven több, mint a Brazos esetében, hiszen sokkal több egység van benne. Ha ezt még megspékeled egy dedikált GPU-val, akkor mégis hogyan fogyaszt kevesebbet egy 35 wattra hitelesített processzor egy 18 wattos APU-nál.

    A referenciaplatform adataiből Brazosnál maximum 25 wattos disszipációval kell számolni. A Sandy Bridge esetében legjobb esetben is 65 wattal. És akkor ugye ne feledjük, hogy a T-s procik ára jelentősen magasabb, mint a hagyományos 65 wattos verzióké. Csak logikus gondolkodás kell ehhez.

    Látod ez a baj, hogy monitorról nézel filmet. Én TV-n nézek filmet natívban, mert megtehetem. :) Aki HTPC-t vesz, így akarja csinálni, és nem azért mert megteheti, hanem azért mert ez az igénye. Ezért épít HTPC-t.

    Bullshit. A Flash 10.2 előtt is működött a Youtube, a Flash 10.2 csak annyit csinált, hogy a Full HD-s videók folyamatosan mennek. Ja és a rendszer két és fél hónappal a Brazos megjelenése után kész volt. Azóta kifogástalan minden, mivel a driver a Flash 10.2-re már februárban megjelent.

    Ezen a gyorsabb net segít. A PH-n nincs semmi olyan, ami az Atomnak rossz, maximum a flashreklámok, de ügyelünk rá, hogy kevés legyen. Persze a Flash 11-től ezt is gyorsítja a Brazos.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Enszuke #113 üzenetére

    A HTPC lényege, hogy pici legyen, keveset fogyasszon, és lehetőleg passzívan működjön. Erre csak a Brazos alkalmas jelenleg. Az, hogy veszel egy Sandy Bridge-et és mellé egy VGA-t az már nem HTPC. Egyszerűen a mai igények mellett ez nem fér bele. Mellesleg Llano APU-t is vehetsz, és akkor szintén megspóroltad a VGA-t, de a passzív működésnek, mind a Sandy mind pedig a Llano mellett lőttek. Ráadásul a fogyasztás is a Brazos fölött lesz. A Sandy Bridge esetében még az extra VGA is enni fog.

    Miért fordulna elő később? A Flash Player 10.2 fejlődött fel a Brazoshoz. Gondolom a flash nem fog visszafejlődni, csak előre, vagyis az IGP-s gyorsítás még több helyzetben lesz kihasználva, és a Brazosban a tudás szempontjából a legjobb IGP van, minden gyártófüggetlen szabványt támogat amit ma lehet. Támogatni fogja a Flash 11-et, és a Silverlight 5-öt, sőt még a WebGL 1.0.1-et. Mindegyik új szabvány, tervben sem voltak a véglegesítések, mikor a Brazos megszületett, de az AMD annyira túltervezte az IGP-t, hogy nem gond a támogatás. Mire nem elég a H.264? Egyelőre a legjobb kodek az internetes videókra. A VP8 minőségileg el van maradva tőle. Ami viszont lényeges, hogy a videóportálok elsődlegesen a Flashre épülnek, azt pedig a Brazos kezeli. A Youtube-on megy a kísérletezés, hogy átállnak HTML5-re, de nem igazán megy. Túl sokat tud a Flash. Egyébként a HTML5 sem gond a Brazosnak, mert az IGP erre is fel van készítve, már most van minden ilyen tartalomra driver, ami kezeli a helyzetet.

    Milyen az internetezés? Már párszor leírtam, hogy a Fusion projekt alapja, hogy a lehető legtöbb tartalmat az IGP-n futtasd le. Ebbe beletartozik a Brazos platform is. Ami gyorsítható jelenleg az Interneten, az az IGP-n lesz számítva. Mivel jönnek az új szabványok, amik még több felület kezelését adják át az IGP-nek, nem aggódnék azon, hogy milyen az internetezés a Brazoson. De ha kíváncsi vagy rá, akkor az egyszerű válasz, hogy nagyon energiahatékony, illetve pár tartalom mellett jelentősen gyorsabb is, az IGP-s gyorsításból kifolyólag, mint mondjuk egy LGA775-ö5 procin, amit nem kevésszer hoztál fel.
    Az analog tv tuneres time shift gondolod akkora igény manapság egy HTPC-ben? Tudod mi az igény a HTPC-ben, hogy natívan meg tudj nézni egy Blu-ray filmet. Erre a Sandy Bridge önmagában nem képes, mert a rendszer 40-41 másodpercenként megdupláz egy képkockát, hogy a hang ne csússzon el a film végére. Talán hallgatni kellene azokra akik azt mondják, hogy HTPC-be most AMD való. Azért mondják, mert az Intel nem tudja például a fenti problémát megoldani, amit a konkurensek lassan fél évtizede bevezettek, az Ivy Bridge-re van kósza ígéret, hogy talán meg lesz oldva, és a képkockák duplázása nélkül sem fog elcsúszni a hang.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Enszuke #110 üzenetére

    Talán azért mert nem fogyaszt többet semmivel sem, nem is drágább, és a VGA-t is megspórolod. Multimédiában pedig nyilván nem kérdés, hogy ki van előrébb. Ezt akarják veled megértetni, hogy a HTPC-be multimédiás képességek kellenek, lehetőleg VGA nélkül.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Enszuke #76 üzenetére

    És azzal az Intel 2140-el máig nem tudja kitolni a filmet natívba, ami a HTPC-nél kritikus fontosságú, vagyis ha minőséget akar, már vett mellé egy GeForce-ot vagy egy Radeont.

    Mit nem bírt a Brazos lejátszani? A Flash 10.2 kellett neki. Egy hónappal a megjelenése után itt volt. Vitte az összes youtube videót folyamatosan. Ugyanez igaz az Ionra is. Az Ion 2-re már nem, de az más miatt problémás.
    A Youtube egy elsődlegesen flashre építő oldal. Ennek prózai oka van. A WebM és a HTML5 még mindig nem olyan jó videóportálnak, mint a flash. A flashen belül pedig mindegy, hogy milyen a kódolás a gyorsítás megvan. A Brazos minden youtube videót gyorsít a flash-en keresztül a Flash Player 10.2 megjelenése óta. Extra funkciók is vannak, hiszen támogatja a flash blend szűrőit, vagyis a driverből felskálázhatod a videó minőségét, vagy a remegő kamera problémája is orvosolható, ha úgy tetszik. Erre az IE-nél van egy beépített fül is.
    Az a több, mint 1 év azért nem állja meg a helyét, mert a Brazos 8 hónapja van a piacon, és 7 hónapja támogatja a Flash 10.2-őt.

    Nagyszerű, tehát lemérték csak a proci fogyasztását. A vezérlőhíd és az alaplapi komponensek pedig a levegőből szerzik az energiát ugye?

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Enszuke #70 üzenetére

    Az a teszt aztán nagyon helytálló Tagan TG880-U33II 880 wattos táppal. :)
    Ha a Brazos és Atom alá veszel egy pici tápot, akkor azok harmadannyit fogyasztanak, mint a nagy rendszerek.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Enszuke #68 üzenetére

    Azt megnézném, hogy a 775 prociból lenyomja egy killa samplet. Az én Core 2 Quadon nem képes rá, míg a GPU-s gyorsítással simán megy. A Brazos is vitte a tesztünkben. Ezért szar prociból csinálni, mert erősnek erős, de az IGP sokkal erősebb.
    Aki HTPC-t épít az azért építi, mert a TV-n fogja nézni a Blu-ray filmeket 23,976 Hz-es frissítéssel, azaz natív módban. Akit ez nem érdekel, nem épít HTPC-t.
    Miért drágák hosszútávon? Nagyságrendekkel kevesebbet fogyasztanak, mint egy 775-ös proci. A Brazos még a multimédiát is viszi töredékfogyasztással.
    A netezés miért is lassú rajtuk? A Brazos minden megterhelő webes felületet IGP-vel gyorsít. Az meg, hogy a driver nincs rá? A Flash 11 például októberben jön. Szeptember 28-án teljes támogatás lesz rá driverben. Így az IGP már minden flash tartalmat gyorsít, nem csak a videókat. Barokkos túlzás, hogy hónapokat vársz rá, mivel jelen esetben például kb. 13 nappal hamarabb megkapod a driveres támogatás, mielőtt a felület megjelenik. :) Ugyanúgy az NV is leadott már WHQL-re egy friss drivert, ami jó a Flash 11-hez. Valószínűleg megjelenik még az új Flash Player előtt. Az Intel esetében még nincs adat. Most volt frissítés, így valszeg év végén lesz leghamarabb új driver. Na náluk valóban hónapokat kell várni, de a Radeon és a GeForce esetében a gyors reagálás az előny.
    WebM-re is lehet gyorsítás, ha az IGP dedikált dekódolója kezelni tudja a VP8-at. Ez semelyik terméknél nincs így, de a GPGPU-val megoldható a dolog. Persze a senki sem töri magát ezen, mert a VP8 a H.264 mellett félkaró óriás, sajna sokkal gyengébb kodek, és ez meglátszik a támogatottságon. Ingyenesnek ingyenes, de szar, így a H.264 van előnyösebb helyzetben. Flash alatt pedig mindkettő gyorsítható, akár ma.
    A 3D már ott van a driverben úgy cirka másfél éve. Az Intel rakta csak nemrég bele a támogatást, de az még nem teljes. Az NV és az AMD esetében ez nem probléma már. Az alkalmazás fejlesztésénél probléma persze, mert nem tudsz egységes felületet írni, ugyanis csak az AMD Quad Buffer API-ja használható ingyen, az NV 3D Vision felülete szerződéses a fejlesztői oldalról. Ezen majd a Win 8 javít a WDDM 1.2-ben, ahol lesz egy egységes felület.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz iMaverick #60 üzenetére

    Tekintve, hogy az Ionban nem Intel IGP van, így nyilván jó az is.
    Bár itt a Pine Trail mellett az Ion 2-őt érdemes kerülni. Sőt az Arctictól láttam, hogy Radeont is építek mellé. Ez is kerülendő. Itt a flashvideók sebességével lehet probléma, mert a CPU és a VGA közötti adatátvitel egy irányban csak 250 MB/s-os tempójú, ami nagyon kevés. Az Első generációs Ionnal nincs ilyen probléma.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz iMaverick #58 üzenetére

    Ha HTPC-t akar az ember, akkor nyilván Intel IGP nem rúg labdába. Nagyon sok a driveres limitáció, ha nem Core termékről van szó, de a hardver is messze van a Radeon vagy a GeForce technikai szintjétől. Valszeg ezért nem vesz mindenki Intelt HTPC-be. Nem is ajánlott, hacsak nem veszel hozzá egy dedikált VGA-t.
    Ha meg a multimédiás részt kizárod, akkor nem HTPC-ről beszélünk. Nyilván ilyenkor mást kell mérlegelni.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés