Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz Tigerclaw #15 üzenetére

    Ez az "írás" (és ezzel a meghatározással most nagyon jóindulatú voltam) két dologra jó, flame- és pánikkeltésre.

    "Of all the threats seen this year, only one incident involved anything other than tricking the user into downloading and opening something they shouldn’t. That is the incident in which Coinbase, and several other cryptocurrency companies, were targeted with malware that infected systems through a Firefox zero-day vulnerability. Affected systems were infected with the older Wirenet and Mokes malware. This was the first time such a vulnerability had been used to infect Macs in any significant way since 2012, when Java vulnerabilities were used repeatedly to infect Macs (until Apple ripped Java out of the system, ending the threats)."
    (Forrás: a cikkben hivatkozott riport 30. oldala, Mac threat summary szekció)

    Az egész riport egyébként almát körtével hasonlít össze, a két platformra vonatkozó rész teljesen máshogy van strukturálva, mások a kategóriák, szóval data-to-data alapon nem igazán lehet összehasonlítani. Érdekes, hogy a hatalmas "boom" ellenére a Mac-re vonatkozó rész mindösszesen 7 oldal, míg a Win-es 16.

    Arról sem szabad elfelejtkezni, hogy ezt az egész jelentést egy olyan cég készítette, akik ebből (ti. védelmet biztosító szoftverek készítéséből) élnek. Emiatt ezek a riportok kicsit mindig olyanok nekem, mintha egy gyógyszergyártó cég írna hasonlókat különféle betegségekről (amiket természetesen az ő termékük kiválóan kúrál). Ezzel nem arra célzok, hogy nem mondanának igazat, csupán arra utalnék, hogy a benne szereplő állítások nem érdektől mentes, objektív megállapítások (ismerjük a mondást a statisztikáról ugyebár).

    [ Szerkesztve ]

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

Új hozzászólás Aktív témák