Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
Interceptor #145 üzenetére
Pfff, fogalmad sincs miről beszélsz. A gömbölyű vs laposföld vita valójában csak a hattérhatalom műve, hogy eltereljék a figyelmet a valóságról: a föld banán alakú.
-
válasz
E.Kaufmann #135 üzenetére
Atlantisz, a magyarok őshazája, ahol máig élnek dinoszauruszok, melyről már készült dokumentumfilm-sorozat is a valódi helyszínen, csak nem használhatták a sziget eredeti nevét, mivel a jogok a Disney tulajdonában vannak, ezért csak sci-fi formában adhatták ki. A vörös hadsereget máig nem értem hogy sikerül mindig idekeverni, amikor nyilvánvaló az igazság. A vöröshadsereg anno Mátyás-király serege volt, amit később beolvasztott a feketeseregbe. A rakéta-porszívó magyar találmány, mely eredetileg az űr vákuumjából nyert volna energiát, de sajnos az olaj-lobbi tönkretette. Azóta egyéb eszközökkel próbálják újraéleszteni a projektet, részsikereket elérve. A földgáz pedig antlantiszi dinoszaurusz bélgáz, mely a város fő exportcikke.
-
válasz
E.Kaufmann #133 üzenetére
Tudjuk, hogy mindent ők irányítanak, gondoltam ez így 2017-ben már egyértelmű. Az AMD-t az arabok nyomták, akiknél ott az olaj, ami az USA érdeke, azt az országot meg tudjuk ki irányítják. Kína is hasonló beszállító, csak ott egy bábkormány van, hogy ne legyen olyan egyértelmű a helyzet. Oroszország pedig sosem létezett, a történelemhamisítók műve, s máig nagyon jól elfedik előlünk az igazságot.
-
-
Az Ice Lake még mindig Nehalem-alapú, s az alábbi tudatában nem igazán érdemes elvárni tőle sokat, inkább csak teljesítmény / fogyasztás javulást:
Optimális esetben a Sapphire Rapids-nek kéne hoznia egy 20-30% körülit IPC-ben, hisz új mikroarchitektúrális alapokat hoz. De kicsit realistább módon gondolkodva inkább a fogyasztásra és a magszámra fognak rágyúrni.
A neten erről vannak pletykák, mégpedig hogy dobják a legacy részegységeket a magokból, ezzel spórolva nem kevés tranzisztort. Ez persze a visszafelé kompatibilitás kárára megy, szóval valamilyen szoftveres emulációra szükség lesz a régi programoknál, remélhetőleg OS támogatás szintjén. Ezt pedig mintha előrevetítné az is, hogy új hardver csak új windows-zal megy már most.
Ez az irány szerintem jó lehet abból a szempontból, hogy az agyonfoltozott x86 architektúrát megreformálják, hogy könnyebben növelhető legyen a teljesítmény, főleg annak tudatában, hogy a gyártástechnológiában lassan falnak ütközünk, s ennek bőven vannak már jelei, hisz nem csak a bérgyártók, hanem az Intel is problémákkal küszködik.
De ugye alapul még mindig a P6-ot vesszük, szóval a Netburst, Bulldozer vagy ne adj isten az Itanium jellegű újításokat nem szabad erőltetni, mert csak pofára esés lesz belőle.
-
Az lesz a Nehalem utolsó komolyabb iterációja:
Nehalem (tock) (új arch)
Westmere (tick) (32nm shrink)Sandy Bridge (tock) (új arch)
Ivy Bridge (tick) (22nm shrink)Haswell (tock) (új arch)
Broadwell (tick) (14 nm shrink, de desktopra nem igazán volt)Skylake (tock) (új arch)
Kabylake (what...) (optimalizáció)
Coffee Lake (...the...) (6 magra skálázás)
Cannonlake (f... tick) (10 nm shrink, de desktopra nem igazán lesz)Ice Lake (tock) (új arch)
Tiger Lake (sproing!) (optimalizáció)És innentől jön az új.
-
Az szerintem a Skylake-hez viszonyítva lesz új. A Kaby Lake és a Coffee Lake szinte semmit nem hozott / fog hozni architektúrálisan. Az Cannon Lake már igen, de az meg csak kevés maggal jön, ezért desktopra effektíve az Ice Lake fog elvileg hozni olyan mikroarchitekturális változást, mint a Skylake. Az általad linkelt hírben az érdekesség az, hogy egy halom fixfunkciós egységet is lehet majd hozzátársítani az Ice Lake-hez.
De az összes fenti processzor még mindig a Nehalem alapjait használja. A hírben említett viszont ezt már dobni fogja, teljesen újak lesznek az alapok.
-
-
Az x86-ot mondjuk ideje lenne már kidobni, de sajnos ez elég sok ok miatt gyakorlatilag lehetetlen. Esetleg ha valaki hoz egy olyan architektúrát ami képes értékelhető sebességű x86 emulációra. De ha ezt az Intel teszi meg, azzal kb csak az AMD kivégzése lenne a célja, szóval ezt inkább ne kívánjuk.
-
Ha brand alapján nézzük, akkor a Nehalem. (2008)
Ha az alapok desktop megjelenése alapján, akkor a Core 2. (2006)
Ha az alapokat úgy általánosságban, akkor a Pentium M. (2003)
Ha az alapok alapját, akkor a Pentium 3. (1999)
Ha a linuxoknál lévő i686 architektúra jelölést nézzük, akkor a Pentium Pro. (1995)
Ha pedig szó szerint architektúráról beszélünk, akkor az i386. (1985)
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Canon EOS DSLR topic
- Formula-1 humoros
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
- Vírusirtó topic
- Autós topik
- Trollok komolyan
- NTFS, exFAT, FAT32 – Melyiket válaszd és miért?
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Több évig húzódó per várhat az Apple-re az iPhone-ok uralma miatt
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! 2TB Kingston KC3000 NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- LG 40WP95XP-W - 40" NANO IPS - 5120x2160 5K - 72Hz 5ms - TB 4.0 - HDR - AMD FreeSync
- BESZÁMÍTÁS! HP Victus 16-D0655NG notebook - i5 10400H 16GB DDR4 512GB+1TB SSD RTX 3060 6GB WIN10
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B650M R7 7700 32GB DDR5 1TB SSD RTX 5070 12GB BE QUIET! Pure Base 500DX 650W
- ÁRCSÖKKENTÉS Lenovo ThinkPad T570, T580, P51s, P52s eredeti Lenovo, belső akkumulátor eladó
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest