Hirdetés
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- Milyen videókártyát?
- Gaming notebook topik
- Hobby elektronika
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Videós, mozgóképes topik
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Mire van szükségem: WiFi Bridge, Access Point, Range Extender, Mesh?
-
PROHARDVER!
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
Daywalkerke
aktív tag
válasz
azbest
#27731
üzenetére
Köszi a választ.
Chrome OS alapú operációs rendszert is tud esetleg futtatni?
Gondolok itt a Cloudready OS-re
A hivatalosan a Raspberry által is támogatott OS-ekből melyiket ajánljátok a Raspbian-t vagy az Ubuntu Mate-t? Melyiknek könnyebb a kezelése egy a linuxxal teljesen kezdőnek? -
Daywalkerke
aktív tag
Raspberry 3-as csak a Raspbian OS-t képes kezelni vagy más linux OS-eket is?
Engem személy szerint az UHU Linux érdekelne, hogy ezzel is kompatibilis-e? -
Daywalkerke
aktív tag
válasz
Carvus
#27692
üzenetére
Egy ilyened van?
Premium Aluminum Alloy Metal RPi Case Box for Raspberry Pi 3 Pi 2 Model B
Melegben az alumínium ház nem melegedett fel vagy állt meg benne a hő?
Mert ha nem akkor valóban jó lehet, már csak azért is mert műanyag tokoktól még talán jobban is védi a Raspberry-t. -
Daywalkerke
aktív tag
válasz
Egy-két
#27688
üzenetére
hűtőborda kifejezésen valami ilyesmit értesz:
Aluminum Heat Sink Blue Cooling Cooler for Raspberry Pi 2 3 Model B Rpi B+
Ezt rá kell ragasztani a processzorra? Ha igen ehhez kell külön valamilyen ragasztó?
Tokból találtam egy ilyet, ami beépített ventillátoros, ezt mennyire ajánljátok:Kit for Raspberry Pi 3 Model B + Clear Box Case Transparent Enclosure Box Case
-
Daywalkerke
aktív tag
válasz
Daywalkerke
#27685
üzenetére
Pl. egy ilyen töltő jó-e hozzá:
5v 2.5A Micro USB Charger Power Adapter For Raspberry Pi 2 3 Tablet US EU Plug
Valamilyen hűtés kell egyébként a Raspberry pi 3-nak? Mert több starter kit-ben látom, hogy van ventillátor is.
-
Daywalkerke
aktív tag
válasz
azbest
#27684
üzenetére
Köszi a választ.
Szállítási költséget amazon-ról ismerem (mindig úgy rendelek, hogy meglegyen a minimum 39€ az ingyenes szállításhoz), úgyhogy szerintem ezt a fentebb linkelt 35€-s verziót fogom megvenni.Akksi-val kapcsolatban meg nem tudom, hogy elég-e az 5V 3A-es akksi, mert a hivatalos Raspberry akksi-ra 5.1V 2.5A van írva, tehát nem lesz abból gond (pl. megsüti az áramköröket vagy hasonló) ha egy nem hivatalos, noname 5V 3A vagy 5V 2A akksi-val használom, egyáltalán a 2A elég-e neki?
-
Daywalkerke
aktív tag
Köszönöm szépen a részletes választ, mely alapján akkor a pi 3-ast veszem majd meg.
német amazon oldalon egész jó árban (35€, cca. 10800Ft) megtaláltam, de fogalmam sincs, hogy ez "hivatalos" verzió-e, szerintetek igen? Egyáltalán van a Raspberry pi-kből hamisítvány is? Ha igen ezeket miről lehet felismerni?Az biztos, hogy közvetlen a német amazon árulja és mivel ez Németországból jön, ami talán garancia lehet, hogy eredeti + elvileg nem kell tartani, hogy megvámolják mint pl. ha az ebay-ről rendelném, de egyébként ebay-en is rákerestem és ott is nagyon hasonló árban van, szinte majdnem Ft-ra ugyanannyi, de ugye német amazon-nál nem kell heteket várni míg megkapja az ember + vámtól sem kell félni, már csak az a kérdés, hogy ez a 35€-s amit fent linkeltem jó-e.
Ezen kívül német amazon-on akku-t is találtam, ezt:iTrunk Raspberry Pi 3 Netzteil Ladegerät 5V 2.5A mit extra langem Mikro-USB-Kabel 200cm
Szerintetek ez jó lesz hozzá? vagy akksi-ból lehet ebay-ről is rendelni olcsó noname-t, az mindegy, hogy milyen?
Tartó tokból milyet ajánlanátok ami jól megvédi? Mert amazon-on láttam már 5€-ért, de van 15-20€-ért is, de fogalmam sincs melyik lehet a jó, de ahogy elnéztem ezt inkább ebay-ről érdemes rendelni, mert ott pár száz Ft-ért ingyenes szállítással egész jó tokok vannak.
-
Daywalkerke
aktív tag
Köszönöm a gyors választ.
Az első lifehacker weboldalas találat alapján szerintem meg fogom tudni csinálni, a kérdés, hogy melyik Raspberry pi típust ajánlanátok hozzá, hogy vegyek? Mert ahogy írtam teljesen kezdő vagyok Raspberry pi-t illetően.
A cikk a Raspberry pi 3-at ajánlja, de nekem WIFI-re nincs igazából szükségem, a lényeg, hogy a lehető legolcsóbban ki tudjam hozni, úgyhogy ez alapján melyiket ajánlanátok?
Ha teljesen új Raspberry-t szeretnék venné+áramellátó akksit hozzá akkor mit ajánlanátok hol vegyek, mik a megbízható helyek? -
Daywalkerke
aktív tag
Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy mit tudtok arról mondani, hogy retro konzol játék emulátorként mennyire használható a Raspberry pi?
Azzal kapcsolatban érdeklődnék erről, hogy szerettem volna megrendelni az idén szeptember végén megjelenő SNES Classic játékkonzolt , de sajnos esélyem sem volt rá olyan gyorsan elkapkodták , Magyarországon meg a hivatalos ára 40e Ft felett lesz ami szerintem egy rossz vicc.
Egy angol oldalon olvastam, hogy elvileg a Raspberry pi-ből lehet egy teljesen jó SNES vagy bármilyen más retro konzol emulátor készíteni, aminek még az az előnye is meglenne a hivatalos SNES Classic kiadással szemben, hogy nem csak ezzel a pár játékkal lehetne rajta játszani amit a gyártó a gépbe rak, hanem bármelyikkel.
Ezért érdeklődöm, hogy mit tudnátok tanácsolni, hogy fogjak hozzá ha egy SNES emulátort szeretnék Raspberry pi-ből készíteni, úgy, hogy Raspberry pi-vel teljesen kezdő vagyok.
Új hozzászólás Aktív témák
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5600X 32GB DDR4 500GB SSD RTX 4070 Ti Super 16GB Zalman T3 Plus 750W
- 15.gen! Intel Core Ultra 9 285K +16-32GB DDR5 RAM +hűtött VRM-es B860 lap! GAR/SZÁMLA (a Te nevedre)
- Dell Optiplex 3050 Sff i5-7G /8 gb ddr4/NVME foglalt/ 250gb ssd
- AZONNAL KÉSZLETRŐL! Intel Core i5 14600K 32GB 6000MHz RAM 1TB Gen4 SSD RTX 5060 8GB FSP 750W
- BESZÁMÍTÁS! ASRock H510M i5 11400F 16GB DDR4 512GB SSD ASUS ROG RX VEGA64 8GB CM Masterbox 5 700W
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5600X 16GB DDR4 1TB SSD RX 6800 16GB Zalman S2 TG GIGABYTE 750W
- Ventilátor bazár /NZXT/CORSAIR/LIAN LI/DEEPCOOL/ZALMAN/120MM/140MM/VEZÉRLŐK/LED KIT-ek/
- Dell Latitude 5530 i7-1255U 16GB 512GB 15.6" FHD TouchScreen Nagyakksis! 1 év teljeskörű garancia!
- MacBook Air 13" M4 10cCPU/10cGPU / 16GB / 512GB / Magyar Bill. (Midnight) www.stylebolt.hu
- Xiaomi 14T /12/256GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
wassermann

