Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz moli.hu #9495 üzenetére

    "bugos az usb-hub vezerlochipje"

    És a Banana PI-nak is az? Mert az szerepelt az eredeti kérdésemben.

    "ez egy mobilchip, aminek a tervezesenel az adatatviteli sebesseg huszadlagos, nyolcvanadlagos volt."

    Dzsunka alsókategóriás Androidos telefonnak (ami indítás után 3 percig(!) olvas egy SD kártyát) történik a másolás USB 2.0-n keresztül gyorsabban, mint némely átlagos pendrive-on. Az egyetlen szépséghibája, hogy OTG nincs, csak MTP/PTP

    "a nyitott fileok es socketek szama szamit inkabb, amihez keves a ram es a cpu"

    A Banana PI 1 giga DDR3 RAM-ja is kevés? A mobilproci meg oké, de ekkora különbség van egy 2 magos, 1GHz-es mobilproci között, meg mondjuk egy 1 magos 700MHz-es AMD Duron között (512 MB DDR1-gyel) (ami anno szintén röhögve vitt mondjuk olyan 120-130 torrentet), meg a DC-s letöltéseknél se volt soha probléma.

    A microserverek azért nem játszanak, mert 40-50 alatt nem igazán úsznám meg és fogyasztásban is több lenne. Vagyis ami számít, az a fogyasztás különbözete egy asztali géphez viszonyítva.

    Na mármost, a jelenlegi 3GHz-es DualCore-om sokkal többet zabál, mint egy i7 4785T. Teljesítményben meg töredéke. Utóbbival kb. 4-5 évre előre letudom az igényeimet. Csak ebben az esetben nyilván nem csak a procit kéne cserélni, hanem kéne hozzá alaplap (ami szintén energiatakarékosabb lett az utóbbi 5+ évben), ahhoz DDR3 (abból minimum 16 giga, hogy az elkövetkezendő 4-5 évben ne legyen hiány semmiből), ahhoz egy SSD az OS-nek és mindehhez még egy megbízható táp. Ez durván 200e. Azaz a különbözet mondjuk 150e, az energiatöbblet pedig ha 30 wattal is számolok (különbözet, nem teljes fogyasztás!) évente 13e HUF extra kiadást jelentene. (Ha lesz még 1-2 rezsicsökkentés, akkor még kevesebb ) Cserébe pedig lenne egy alapjáraton alacsony fogyasztású, de amúgy teljes értékű gépem.

    Azért nem akartam csak erőltetni a desktop upgrade-et, mert fényesebb jövőt tippeltem az okostelefonoknak (pl. Ubuntu Edge), mint amilyen valójában lett. De a mostani állás szerint bőven lesz még vagy 5 év, mire elérjük azt a szintet, hogy az addigra már 64 bites CPU-val, 8+ giga RAM-mal és 256+ giga belső memóriával szerelt okostelefon (remélhetőleg addigra aksik terén is alkotnak valamit) egy dokkolóba helyezve képes funkcionálni asztali gépként billentyűzettel, egérrel és nagy monitorral, nem csak Androidos házimozirendszerként. Azaz igény esetén akár Linuxot, akár Windowst futtatni dual/trial boot vagy éppen virtualizált módban. Addigra talán a Google-féle legótelefon is kiforrja magát.

    Meg mert észrevettem, hogy már szinte teljesen feleslegesen megy egy ekkora fogyasztású és aktív hűtésű gép, mikor igazából a torrent, böngészés és filmnézés miatt kell neki állandóan menni, mert ha ezeket képes lennék kiszervezni, akkor kb. hetente ha egyszer kellene bekapcsolnom mondjuk Office-hoz vagy egyéb specifikusabb feladathoz. Amennyiben a torrent mellett az utóbbi kettő feladatot kiszervezném mondjuk egy erősebb okostelefonnak (filmnézéshez nyilván kell HDMI/MHL). Csak itt jön a bökkenő. Az adatok azon a HDD-n lennének, ami a torrentező (24/7 üzemű) eszközömre lenne csatlakoztatva. Tehát jöhetne a kábeldugdosás vagy belsőhálós megosztogatás, ami megintcsak nem túl optimális. Na meg ha dokkolt filmnézés közben bejön egy hívás... Úgyhogy vannak még kiforratlan területek.

Új hozzászólás Aktív témák