Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • __Zs__

    tag

    válasz LógaGéza #19317 üzenetére

    Köszönöm a gyors választ!

    Én az 1-nél több tuner-ban csak azért gondolkozom, hogy míg az egyik tuner-rel az egyik MUX-on lévő csatornára állva felveszek egy műsort, addig egy másik - nem ugyanazon a MUX-on adott - csatornát meg lehessen nézni. Mert az jól tudom, ugye, hogy ugyanazon a MUX-on adott csatornák esetén egyetlen tuner is elég a fenti mutatványhoz, ha a készülék szoftvere azt támogatja? Legalább is a gyári STB (Wayteq HD-95CX) tudja ez utóbbit, még ha nem is tökéletesen.

    Amit írtál

    "3 eszközzel simán tudtam Pi1 B-ről streamelt adásokat nézni."

    ez eddig eszembe sem jutott.
    Jól értem, hogy ez azt jelenti, hogy a 3 (most már max 5, előfizetéstől függően) MUX mindegyikét leszedi az ember egy tuner-ral és az így elérhető adásokat különböző stream-ekben pl. wi-fi-n elérhetővé teszi egy másik eszköznek (pl egy másik RasPi-nak)?
    Nem igazán vagyok én ebben járatos, ezért a kérdések:
    - a másik/külső/távoli eszközök számára a központi/vevő RasPi végzi el a kódolást és a csatornaváltást is?
    - egy stream-ben gondolom egyszerre csak egy csatorna van aktuálisan küldve; akkor mondjuk ha 3 külső eszköz egyidőben 3 különböző, kódolt HD adást kíván lehúzni a központtól, akkor azt bírja erőforrással a RasPi1?
    - a stream-ben küldött anyag esetén a "csatornák váltása" között mennyi kapcsolási idő?

    Persze, hogy érdekel a konkrét tapasztalat, de nem kívánom, hogy ezzel töltsd az idődet. Persze ha mégis megteszed azt hálásan megköszönöm. Ezek szerint az általam linket doksit egy itteni fórumozó készítette. A konkrét tapasztalatai összegyűjtve nem elérhetőek véletlenül valahol? Illetve az is érdekelne, hogy kábelekkel, mindennel együtt mennyiből lehet kihozni egy ilyen készüléket, és az tényleg mennyire tud stabilan működni kvázi 7/24-ben. Vagy bújjam fórumot és mindent megtalálok? :)

    Feltételezem egy új RasPi 3 hardveres-en kevésbé izzadna, mint az 1-es (vagy akár a 2-es).

    Köszönettel: __Zs__

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák