Hirdetés
- Milyen notebookot vegyek?
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- VR topik
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- Házimozi belépő szinten
- Az Enermax tényleg nem viccel, ha az új tápjának garanciaidejéről van szó
- Több száz játékban kezdi meg karrierjét az FSR Redstone
- Projektor topic
- Milyen videókártyát?
- Milyen processzort vegyek?
-
PROHARDVER!

Új hozzászólás Aktív témák
-
Ispy
nagyúr
válasz
bambano
#17742
üzenetére
Miért foglalna sok helyet? Annyit foglal, amennyit belepakolsz. Nem mintha az elmúlt 10 évben találkoztam volna valaha tárhely kapacitás gondokkal.
Egyébként sem egy új dolog, az msnek is megvolt erre 100 éve a technológiája, VM-nek hívták...persze olyan microsoftos volt.
Appok esetében lokális gépen én sem látom minden esetben az előnyét, arra ott az op rendszer, hogy kezelje az appok futtatását. De ezek a beszélgetések annyira általánosak, hogy ebben a formában tényleg semmi értelme, ez egy tool, ott kell használni, ahol ez adja a legtöbb előnyt a többi megoldással szemben, az ilyen minden legyen konténer emlékeztet egy kicsit a minden legyen class dologra, mert az a jó. Azt közben meg nem.
-
válasz
bambano
#17742
üzenetére
> azért remélem, hogy a konténerizáció sosem lesz cél.
Te mit ertesz egyebkent kontenerizacio alatt? Marmint szerintem az cel a desktopon is, hogy kontrollaljuk az appok eroforrashasznalata. Tehat szerintem az jo, hogy meg tudjuk mondani, hogy pl. egy adott app nem ferhet hozza barmihez, amihez en hozzaferhetek. Vagy hogy nem kommunikalhat bizonyos halozati eszkozokon, vagy hogy nem foglalhat X%-nal tobb CPU-t. A kontenerizacionak ez a lenyege -- kezben tartjuk azt az interfeszt, amihez az app hozzafer.
Pelda: ha inditok egy bongeszot, akkor peldaul nem szeretnem, ha hozzaferne a dokumentumaimhoz. Vagy egy szamologep alapvetoen semennyire ne ferjen hozza a halozathoz, fajlrendszerhez, stb.
Új hozzászólás Aktív témák
● olvasd el a téma összefoglalót!
- Dell Latitude 3310 13,3", Gold 5405U, 8GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- Apple iPhone XR 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 Mini 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3886
- Lenovo ThinkPad P15 Gen 1 Intel i7-10875H 32GB 1000GB Nvidia Quadro RTX 3000 1 év garancia
- MSI CreatorPro Z16P RTX A5500 TOUCH! (vapor chamberrel)
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi



