Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • junior19

    senior tag

    válasz alaves #126 üzenetére

    Hali!

    Hidd el, nem véletlenül írta János sem, hogy meg kell mérni a panelt, s utána lehet következtetéseket levonni.
    Azt jó iránynak tartom, hogy veszel egy mérőt, s magadnak megpróbálod beállítani. Az írásaidból az jön le, hogy nem okozna gondot neked, az alapokkal tisztában vagy.
    Vettél volna egy mérőt, akkor már a gamma értékének sem kellett volna annyit utána olvasnod, hogy melyik érték felel meg a 2,4-es gammának. S hidd el, simán lehetséges, hogy hiába azt írták több tesztoldalon is, hogy a -4-es érték felel meg a 2,4-es gammának, lehet a te készülékeden a -3 közelebb lenne a 2,4-hez, simán lehetséges. S ez csak méréssel derül ki.
    Nézz meg méréseket, akár más készülékekről is, ahol eredményeket is mutatnak.
    5, 10, 15%-os szinteken akár századpontosságra is belehet állítani a megjelenítőt, s ha nincs ilyen pontosra állítva, akkor már nem lesz jó. Kicsi értéknek tűnik, s lehetne azt mondani, hogy ennyinek bele kellene férni, hogy 5%-nál az érték 0,114 helyett 0, 172. Ez kicsinek tűnik, s szemmel valószínűleg nem is lehet pontosan beállítani.
    De gondolj bele, egy jobb lcd-nek 0,017 a fekete szintje. Az Olednek 0. A 0,5 vagy 1% nagyon kicsi eltérés. Az Oleden még is látod, az lcd-nél pedig alig észrevehető. Pedig század értékekről beszélünk.
    Amíg teszt oldalak és mások által megadott értékekkel próbálkozol, tesztelsz, addig kicsi az esélye, hogy jól legyen beállítva a megjelenítő. Ezért ha valami nem tetszik az adott anyagon, akkor mindig a beállításra fogsz gyanakodni, s újabb beállításokkal kísérletezni. Ha be van kalibrálva a megjelenítő, akkor is fogsz hibákat látni de akkor már tudod, hogy a megjelenítő aránylag pontos, s az adott anyagot így készítették el. Gondolj csak arra, filmeknek is különböző a kontrasztaránya, van amelyiknek a legsötétebb része is világosabb, mint másik anyagnak.
    A különböző ajánlások pedig azért nem igazán jók, mert más a látásunk, más az ízlésünk. Rengeteg példa kering a neten a sötét részletek megjelenítésére. De ha nincs kalibrálva a megjelenítő, akkor ezek az ajánlások függnek az adott személy látásától és ízlésétől.
    Például a Sötét lovag 06:34-es idejénél, amikor felnéznek az égre, s a jobb oldali épület árnyékmegjelenítéséről megy a tippelés, hogy mennyit kellene látni. Azt hogy ilyen jelenetben mennyit kellene látnunk, azt csak egy helyes kalibrálás mutatja meg, feltételezve, hogy jól belehet állítani adott készüléket.
    Én azt a gondolatodat támogatnám, hogy egy mérő beruházásával kezdenél neki, az később is jól jöhet. Enélkül mindig ilyen téren csak olyan kérdéseid lennének, amire igazából senki nem tud tanácsot adni. S vannak itt páran, akik segítenek ha a méréssel, kalibrálással kapcsolatban van konkrét kérdésed. De addig amíg nincs egy mérés a készülékedről, csak általános, elvi magyarázatot kaphatsz. Felelősen senki nem tudja azt neked kijelenti, amiből most is kiindult a kérdésed. Jánostól sem véletlenül kaptál általános válaszokat, mérés nélkül nem tud senki konkrét választ adni ilyen kérdésre.
    Ha találtál olyan teszt oldalakat, ahol azt látod, hogy a kérdésedre megfelelő a mérés, akkor nagy eséllyel a tieden is el lehet érni, amit szeretnél. De konkrét értékekkel próbálkozni, hidd el felesleges.

    codec project

Új hozzászólás Aktív témák