Hirdetés
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Raspberry Pi
- A CannonKeys felkavarja a slim profilos billentyűzetek állóvizét
- CES 2026: újraértelmezte a billentyűzet fogalmát a HP
- Projektor topic
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- Gamepad
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Szünetmentes tápegységek (UPS)
Új hozzászólás Aktív témák
-
Loha
veterán
válasz
zolee0307
#620
üzenetére
Nem is egyszerű dologról van szó, de megpróbálom leírni egyszerűen:
PC-kben a hardverek meg szoftverek működését össze kell hangolni, ez azt operációs rendszer végzi egy "órához" igazodva, szépen beosztja, hogy melyik időpillanatban ki mit csinál, meg mennyi ideig.
Az érdekes rész ott jön, hogy több ilyen "óra" vagy időzítő is van, amiknek eltérő a pontosság és a működése.
Alapesetben, ha a BIOS-ban engedélyezve van a HPET (High Precision Event Timer) ami egy az MS és az Intel által közösen kifejlesztett modern (2005) időzítő a chipsetben, akkor a Win7 nem csak arra támaszkodik hanem még egy régi az első pentium óta létezőre is a TSC-re, ami manapság már nem tud minden esetben megbízhatóan időzíteni, főleg akkor nem ha 2 külön időzítőre is támaszkodik a Win7 egyszerre és ilyenkor felléphetnek olyan problémák, hogy nem akkor történnek dolgok amikor azoknak kéne, pl. Planetsideban egy másik tér idő kontinuumba kerülsz mint amibe lenned kéne
és azért ide oda teleportálódhatnak körülötted a játékosok, akik valójában nem teleportálódnak sehova, hanem csak te ugrálsz térben és időben, mert a PC-d "órája" menet közben elállítódott és máshogy jár mint a szerveré. Ezt tuningolás vagy a turbo boost is előidézheti a PS2-es fórumtapasztalatok szerint, de ez sem kel hozzá feltétlenül.
Amit fentebb írtam parancs azt csinálja, hogy megmondja a Winnek, hogy csak a HPET-et használja semmi mást, ami pedig olyan a korábbi időzítőkhöz képest, mint egy atomóra a karórákhoz képest, nem csak pontosabb, hanem a felbontása is nagyobb, így pontosabban időzíthetőek az események.
Új hozzászólás Aktív témák

- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Raspberry Pi
- Elemlámpa, zseblámpa
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- A CannonKeys felkavarja a slim profilos billentyűzetek állóvizét
- CES 2026: újraértelmezte a billentyűzet fogalmát a HP
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- További aktív témák...
- Microsoft Surface Laptop 5 13,5" Fekete i7-1265U 16GB 512GB magyarbill 1 év garancia
- Samsung Galaxy S23 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! ASROCK H510M i5 11400F 16GB DDR4 512GB SSD RTX 4060Ti 8GB Kolink Stronghold ADATA 600W
- Dell Latitude E6410 i5 M560, Nvidia NVS 3100M 512MB GDDR3, 4Gb RAM, 250GB HDD, jó akku, számla gar
- Dell Latitude 5300 13,3" FHD IPS touch, i7 8665U, 8-16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest



