Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • woodworm

    veterán

    válasz rErEaT #228 üzenetére

    Korábban írtam, hogy a gomb megjelenéséhez kellenek a kliens oldali tanúsítványok is (ha ssh-n gyártod őket), de tegnap végigvittem párszor és rájöttem, hogy az adminfelület nem figyeli azt a könyvtárat, üresen is működik.
    Kipróbáltam az adminfelület Generate gombját, ssh-n az openvpn-cert scriptet és a padavan wiki leírását követve. Nekem mindannyiszor megjelent az export lehetőség, amint frissítettem az oldalt és beolvasta a tanúsítványokat.
    Újra visszaolvasva az egyik hozzászólásban írtad, hogy failed üzenetet kaptál, jó lenne tudni, hogy mi történik ilyenkor, ill. az ssh-n kiadott parancsok kimenete is érdekes lehet, hogy minden rendben történik-e. (A webes Generate esetén törölni kell a server könyvtár tartalmát, mert gondot okoz. A server.conf maradjon egyedül.)
    A padavan wiki leírása néhány parancsnál több verziót is leír, nem kell mindent végrehajtani, ill. én szerkesztettem magamnak az openssl konfigurációt, így ha nem adok meg -subj kapcsolót, a saját adataimmal generálódnak a fájlok.
    Első körben jó lenne, ha valaki ki tudná próbálni az adott builddel és az asus-szal, hogy az fw a gond vagy egyedi probléma adódott.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák