Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gekkoXT

    senior tag

    válasz Gibo #8503 üzenetére

    Köszi! Végigmentem minden fellelhető megoldáson, de egy másik lett az igazi. Le is írom, hogy másnak is segítsek, mert ez sokaknáől előfordult ahogy néztem külföldön.

    Az én esetemben a 0x800CCC0F és a 0x800CCC0E hibakódokat dobta küldés-fogadásnál az outlook.
    Ennek sok oka lehet, adatfájlok sérülése, internet elérés, tűzfal, vírusírtól...
    De ha a hibakódra keresünk rá nem fogjuk meglelni a tényleges megoldást sehol.

    A lényeg, hogy a SSL/TLS a titkosított adatkapcsolat beállítás megváltozása miatt volt az, hogy egyáltalán nem szinkronizált az outlook.
    Fogalmam sincs mitől változott meg valami, lehetséges, hogy egy windows frissítés tette, de biztos nem én állítottam át.

    Megoldásról itt lehet olvasni, de leítom a lényeget, mert sok hozzászólás van.
    Az az érdekes, hogy ez nem az outlook beállítása, hanem a windowsnak a saját paraméterei.
    A módosításokkal nem lesz titkosítatlan a kapcsolat, az outlookban lévő e-mail fiókok simán mennek a megfelelő titkosítási beállításokkal. Szóval furcsa.

    A lényeg tehát:
    Regedit - Registry -ben kell
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SecurityProviders\SCHANNEL\Protocols\TLS 1.3\Client\DisabledByDefault
    Ennek értéke legyen 1

    Vagy gyakorlatilag ugyanezt teszi, ha
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SecurityProviders\SCHANNEL\Protocols\TLS 1.3\Client\Enabled értéke legyen 0

    Ezekkel lehet variálni, ha egyik nem akarja az igazat, a másik tuti megoldja.
    Ugyanitt található az SSL2 és a TLS1.2 is ha a fenti nem segítene, ugyanezeket a lépéseket ott is ki lehet próbálni.
    Változtatások után csak az outlookot kell újraindítani
    Ha valamiért nem lenne ott sem a DisabledByDefault vagy az Enabled sor, simán létre kell hozni az elemet, magyar windowsban a jobb klikk új parancsnál a Duplaszó (32bites) értéket, angolnál a dword opciót kell választani. Beírni a megnevezését és értékét a fentiek szerint.

    Ennek ellenére az Outlook adatfájlokat is lehet ellenőrizni, az Office rendelkezik saját javítóeszközzel. Ez jócskán el van dugva, de ebben a cikkben le vannak írva a lehetséges helyei és használata
    SCANPST.EXE amúgy a neve. Ebben kiválasztod az adatfájlt és lefuttatod, ő meg átnézi, javítja. Semmi hibajelenség mellett is találhat egy két kijavítandó valamit, nem kötelező használni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák