Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sirig

    csendes tag

    Sziasztok!
    5 napja vettem egy 55c6v modelt.
    Volt már jó pár tv-m, plazmától kezdve az LCD-ig, mindent kipróbáltam, tehát, a véleményem szerint, van viszonyítási alapom. Hogy a maximumot hozzam ki belőle (nem mintha "out of box" nem lett volna jó!), elhívtam osztrák barátomat, aki professzionálisan foglalkozik kalibrálással és 2 hosszú nap után állíthatom, hogy én még tv-n nem láttam ilyen élethű színeket, ilyen gyönyörű képet!
    Több mint 1100 eredeti blu-ray lemezem van és, sokakkal ellentétben :) , én szeretem a 3D-t. Ezen a tv-n, a 3D egy álom ! A megjelenés full HD, nincs crosstalk és semmiféle más anomália. A kép mélysége egyszerüen lélegzetelállító. Persze, az "egyszerű BD képe is gyönyörű. A felskálázás 4K-ra tökéletes.
    Ha valaki ilyen tv-n gondolkodna, akkor nyugodt szívvel tudom ajánlani. Biztos nem bánod meg... :)

  • sirig

    csendes tag

    válasz Bbutton #703 üzenetére

    Köszönöm !
    Az íveltséggel kapcsolatban - nagyon szubtil, alig észrevehető. A Samsung ívelt modeljeihez képest, mintha nem is lenne. :)

  • sirig

    csendes tag

    válasz mettek #705 üzenetére

    Gratulálok az új tv-hez !
    Már tavaly is gondolkodtam az oleden, de kisebb "gyermekbetegségei" miatt, nem vettem még a 2015-ös szériából. Mielőtt bármi technikai újdonságot vásárolok, hetekig olvasok, járom a külföldi fórumokat, hogy minél több információval rendelkezzem és számomra a legjobb ár/érték arányú eszközt vásároljam meg. Mivel tuudom, hogy max. 2-3 évig használom az új beszerzést, így nagyon fontos az adott termék minden egyes hibájának és erősségének a megismerése. Számomra, az idei oledek érték el azt a technikai szintet, amelyet teljes mértékben elfogadhatónak tartok. A tavalyi oledek is kiváló tv-k és abban mindenki biztos lehet, hogy a fekete ezeken a kijelzőkön, tényleg fekete :), de mindenkinek más a priorítása és (itt újra kiemelném), számomra a tavalyi medellek nem voltak még eléggé kiforottak.
    Még UHD-lejátszóm nekem sincs, de épp az előbb néztem (Netflix) egy 4K (Dolby Vision HDR technikával masterelt) filmet és nem győztem csodálkozni :Y és épp most böngészem az internetet, hogy hol tudnék egy új UHD-playert vásárolni... :D

    [ Szerkesztve ]

  • sirig

    csendes tag

    válasz qqzs #708 üzenetére

    The Do-Over - Adam Sandlerrel.
    De a Marco Polo sorozat is Dolby Vision HDR masterelt.

  • sirig

    csendes tag

    válasz Petykó78 #710 üzenetére

    Szia,
    három plazma tv-m volt - az egyik egy Panasonic, még nagyon a sík képernyős tv korszak kezdetén (full HD-t nem is tudott, csak 720p), később egy Pioneer Kuro 5090 és végül a Panasonic 55VTW60 (és persze egy pár LED-es is :) ).
    Egyik sem volt képes olyan gyönyörű színeket és mély feketét varázsolni, mint ez az új oled-em !
    Semmiféle sávosodást nem vettem észre a kijelzőn és a kinti fórumokon sem olvastam ilyen hibáról. Ami talán érdekes lehet azoknak, akik a "B" modellen gondolkodnak és sokat szeretnek játszani (PC, PS, XBox) a tv-n,
    az input lag nagyon magas ezeken az oldeken. A "C","E" és "G" modelleknél kb. 32-35 ms, míg a "B"-n kb. 53-55 ms. Sokan arra gyanakodnak, hogy ez a processzortól van, mivel 3D megjelenítés nincs, sem pár más gimmick ami a többi modellekben van, így az LG egy gyengébb SoC épített be a "B" modellekbe.
    Még egy érdekesség - és ezt az LG hivatalosan is megerősítette - az idei modellekbe, a "B"-től a "G"-ig, mind ugyanazon (magas) karakterisztikákkal gyártot kijelzőket (paneleket) építik be tehát, elméletileg, egy "B" és egy jóval drágább "G" modell között, a kép megjelenítésében (a színek, a mély fekete megjelenítése, stb.) nem lehet semmi különbség.
    Persze, azt mindnyájan tudjuk, hogy panel és panel között lehet és van is különbség...
    Én, a mai napig,a fát kopogtatom, hogy egy ilyen tökéletes panelt fogtam ki, mint ami az én kis "C"-ben van :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák