Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Chapel #65811 üzenetére

    De a felbontás is egy olyan paraméter, amit ideális esetben ki kell maxolni a natívig.
    Nem mellesleg a legtöbb képminőség beállítás egy pont felett sokkal nagyobb teljesítményromlást jelent, mint amennyi minőségjavulás okoz (én netes tesztekben szoktam megnézni, hogy hol van az ideális pont egy-egy opcióhoz, ahol még nem zabál túl sok fps-t). Sőt, van olyan konfig opció, ami szerintem egyenesen rontja a képet (sharpening, motion-blur, depth-of-field, film-grain, stb).

    Próbáld ki, hogy neked szebb-e a kép 4k-ban Medium beállítással tűélesen, vagy High-on 2k-ban maszatosan (a felbontás skálázás egy csomó finom részletet elken) és "pixelesebb" hatással.

    A 120fps pedig nem csak sokkal simább mozgást eredményez, hanem a mozgóképfelbontás is nő (nem kenődik annyira el mozgás közben a kép, hanem éles marad - már persze ha kikapcsolod a játékban a motion-blur-t).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák