Hirdetés

Aktív témák

  • Damage

    senior tag

    válasz Som@ #1771 üzenetére

    ''Ráadásul lehet, hogy pont egy olyan ügyfélszolgálatos veszi majd fel a telefont, aki erről a hibás forgalomszámlálóról semmit sem tud.''

    Pont olyan ügyfélszolgálatos kis hölgy vette fel a telefont. Engem nézett hülyének, hogy ki vagyok én, hogy megpróbálom felülbírálni az adatforgalom számlálót. A második emberke sem tudott róla, de ő már segítőkész volt. Visszahívtak és közölték velem, hogy helyes volt a feltételezésem, miszerint duplán mér az adatforgalom számláló. Utána mondták, hogy nem lesz más dolgom, mint betelefonálni, ha letiltanának, és egyből visszaállítják az eredeti sebességet. Nos, szerintem a helyes megoldás ez lett volna:

    Mindenkit mail-ban értesítenek (Csepelen), hogy duplán mérik a forgalmat, de ne ijedjenek meg ha átlépik a 15 gigás limitet, utána sem fogják őket lekorlátozni addig, amíg ki nem küszöbölik ezt a problémát. Az a legnagyobb gond, hogy sok ember nincs tisztában azzal, hogy milyen adatforgalmat csinál. Azután 15 gigánál belassítják (valójában csak 7,5 gigát ért el), azután csendben tűri, hogy egy hónapon át 64Kbit/sec-el tud csak NETezni. Ez persze a UPC-nek nagy haszon, mivel ilyen sebesség mellett garantáltan nem fog sok mindent letölteni egy hónapon át. Nekem egyből gyanús lett, amikor megkaptam a mail-t, hogy 12,5 gigánál tartok hónap közepén. Mindent megnéztem, aztán végül észrevettem, hogy gyanúsan pörög nem csak a letöltés, de a feltöltés is. Sok embernek ez biztos nem fog feltűnni, és ők járnak rosszul, mert a UPC nem tájékoztatta őket! :(


    ''Azért a qrva anyjukat! És aki nem telefonál be? Vagy fel sem těnik neki, mert soha nem is mérte? '' (lesaux)

    Ők sajnos megszívják, hacsak nem olvassák el ezeket a hozzászólásokat. :(
    Ezért is írtam le több topicban, hogy a csepeli chello-sok nyugodtan töltögessenek csak, és ha túllépik a limitet akkor csak egy telefon, hogy állítsák azonnal vissza. Persze az sem gond, ha minden betelefonáló elmondaná nekik, hogy úgy lett volna korrekt, ha erről normális felvilágosítást kapnak! Ez elég sunyi hozzáállás a UPC részéről. Mennyi ember nem bosszankodott volna, ha egyszerűen a csepelieket nem korlátozzák le addig, amíg meg nem oldják a problémát, vagy csak 30 gigánál korlátoznák őket. Remélem más is észrevette ezt, nem csak én, és remélem, hogy ők is tovább híresztelik a csepeli chello-sok között! Nehogy már a UPC járjon jól!

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

Aktív témák