Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Flow

    senior tag

    Hi! Egyik fórumtárssal már leveleztema témában, de ide is bedobom a kérdést, hátha okosabb leszek kicsit. Teleobjektív vásárlásával szeretném egyenlőre lezárni költekezésemet (+1 v. 2 szűrő) fényképező téren. Legalábbis egy időre.
    Jelenlegi: d70s +18-70(ha egyszer megjön rá végre az uv) +1.8 50 (uv) +állvány. Vakunak eddig nem éreztem hiányát, majd ha nagyon kell, elgondolkozok rajta.

    Olvastam, kutattam, kerestem, végül nem igazán tudok dönteni. Helyesebben nem szeretnék hezitálni többet, ezért gondoltam hátha megerősítetek.

    Jelöltek: 70-300 Vr 115e
    80-200 2.8 Af-s használt egyik 120ezernél jár, 240ért lehetne egyből vinni egy másikat
    80-200 2.8 Af-d használt 120 körül
    80-400 Vr 240 körül (talán)

    Sigmát is nézegettem. De nem túl meggyőzőek az infók róluk. Érdemes esetleg valamelyiknek alaposabban utánanéznem?

    mondjuk
    80-400mm f/4.5-5.6 EX APO DG OS 150k használt
    135-400 ?
    esetleg egy új 100-300mm 100-300 F4 APO EX DG 200k

    Ötleteket kérek.Annak is örülök, ha valaki leírja, hülye vagyok, hogy egyátalán xy-obit betettema lehetőségek közé. Főleg ha leírja, miért.
    A keret úgy alakul, hogy 200 alatt szeretnék maradni, de ha egyik lencse ''istenkirálycsászárállat'' tutira a legjobb vétel, és mondjuk ki is használom, valamint tartja az árát (? ;)), akkor persze változik a helyzet. A körülményeket elmondanám: most vagyok olyan helyzetben anyagilag, hogy megvehetek egy ilyen darabot, később valszeg soha nem leszek, vagy másra fog kelleni a pénz, tehát ha lehet valami örök darab-féleséget ajánljatok. Szeretnék a természetben fotózni, kirándulások, stb alkalmával, igazából nem tudom biztosan,mire használnám, mert nincsen teleobjektívem. :) De találnék rá lehetőséget az fix!

    Köszönöm előre is a válaszokat!




    Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

Új hozzászólás Aktív témák