Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • role_of_72

    tag

    válasz BiriBum #17188 üzenetére

    Hát az mindegy, hogy mennyire hihető, attól még így van. :) Számolgatnak igen, hogy "area of acceptable focus" és hasonlók, csak hát ha szegény obi 1 méterre lövi az élességet akkor más történik. :N Meg ugye a másik, hogy kinek mi az elfogadható élesség.. amit mutatok az már szerintem nem az:
    Itt az egyik próbakép amikor még új volt a kicsike. Igaz, nem F4 hanem F8, tehát még igazabbnak kellene lennie amit mondasz. Még tisztán emlékszem (mert picit sem voltam ám ideges :D ) hogy hátul középen a kerítésre ment a fókusz a középső ponttal. Elég ha csak a füvet nézed: a kép közepén legalul a legélesebb, bezzeg 15-20 méterre nem mondom, hogy bokeh, de azért nem éles. Pedig erre az obira sok mindent lehet mondani, de hogy életlen lenne F8-on azt nem. (Mindkét képnél jobb katt, Download Original.)

    Közelre fókuszálásnál igazad van, rosszul fogalmaztam: ~20cm-es munkatávolságra fókuszáltam. Azt, hogy ez 10 vagy 20mm-en volt arra már nem emlékszem, de észrevehető volt a frontfókusz.

    .DLL: csak megerősíteni tudlak, a 10-20 nemcsak hektikus volt, az még most is! :D

    [ Szerkesztve ]

    http://thebudapestproject.wordpress.com

Új hozzászólás Aktív témák