- Ízléses lett a Drop kompakt, vezeték nélküli klaviatúrja
- Jól felszerelt, csúcskategóriás külső videokártya jött a Gigabyte zászlaja alatt
- Gamescom 2025: Limitált szériás Godlike X lap és más finomságok az MSI-nél
- Leégett az első Radeon a hírhedt 12V-2x6 tápkonnektorral
- India betiltja a pénzalapú online játékokat
- Gaming notebook topik
- Monitor hiba topik
- Leégett az első Radeon a hírhedt 12V-2x6 tápkonnektorral
- Akciókamerák
- Milyen videókártyát?
- Mini PC
- Intel Core Ultra 3, Core Ultra 5, Ultra 7, Ultra 9 "Arrow Lake" LGA 1851
- Ízléses lett a Drop kompakt, vezeték nélküli klaviatúrja
- Milyen processzort vegyek?
- TCL LCD és LED TV-k
Új hozzászólás Aktív témák
-
parandroid
félisten
válasz
cherockee #172 üzenetére
1. A teljesen lemerítés alatt rendszeres használatnál 8-10% körüli értéket értettem, amikor a gép úgyis figyelmeztet, elnézést, ha nem volt egyértelmű.
2. Ezzel együtt a HP gépek akkukalibrálása a gyártó szerint úgy kell történjen, hogy minden energiatakarékos funkciót kiiktatva (beleértve a vészleállást is) addig kell járatni a gépet, amíg az energia híján ki nem kapcsol - azaz teljesen (0-ra) lemeríteni. Ezt háromhavonta, vagy szükség szerint ajánlják.
Érdemes itt olvasgatni: [link]. Ők is azt írják amúgy, hogy érdemes kivenni az akkut, de én azt mondom, hogy jobban jársz, ha rendeltetésszerűen használod.
Tény, hogy a modern Li-Ion akkuk, a töltőelektronikájuk fejlettsége révén semmilyen károsodást nem szenvednek, ha folyamatosan a gépben vannak, sőt, ha időnként megjáratod őket (lásd első pont), azt meghálálják.
Az nc8000-em két éves volt, amikor eladtam, és még mindig elment 4 órát akkuról, ha nem volt meghajtva, ami szép teljesítmény egy 8 cellás akkuval ellátott 15'' SXGA+ géptől, még ha a Radeon 9600 le is volt szabályozva benne 100/100 MHz-re.
Szerk:
''40-70% közt érdemes tartani, élettartamát igy használom legjobban ki...''
Egyébként ez olyan, mint az, hogy garantáljuk, hogy az autója sosem fog meghibásodni, ha minden alkatrészt kitisztítva, lekezelve, szétszerelve egy garázsban tárolja azt.
''de azt mindenhol kifejezetten ajánlják hogy sose hagyjam lemerülni.''
Mondjuk én ezt még nem láttam sehol...
p
Új hozzászólás Aktív témák
- BESZÁMÍTÁS! Asrock B365M i5 9600KF 16GB DDR4 250GB SSD 1TB HDD RX 5700XT 8GB Zalman N5 FSP 700W
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 9800X3D 32/64GB RAM RX 9070 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14400F 32/64GB RAM RX 9060 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Akció! Hordozható GAMER Monitor! MSI MAG162V ! 15.6 1920x1080 FULLHD! Bolti ár fele!
- Új Dell 13 Inspiron 5310 FHD+ IPS i5-11300H 4.4Ghz 8GB 256GB Intel Iris XE Graphics Win11 Garancia
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest