- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Fujifilm X
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Ismét a Gigabyte alaplapjaival van az Erő
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Milyen házat vegyek?
- Vezetékes FEJhallgatók
- Teljesen az AI-ra fókuszál az új AMD Instinct sorozat
Új hozzászólás Aktív témák
-
Szia! Fú, ismerem a problémát.
1, A szuperkapacitorod (ez a CPU tápjának a szűréséért felelős) kezd vacakolni és az aktuális tápkörön nem szűr rendesen, ezáltal koppra terheli a fojtótekercset ami elkezd "énekelni". Ez a jobbik eset.
2, valamelyik BGA IC-d kontaktos.
Mindkét problémával kellene foglalkozni, mert egy idő után lesz egy olyan hibajelenséged, hogy a géped csak akkuról lesz hajlandó működni. -
Tim82
félisten
A laptopnak kb a közepe a billentyűzet felett
Ha szedted már szét a laptopot, akkor nem pont ott van a CPU helye az alaplapon?
Amit javasolnék: meg kellene nézni, hogy akkuról üzemelve is sípol-e, illetve hogy milyen terhelésen. Ha jól sejtem, valamilyen Core 2 Duo / Pentium dual-core processzorról van szó, ismert jelenség, hogy a speedstep működése közben produkál ilyen hangokat. Ártani nem árt, csak zavaró kicsit, de nincs tudtommal működő workaround a megoldására.
Esetleg még érdemes megkeresni és kikapcsolni ezt a funkciót (BIOS-ban vagy az energiagazdálkodásért felelős valamelyik Windows-menüpontban), és úgy megnézni, hogy sípol-e (de ha nem zavar a sípolás, akkor inkább jó, ha működik a speedstep).
-
Dell XPS
veterán
A kollégával vedd fel a kapcsolatot légy szíves, biztosan megoldja Neked. Ha feljebb olvasol, akkor láthatod is..
-
Dell XPS
veterán
"bekapcsoláskor egy pillanatra felpörög"
Ez egy önellenőrző folyamat minden bekapcsolásnál, vagy eddig másképpen tapasztaltad, akár a HDD-vel együtt? Szóval van ami eltér a megszokottól esetleg vagy minden ugyanaz "fekete" kijelzővel? Akku, HDD, nélkül is próbáltad?
Szerk: előszokott fordulni, hogy egy-egy pillanatra éled a kijelző, ill. a gép. Ezt egy láb is okozhatja, még produkál kontaktot...
-
Dell XPS
veterán
Az azt jelentette, hogy így jöttek annó, de 2GB-ig bővíthető. Nekem az a gyanús, hogy a chipset-nek el kellett volna indítani. Nem sípol, fütyürészik ha nem észleli a memória modul hiányát? Le kellene töltened egy user manual-t, hogy milyen billentyűzet-kombóval tudod kitenni a megjelenítést.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- HP Zbook 15 laptop (15,6FHD/I7-G4MQ/16GB/128SSD/Nvidia2GB)
- Latitude 7450 14" FHD+ IPS Ultra 7 165H 32GB 1TB NVMe IR kam gar
- HP Probook 840 G1 laptop (14/i5-G4/8GB/128SSD) - Erős akku!
- Fujitsu AKCIÓ!!! 14,1"-15,6"FullHD IPS,8.gen.i5,10.gen.i5
- HP Elitebook 840 G3 laptop (14FHD/I5-G6/8GB/256SSD/Matricázott) - Akku X
- BESZÁMÍTÁS! ASROCK H310CM i3 9100F 8GB DDR4 240GB SSD GTX 1050Ti 4GB DeepCool Tesseract Chieftec500W
- Beszámítás! Apple iPad Pro 13 2024 M4 512GB Cellular tablet garanciával hibátlan működéssel
- Telefon felvásárlás!! Xiaomi Redmi Note 13, Xiaomi Redmi Note 13 Pro, Xiaomi Redmi Note 13 Pro+
- Szinte új, minőségi, állítható ritkítóolló
- ÚJ Apple Macbook Air 15,3 M4 10C CPU/10C GPU/16GB/256GB - Ezüst -(2025)- 3 Ciklus-3 év gari - MAGYAR
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest