Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gr89

    csendes tag

    válasz Imco #2155 üzenetére

    Az biztos, hogy nagyban függ a szerelőtől is. Én olyan típus vagyok, aki bármit megcsinál(amit tudok és van hozzá felszerelésem), szétszedek bármit, ami elromlik. Legyen az laptop, telefon, tv, autó, fűnyíró, bármi.
    Az előző kérdésre rátérve jó kérdés, hogy egy olyan ember, akinek nincsen felszerelése hogy tesztelje le a csövet és az invertert. Én a csövet egy szkennerből bontott inverterrel teszteltem le(a szkenner nem ment, a csövet és invertert kivettem és az az "éjjelilámpám") :DD .Itt kiderült egyből, hogy mi a gond, mert ez az inverter nem tilt le, mint ag yári a gépben, ezért szép pirosan világította a cső, majd kb 1 perc alatt fehéredett ki. Ebből tudtam, hogy a cső a rossz és már vettem is megfelé a csövet bele. Esetleg az inverter kimenetét ha egy pillanatra óvatosan megpróbálnánk egy csavarhúzóval rövidrezárni, vagyis előbb a csavarhúzót hozzáérinteni az egyik érintkezőhöz(persze szigetelt csavarhúzót) majd tolni a másik érintkező felé, akkor egyszer látni kell egy kis szikrát, ami jelzi az inverter működését. ELVILEG!!!! Ha akár csak egy pillanatra is lehet látni szikrát, akkor nagy valószínűséggel az inverter jó és a cső halott.
    A kijelző csíkozásáról meg annyit, hogy ott a kijelzőbe menő szalagkábel(nem javítható, nem cserélhető) vált fel a kijelzőt vezérlő nyákról, vagy maga a kijelző panel üvegjéről. Sajnos csak kijelzőcserével orvosolható a dolog. Ha még nem nagyon zavaró, akkor nem muszáj még kicserélni.

  • jaksi

    csendes tag

    válasz Imco #2155 üzenetére

    A ccfl cső adja a kijelző világítását igaz?Szerintem az nem lehet hibás mivel a fényerőszabályzás láthatóan működik a gépen az FN+F8-F9 gombokkal.Ma kipróbálom külső monitorra kötni úgy mit csinál.Addig is itt a képjelenség[L:/dl/upc/2010-06/30/8374_t3tfhvfr9bsbyesz_dscf8957.jpg](IMG:/dl/upc/2010-06/30/8374_t3tfhvfr9bsbyesz_dscf8957.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák