- A spanyolviaszt nem, csak a görgőt találná fel újra az Airra Labs egere
- Képen feszít az Amazon szörnyen gyors Gravitonja
- 240 Hz-et ígérő, ultraszéles okosmonitor jött az LG gondozásában
- Egy kis ráncfelvarrást kaptak a Gigabyte AERO X16 sorozatú noteszgépei
- Kiegészítette a korábbi Arc meghajtóját az Intel
- Melyik tápegységet vegyem?
- Projektor topic
- A spanyolviaszt nem, csak a görgőt találná fel újra az Airra Labs egere
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- TCL LCD és LED TV-k
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Vezetékes FEJhallgatók
- Meghozta a Windows 11 programgyorsítóját a Microsoft
- SONY LCD és LED TV-k
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
hcl
titán
Cégek nem csinálnak olyat, hogy belekezdenek egy fejlesztésbe, majd "hát nem tudtuk megoldani, inkább ne erőltessük" felkiáltással feladják
És ezt így PH-n... szerintem csak kötözködésből csinálod. Mert azt hinném itt valamennyire ismerősek az emberek az IT világban. Meg mégis mi mást csináljanak a cégek, ha nem jön be egy új irány?
Jaja
Hány besült projekt... meg olyat se láttunk, hogy infrastruktúra átalakítás kapcsán megígérnek mindent, aztán amikor kéne, akkor ja, az csak terv volt
-
ddekany
nagyúr
Ez eddig oké, de ugye a hír nem az, hogy a Tesla lecseréli a Dojo teamet és más irányt vesz a fejlesztés, hanem hogy teljesen elkaszálták a projektet.
Márpedig ha a Teslának fontos lenne, hogy training hardverben saját lábon álljanak, akkor nyilván tovább erőlködnek, mert az lenne az üzleti érdekük.
Az FSD-vel is többször zsákutcába futottak, de fel se merült, hogy mérnöki nehézségek miatt kukázzák a projektet és majd mástól licencelik a szoftvert.A Dojo egy specifikus training hardver és megközelítés, és azt az irányt dobták. Tehát, bizonyosan, mérnökileg nem jött be az irány. Ezt mondtam. Meg hogy most bizonyára csak PR-os tompítás, hogy majd AI6 alapon lesz. Tán csak úgy jártak, mint az AI fejlesztő cégek szinte mindegyike, hogy van nVidia H-akárhány, meg talán AMD MI. Ja meg Huawei Ascend talán, bár az tán csak a kínai cégeknek jut.
-
ben2
senior tag
IT => ismeretlen, komplex terep. Itt sem másolni akarták az nVidia-t, hanem máshogy akarták megoldani a problémát, remélve hogy jobb lesz. Küzdöttek sok évet vele, nem jött be a jelek szerint. Van rakás AI hardware startup, elég eltérő és kockázatos megközelítésekkel. A javarészük meg fog halni, csak mert nem jött be a tipp. (Amúgy AI-nál még extra kockázat, hogy a szoftveres/matek megközelítés és változik, és pláne változhat a jövőben, ami megkavarja, hogy mi az ideális hardver architektúra.)
Ez eddig oké, de ugye a hír nem az, hogy a Tesla lecseréli a Dojo teamet és más irányt vesz a fejlesztés, hanem hogy teljesen elkaszálták a projektet.
Márpedig ha a Teslának fontos lenne, hogy training hardverben saját lábon álljanak, akkor nyilván tovább erőlködnek, mert az lenne az üzleti érdekük.
Az FSD-vel is többször zsákutcába futottak, de fel se merült, hogy mérnöki nehézségek miatt kukázzák a projektet és majd mástól licencelik a szoftvert. -
ddekany
nagyúr
Na azért mondom, hogy mérnöki problémák miatt nem szoktak projekteket elkaszálni, ha amúgy a cégnek üzletileg és stratégiailag fontosak. Ha a fejlesztők nem szállítják az elvárt eredményeket, akkor szoktak embereket kirugdalni, fejlesztési stratégiát váltani, stb., de nem mondanak le a projektről csak azért, mert valamit műszakilag nem tudnak megoldani, amit egyébként mások már megoldottak.
A Tesla esetében a megfelelő FSD training kapacitás a fő szempont, ha az Nvidiától való függetlenedés magasabb prioritást élvezne, akkor nem lőtték volna le a Dojot csak azért, mert a fejlesztés nem haladt az elvárt ütemben.IT => ismeretlen, komplex terep. Itt sem másolni akarták az nVidia-t, hanem máshogy akarták megoldani a problémát, remélve hogy jobb lesz. Küzdöttek sok évet vele, nem jött be a jelek szerint. Van rakás AI hardware startup, elég eltérő és kockázatos megközelítésekkel. A javarészük meg fog halni, csak mert nem jött be a tipp. (Amúgy AI-nál még extra kockázat, hogy a szoftveres/matek megközelítés és változik, és pláne változhat a jövőben, ami megkavarja, hogy mi az ideális hardver architektúra.)
-
ben2
senior tag
Na azért mondom, hogy mérnöki problémák miatt nem szoktak projekteket elkaszálni, ha amúgy a cégnek üzletileg és stratégiailag fontosak. Ha a fejlesztők nem szállítják az elvárt eredményeket, akkor szoktak embereket kirugdalni, fejlesztési stratégiát váltani, stb., de nem mondanak le a projektről csak azért, mert valamit műszakilag nem tudnak megoldani, amit egyébként mások már megoldottak.
A Tesla esetében a megfelelő FSD training kapacitás a fő szempont, ha az Nvidiától való függetlenedés magasabb prioritást élvezne, akkor nem lőtték volna le a Dojot csak azért, mert a fejlesztés nem haladt az elvárt ütemben. -
ddekany
nagyúr
-
ben2
senior tag
Cégek nem csinálnak olyat, hogy belekezdenek egy fejlesztésbe, majd "hát nem tudtuk megoldani, inkább ne erőltessük" felkiáltással feladják
És ezt így PH-n... szerintem csak kötözködésből csinálod. Mert azt hinném itt valamennyire ismerősek az emberek az IT világban. Meg mégis mi mást csináljanak a cégek, ha nem jön be egy új irány?
Mit értesz az alatt, hogy "nem jön be"?
Hogy mérnöki problémák merülnek fel vagy hogy üzleti szempontból nem éri meg? -
ddekany
nagyúr
Szerintem nem az nvidia dealért cserébe lőtték le, hanem eleve azért kezdtek a Dojo fejlesztésbe, hogy kipasszírozzák a dealt.
Ha a Tesla-nak hosszútávú tervei lettek volna a Dojoval, akkor tök mindegy per pillanat hogyan állnak mérnökileg, toltak volna bele elég pénzt és elcsábítottak volna elég szakembert, hogy végigvigyék. Cégek nem csinálnak olyat, hogy belekezdenek egy fejlesztésbe, majd "hát nem tudtuk megoldani, inkább ne erőltessük" felkiáltással feladják, ha amúgy lenne üzleti racionalitása végigvinni a projektet.
Kísérleti projekteket szoktak elkaszálni, de nem mérnöki problémák, hanem üzleti megfontolások miatt.Cégek nem csinálnak olyat, hogy belekezdenek egy fejlesztésbe, majd "hát nem tudtuk megoldani, inkább ne erőltessük" felkiáltással feladják
És ezt így PH-n... szerintem csak kötözködésből csinálod. Mert azt hinném itt valamennyire ismerősek az emberek az IT világban. Meg mégis mi mást csináljanak a cégek, ha nem jön be egy új irány?
-
ben2
senior tag
Ha nem állt volna meglehetősen reménytelenül a Dojo mérnökileg, elég meglepő, ha valami nVidia-val háttérben kötött ígéretért (amiben ki bízik manapság...) cserébe lelövik. De nincsenek ezzel egyedül, hogy próbálják, de nem megy. A Google talán ez egyetlen aki a TPU-jával érdemben be tud inteni az nVidiának tréning területén. Azon kívül talán az AMD MI szériája lehet egy fék, de jelenleg tudtommal futottak még kateagória mennyiségben.
Szerintem nem az nvidia dealért cserébe lőtték le, hanem eleve azért kezdtek a Dojo fejlesztésbe, hogy kipasszírozzák a dealt.
Ha a Tesla-nak hosszútávú tervei lettek volna a Dojoval, akkor tök mindegy per pillanat hogyan állnak mérnökileg, toltak volna bele elég pénzt és elcsábítottak volna elég szakembert, hogy végigvigyék. Cégek nem csinálnak olyat, hogy belekezdenek egy fejlesztésbe, majd "hát nem tudtuk megoldani, inkább ne erőltessük" felkiáltással feladják, ha amúgy lenne üzleti racionalitása végigvinni a projektet.
Kísérleti projekteket szoktak elkaszálni, de nem mérnöki problémák, hanem üzleti megfontolások miatt. -
ddekany
nagyúr
Szvsz az egész Dojo fejlesztésbe azért kezdtek, hogy megfelelő dealt tudjanak kipasszírozni az Nvidia-ból.
Azaz klasszikus nagyvállalati taktikázás: elindítom a saját konkurens projektemet, ami ugyan technológiailag hátrányban van, de elég nagy megrendelőként életben tudom tartani, a másik meg kockáztatja, hogy idővel kiforrja magát és a fejére nő. Így inkább megegyeznek, hogy a Tesla-t az Nvidia kiemelt ügyfélként kezeli, a Tesla meg leállítja a Dojo-t.
Hasonló történt az Apple Maps-el is, amikor a Google ki akarta vezetni a Google Maps-t az iOS-ről. Tök mindegy, hogy milyen lett az Apple térképe, arra elég volt, hogy a Google ne kaszálja el az iOS verziót és eleve erre ment ki a játék.Ha nem állt volna meglehetősen reménytelenül a Dojo mérnökileg, elég meglepő, ha valami nVidia-val háttérben kötött ígéretért (amiben ki bízik manapság...) cserébe lelövik. De nincsenek ezzel egyedül, hogy próbálják, de nem megy. A Google talán ez egyetlen aki a TPU-jával érdemben be tud inteni az nVidiának tréning területén. Azon kívül talán az AMD MI szériája lehet egy fék, de jelenleg tudtommal futottak még kateagória mennyiségben.
-
ben2
senior tag
Szvsz az egész Dojo fejlesztésbe azért kezdtek, hogy megfelelő dealt tudjanak kipasszírozni az Nvidia-ból.
Azaz klasszikus nagyvállalati taktikázás: elindítom a saját konkurens projektemet, ami ugyan technológiailag hátrányban van, de elég nagy megrendelőként életben tudom tartani, a másik meg kockáztatja, hogy idővel kiforrja magát és a fejére nő. Így inkább megegyeznek, hogy a Tesla-t az Nvidia kiemelt ügyfélként kezeli, a Tesla meg leállítja a Dojo-t.
Hasonló történt az Apple Maps-el is, amikor a Google ki akarta vezetni a Google Maps-t az iOS-ről. Tök mindegy, hogy milyen lett az Apple térképe, arra elég volt, hogy a Google ne kaszálja el az iOS verziót és eleve erre ment ki a játék. -
ddekany
nagyúr
AI6 chip trainingre is? Eléggé gyanús, hogy tudják jól, hogy training-re maradnak nVidia függők, de mivel pont ennek elkerülése lett volna a Dojo egyik fő célja, most próbálják menteni a helyzetet a publikum előtt ezzel a dumával.
-
gabor7th
addikt
Ha jól tudom ami megmarad chip az inkább az AI betanítására lesz jó, nem hogy maga legyen az AI. Vagyis Musk mégse akar tán annyira AI-s cég lenni... Nem csoda rengeteg költség, nagyon kockázatos megtérülés, okosabb hátradölni és inkább a betanító chippeket gyártani.
-
Kinder
senior tag
-
Kotomicuki
senior tag
Nem olyan rég még ódákat zengett erről a részlegről, ezzekel a specializált chipekkel mostmár tényleg csak 1 évnyire vagyunk a level 5-től. Villanyautosok.hu-n modták hogy a Tesla trend teremtőből követövé vált. Mindenesetre mióta elolvadt Musk körül a szimpátiából eredő hájp nem találja a helyét, sőt mintha kapkodna.
Csupán az történt, hogy a Kínába vitt technológia ottani továbbfejlesztésével és a belpiacot védő bel- és külpolitikával (utóbbiért hála Trump-nak) a piacok és a lehetőségek jelentősen beszűkültek: ami megmaradt az egyre csökkenő felvevőképességű, mivel az irányadó politika az önfelélést teszi egyetlen és kötelező működési lehetőséggé a még életben maradt cégek számára.
Aztán az Indiába való átmenekülés is csöbörből vödörré vált az utóbbi napok eseményei miatt...Sz'al, nem csupán magának köszönheti a buktát, abba a "külsősök" igen erősen "besegítettek" neki...
Ha sikerült volna is vmit elérni a fejlesztésekkel, maga a gyártás és az értékesítés - általános és folyamatos lejtmenete - már külön-külön is kihívássá tette volna azok (sikeres) termékké tételét.
-
hcl
titán
"Musk szerint nincs értelme, hogy a Tesla megossza az erőforrásait, és két AI-chipen munkálkodjon."
Most akkor szuperszámítógépet nem épít, vagy egyedi IC-t nem?
-
kikikirly
senior tag
Nem olyan rég még ódákat zengett erről a részlegről, ezzekel a specializált chipekkel mostmár tényleg csak 1 évnyire vagyunk a level 5-től. Villanyautosok.hu-n modták hogy a Tesla trend teremtőből követövé vált. Mindenesetre mióta elolvadt Musk körül a szimpátiából eredő hájp nem találja a helyét, sőt mintha kapkodna.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Lalikiraly: Mercis kalandok - Harmincegyedik rész
- Azonnali fáradt gőzös kérdések órája
- PlayStation 5
- Melyik tápegységet vegyem?
- Honda topik
- A kijelzőkre készült védők mutatják meg a három új Galaxy Z modell képarányát
- Könyvajánló
- Trollok komolyan
- Milyen légkondit a lakásba?
- További aktív témák...
- Üzletből, garanciával, Dell 16 DC16250 Intel Core 5 120U 16GB DDR5 512GB SSD 16" WUXGA IPS
- Dell 15 PC Portable Modern, gyors és megbízható társ a mindennapokra!
- Lenovo Thinkpad X390 i5 -8265U 256SSD 8 GB
- iPhone 14 Pro Max 256Gb Silver - 100% akkumulátor, független
- 4K Gamer Szörnyeteg! RX 7900 XT Nitro+ + Ryzen 7 7800X3D + 32GB DDR5
- 27% - ASUS RTX 4060 Dual EVO OC 8GB GDDR6 Videokártya!
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro 128GB Deep Purple -2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS5379
- GAMER PC! i5-8600K / RTX 3060 12GB / 16GB DDR4 / 512GB SSD / 650w! BeszámítOK
- Fém, összecsukható és kihúzható fotó állvány eladó
- MacBook Pro 14" 2021, 10/16 mag M1 pro, 1 TB SSD 27% ÁFÁS - Garancia - 0427AB
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Jaja

