Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
#79335424
törölt tag
Látom, felpörgött a topik. Na, megpróbálok mindenkinek válaszolni. Nekem az MK802 II van. Az, amelyiken már van kikapcsoló gomb. ICS 4.0.4. Válasszuk külön a linux és az android felhasználást.
Kezdem a linux -szal, mert (most még) az a rövidebb. Természetesen tud megfelelő (ARM) linuxot futtatni. Ebben még nincs személyes tapasztalatom. Remélem, a jövő héten már lesz. Szerintem a kde és a gnome sok neki. Szóval valami Lubuntu, vagy Xubuntu lehet jó. Részemről egyik sem, mert én pár éve beleszerettem a kutyusba, úgyhogy az enyémen biztos, hogy valamelyik Puppy lesz. Linux alapú szerverre éhezőknek jelzem, hogy évek óta van arm -re szerver pupplet. Aki nem tudja, miről van szó, annak javaslom a Puppylinux.hu -t, és az XP Puppy 528 -at. Mint a neve is jelzi, ajánlott Windows felhasználóknak is ismerkedésre! Ha lenne kérdés, segítek (ha tudok)!
Jöjjön az Android. Úgy gondolom, az Android már elég érett arra, hogy egy átlag felhasználó általános igényeit kielégítse. Ezért igyekeztem mindent Android alatt megoldani. Az első jó hír, a rendszer gyárilag Rootolt! Viszont recovery nincs. Ehhez (így a linux telepítéshez is) flashelni kell.Figyelem! Az újabbakon (így az enyémen is) a flashelés metódusa eltér az előző verziókétól!! Alapból elég kevés dolgot lehet telepíteni a Play -ről, de ez csak azért van, mert nem tudja beazonosítani az eszközt. Manuális telepítéssel szinte minden működik. A HUB megy, sőt, szerintem kötelező. Alapból nem adtak hozzá tápot. A telefontöltő teljesítménye felejtős. Kell neki 2A. Korábban vettem egy Trust aktív HUB -ot. Ezzel két dogot megoldottam egyben. Egér megy.Usb -ről a billentyűzet alapból katasztrófális, mert ugye az Android gyárilag csak az angolt tudja. De az External Keyboard Helper megoldja a
problémát. A bluetooth adapteren még küzdök, mert az enyémmel nem akar működni. 3G modemet nem próbáltam, de állítólag elég válogatós. Amit a MyAudio árul, azzal sztem mennie kell. Wifi, a távolsággal erősen gyengül. Eleinte baromi nehezen talált jelet. Emlékeztem egy linuxos trükkre, és a routerben a csatornát automatáról átállítottam 1 -esre. Bejött. HD film akad, de egy 480p -s h264 símán ment wifin, dlna szerverről. MX player (sztem most ez a legjobb droidra) lejátsza a filmet közvetlenül ISO -ból is. USB -ről persze megy a HD is. Ha tesztelnétek, küldjetek nekem sample -t a data.hu -ra, és kipróbálom. 1,5 Terrás táron nekem mountolt 6partíciót (logikait is). Írja, olvassa az NTFS -t. Lanhoz kell egy USB átalakító. Itt figyelni kell a chipsetre! Asix a barátunk. Én a Concorde -nál vettem egy 10/100 -as mikro USB-RJ45 adaptert. Azt mondták az az ő tabjukhoz való. Vállaltam a kockázatot. Persze, hogy megy out of the box. A másolási sebességről nem írok. Halottról jót, vagy... Van persze Gigás adapter is, de az nekem nem érte meg. Csak a gépen, meg a NAS -on van gigás port, az otthoni netsebességtől meg Winkler Robi sírva fakadna. Torrent megy, a letöltésvezérlőt még tesztelem. Remélem, mindenre válaszoltam. Esetleg szombaton el tudom vinni egy gyorsnetes helyre, és adok elérhetőséget egy böngészőn keresztüli kipróbáláshoz. Jelezzétek, ha van rá igény (de tényleg csak az, aki élni is fog vele), mert fölöslegesen nem küzdök vele.
Új hozzászólás Aktív témák
- HP Compaq 8100 Elite CMT PC, i5-650 Proci, 8 GB DDR3 RAM, 250 GB HDD
- MSI H81M-P33 PC, i5-4570 Proci, 8 GB DDR3 RAM, 120 GB ÚJ SSD
- Fujitsu Esprimo P520 E85+ PC, i5-4570 Proci, 8 GB DDR3 RAM, 240 GB SSD
- Gaming PC GTX 1660 Ti / 16GB RAM Azonnal vihető (CSGO,LOL,VALORANT,FORTNITE)
- AI Workstation RTX 3090 24GB / 32-128GB RAM / I5 13400F / 1000W
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro Max 256GB Deep Purple - 1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS4279
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- 271 - Lenovo Yoga Pro 9 (16IAH10) - Intel Core U9 285H, RTX 5070
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
- LG 27GR93U-B - 27" IPS - UHD 4K - 144Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDR 400
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

