Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gigabytman

    tag

    Sziasztok!
    A MI-8-asom 4 éves Xiaomi EU rommal már nagyon gyengélkedik, akku stb. Vettem egy új 11 LITE 5G NE-t. Nyilván van már egy xiaomi fiókom a MI-8-hoz, azzal nyitottam a bootloadert.

    A tervem amit szeretnék:
    Az új telóra is Xiaomi EU-t tenni, és majd átrakni a régi SIM-et, hogy az legyen a fő telóm.
    De, vettem egy feltöltős kártyát az új telóba is. Szeretném kevés kockázattal kipróbálni az új MIUI13 / A12 EU Romokat, mondjuk a stabilt. A telefon napi munkaeszköz nálam, tehát a régi SIM-em csak akkor kerülhet át az új készülékbe, ha látom hogy elég stabil az EU ROM, be tudom fogni munka telónak (vagy nem).

    Amiben Ti tudtok segíteni, mi a célszerűbb, mi lehetséges?
    Létrehozni egy új MI fiókot az új készüléken a feltöltős SIM-mel regisztrálva, vagy a régi fiókomból lehet az új teló bootloader nyitását is kezdeményezni? Nyilván, ha beválik az új EU ROM, szeretném migrálni az SMS-eket, hívás előzményeket a Xiaomi Cloud-ból. A feltöltős SIM csak teszt célokat szolgálna. A Xiaomi fiók lehetőségeket sajnos nem vágom.

    Előre is köszönöm.

  • gigabytman

    tag

    válasz pitör84 #6754 üzenetére

    Ha az értesítések a fontosak és nem a flancos folyamatosan látható háttérkép, én ezt használom, ajánlom neked. Teljesen jól működik egy LITE 5G NE-n, és keveset fogyaszt. Az ingyenes verzió is széleskörűen konfigolható (van hirdetés). Nem éghet be az értesítő ikon, vagy csak egy pötty, ha LED-et akarsz imitálni, mert még a mozgás sebessége is állítható.
    Nekem elég az, ha jön értesítés (ek) villogó ikonokat látok egészen addig, amig nem nyitom a képernyőt. [link]

  • gigabytman

    tag

    Üdv

    Létrehoztam egy új MI fiókot. Azt látom csak e-mail címmel lehet létrehozni, és utána megadni a telefon számot. Kaptam aktiváló e-mailt és a teló szám magadása után ellenőrző SMS-t is. Eddig oké. Bootloadert akarok nyitni, kezdeményeztem az unlockot.
    Fejlesztői beállítás, fiók összekapcsolás sikeres a készülékkel. PC-n megnyitom az unlock progit, bejelentkezek. Azonosításhoz SMS-t küldene, ami 2 napja nem érkezik meg. Próbáltam bejelentkezni e-maillel, fiók számmal, teló számmal. Az eredmény ugyan az, küldjük az SMS-t ami nem érkezik meg. Van már 2 MI fiókom 2 rmásik készülékkel ott nem volt ilyen gond régebben. Változott valami? Mit hagytam ki?

Új hozzászólás Aktív témák