Hirdetés
- Olyan lesz a Térkép, mint a segítőkész haver az anyósülésen
- Alaposan kitolhatod az Steam Deck üzemidejét egy új funkcióval
- Lassú lett a PC? Micsoda meglepetés: egy Windows frissítés lehet a ludas
- PlayStation 5 nélkül kínál PlayStation 5 játékokat a Sony
- Bekrepáltak a régebbi Forzák az NVIDIA új drivereivel
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Hobby elektronika
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Mikrokontrollerek Arduino környezetben (programozás, építés, tippek)
- SSD kibeszélő
- Amazon Fire TV stick/box
- Azonnali processzoros kérdések órája
- Apple MacBook
-
PROHARDVER!
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
HookR
addikt
"Nem elég neki a kis vinyó tápja?"
Nem elég. 2.5"-es HDD 5V-ről működik, míg a 3,5"-es HDD-nek 12V kell."Ez itt egy alis kábel, 3.5-ös vinyót is írnak. [link]"
Igen, a kábel alkalmas rá, hogy 3,5"-es HDD-t működtess róla, mert 5V-os és 12V-os tápvezetéket is tartalmaz. A probléma az, hogy honnan lesz a kábel másik végén 12V-od megfelelő terhelhetőséggel. Az egyik képen láthatod, hogy hagyományos asztali PC belső tápjának (ATX/SFX... stb.) a SATA tápcsatija van rádugva, azzal van megtáplálva, úgy mehet a 3.5"-es HDD.
Viszont a te kérdésed erre vonatkozott (130x130x60 mm-es Mini PC vs. 146x102x26 mm-es 3.5" HDD):
Ezekben a SATA tápcsatlakozó tápellátása csak a 2.5"-es HDD-kre van felkészítve, mert nem volt tervezési szempont a 3.5"-es HDD. Ilyen szempontból ugyanaz, mint egy laptop."A másik kérdés már csak az lenne, hogy egy ilyen sata csatiról lehet-e 2-3-4 satás megoldást csinálni, mint ahogy a 2280-as nvme ssd helyére is tud menni 4 satás elosztó, vagy azt végképp felejtsem el?"
Több HDD-t ugyanúgy tudsz rádugni, mint 1db-ot: Saját tápellátású külső házzal, amit USB kábellel kötsz össze a Mini PC-vel.
(És igen, a belső SATA csatira is rádughatsz 3.5"-es HDD-t megfelelő kábellel, de a tápellátását akkor is a Mini-PC-től függetlenül kell közbeiktatnod.)#58614 HUN_Sector: "Ilyen kicsi ITX-be nem való egy olyan régi technika mint a 3,5” hdd.
Ez még a 2,5” ssd-vel is küszködne (top mountként megfojtja a szellőzést), ezekbe m.2 való."
A szóban forgó mini PC-n sem alúl, sem felül nincs szellőzés kialakítva. Nem minden ITX szabványú, ami kicsi. Meglepne, ha az alaplap Nano-ITX szabványú lenne. -
Pista0001
addikt
Nem értettem az előző hsz-ban az első linket, de már világos, figyelmetlenül olvastam az első mondat elejét
.NAS-nak szeretnéd használni, vagy ilyesmi? NUC-ra kötöttem már rá 3,5-es HDD-t. A SATA 2 portos mini PCI-E kártyával volt megoldva, a betáp külső kockáról (molex-es, USB-s IDE 3,5/IDE 2,5/SATA átalakító mellé vettem, értelemszerűen molex-sata átalakítóval), és erre oprendszert telepítettem.
Szóval nem lehetetlen, csak az értelme kérdéses. Ha mondjuk NAS-nak használnád, akkor valami nagy sávszélességű csatolóval (minimum 3-as USB, de inkább újabb, vagy még inkább Thunderbolt, abból is a lehető legújabb, de ennél már a költség miatt értelmét vesztheti a dolog) megáldot DAS-sal (direct attached storage) meg tudod oldani, de igazából ebben az esetben is a jobb DAS és a minigép ára együtt több lehet, mint egy jobb NAS ára.Az Ali-s kábel tudja a 3,5-et tápolni, korábban lehet a probléma, minigép tápellátása van valószínűleg csak 2,5-re felkészítve.
Új hozzászólás Aktív témák
- --- KISHIBÁS --- AM4 alaplap Asrock B550m HDV Egyik ram slot nem megy! Ingyen FOX
- Új asus rog crosshair x870e hero garancias! AKÁR FÉLKONFIGKÉNT!
- s754, s939, AM2, AM2+, AM3, AM3+, AM4, FM1, FM2 alaplap, CPU akciÓÓÓ
- Corsair Vengeance RGB RS 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz C18 Memória!
- ASRock H110M-HDS LGA 1151 alaplap
- BESZÁMÍTÁS! MSI SUPRIM X RTX 3070Ti 8GB videokártya garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i7 6700K 4mag 8szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- LENOVO Legion Pro 5 16IRX8 - 16" WQXGA 240Hz - i5-13500HX - 16GB - 1TB - RTX 4060 - 9 Hó garancia
- BESZÁMÍTÁS! 4TB Western Digital Red Pro SATA HDD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- GYÖNYÖRŰ iPhone 11 Pro Max 64GB Midnight Green -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3253, 100% Akksi
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
.
Szóval nem lehetetlen, csak az értelme kérdéses. Ha mondjuk NAS-nak használnád, akkor valami nagy sávszélességű csatolóval (minimum 3-as USB, de inkább újabb, vagy még inkább Thunderbolt, abból is a lehető legújabb, de ennél már a költség miatt értelmét vesztheti a dolog) megáldot DAS-sal (direct attached storage) meg tudod oldani, de igazából ebben az esetben is a jobb DAS és a minigép ára együtt több lehet, mint egy jobb NAS ára.

