Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • toldy

    őstag

    válasz Pirate82 #4251 üzenetére

    Akkor végül miaz amire szükséged van?
    Ház, vga ? Upsz, gond van lap az kell új ha amd-st veszel ( mert 2 olyan lap van ami megéri az árát, bár az egyik túlárazott) akkor ramot kell cserélni ( vagy ddr3 vagy noti ddr3 ) ha intel lapot akkor meg procit.

    Az sg05 maradhat a táp nyugodtan én a gyári 300w al használom a max fogyasztásom pedig 260-280w körül van ( és ez a nagyon max), konfig az adatlapomon.

    Milyen felbontáson játszanál?

    [ Szerkesztve ]

    Az élet nem habostorta.

  • Osibaa

    senior tag

    válasz Pirate82 #4251 üzenetére

    Szerintem pár dolgot nem árt tisztázni. Az egyik, hogy miniatűr játékgépet építesz, ami nem olcsó mulatság és nem lehet 80K-ból (most mondtam egy számot) kihozni. A másik, hogy a házat relaítve nehéz cserélgetni, míg egy procit, memóriát, HDD-t pár nap alatt el lehet adni az aprón és ugyanennyi idő alatt találsz másikat helyette; szal ha házat veszel, akkor szerintem vagy a legolcsóbbat vedd meg (későbbi cserénél minimális bukó), vagy olyat, ami jó és a közeljövőben nem kell cserélni. A harmadik, hogy ha játékra akarod használni a gépet, akkor a pénzmag legalább 1/3-át tedd félre a vidikártyára, mert az lesz a legfontosabb a konfigban, gyenge VGA-val nem fogod szeretni a gépet. Az lenne a cél, hogy olyan legyen a gép, amit lefekvés előtt megölelgetsz. :D
    Ha szűkebb a keret, akkor szerintem a HDD-ból, prociból és esetleg a RAM-ból vegyél vissza (ahogy Toldy is írta). Ha még így sem fér bele, akkor pedig olyan vidikártyát vegyél, ami minél olcsóbb, de jó (pl. használt HD 4670 és nem új GT220), aztán később tudod cserélni (ugyancsak minimális bukóval). Azt Te látod a közeljövőben mennyire lesz pénzed hozzányúlni a konfighoz, de addig is használhatónak kell lennie. ;)

    [ Szerkesztve ]

    "40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

  • toldy

    őstag

    válasz Pirate82 #4251 üzenetére

    Még egy kérdés, jelenleg milyen procid van? egyébként ha jól értelmezem akkor csak a 4gb ram ami fix, én a helyedben eladnám és egy új konfigot raknék össze legyen az intel 1156 vagy amd am3.

    Amit Osibaa írt azt anyiban egészíteném ki hogy a vga választása mindig felbontás, és igény függő.

    kisza25, grat az ssd-hez irigykedés on. Én is szemezgetek a dologgal, de arra jutottam hogy ezt a gépet nem bántom, majd ha eljött az ideje akkor fogom az egészet cserélni.

    [ Szerkesztve ]

    Az élet nem habostorta.

Új hozzászólás Aktív témák