-
PROHARDVER!
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
IamSociopath
aktív tag
Mindenképp pice, nic-et javasolnék lehetőleg intelt, lehetőleg ET-t, ezekkel az alaplapi chip es megoldásokkal szerintem semmi komolyat nem lehet csinálni. 5 ezer egy használt Intel ET dual. Szerintem nem is érdemes ezen gondolkozni. Melegszik persze mint a fene, de hát szerver class hardware. Az összes os egyből támogatja majd, freebsd vagy linux. Bármit fog is a konfiggal kezdeni, sokkal reszponzívabb lesz, kevesebb cpu terhelés, stb. Az egyetlen zavaró tényező a gépház kérdése, mert a panel/pico tápos megoldásokban általában nincs bővítőhely a pice kártyáknak.
-
cinemazealot
addikt
Egyébként nekem is egy i3-6100 "dübörög" a 120 mm-es ventilátor alatt, ami alapjáraton csak ~700/min körül forog, így gyakorlatilag hangtalan. Amikor elkezd dolgozni a gép, akkor kezdek hallani egy halk suhogást... bár mivel a gép a monitor mögött van, még így sem túl feltűnő.
(#42160) vampire17
Egyébként miért is kell a 2 db LAN aljzat? Milyen felhasználásra építed a gépet?
Új hozzászólás Aktív témák
- BESZÁMÍTÁS! ASRock Fatal1ty Z97 Killer alaplap garanciával hibátlan működéssel
- Garmin Forerunner 405 GPS óra
- HP ZBook Firefly 14 i7-1165G7 16GB 512GB Nvidia Quadro T500 4GB 14" FHD 1 év garancia
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7700X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Samsung Galaxy S22 Ultra / 12/256GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest