Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HookR

    addikt

    válasz Iginotus #31981 üzenetére

    Elég sokféle 3D nyomtatási technológia létezik (többek közt fém alapú is) ahhoz, hogy ne tudjam kizárni az elméleti lehetőségét. :)
    Gyakorlatilag mindig az adott technológia sajátosságaihoz, kötöttségeihez kell igazítani a szerkezetet, amit műanyag esetén minden bizonnyal alaposan újra kellene gondolni. Ilyenkor nem a nyers vastagságot növelik, hanem a várható terhelés mértékében üreges struktúrát alakítanak ki. A menet nagy felbontású nyomtatást igényel, nem tudom mekkora a realitása a gyakorlatban. Szerintem egyszerűbb csak 'előfuratot' nyomtatni és azt utólag menetfúróval véglegesíteni.

    Egy időben kacérkodtam a lehetőséggel: ITX-Box v3 - 3D
    Tulajdonképp 4 műanyag részből (alj-, tető-, hátfal- és az előlap mögött egy kívülről nem látható belső, függőleges tartószerkezet), az alu alaplapi tálcából, valamint az U-alakba hajtott alu burkolatból állt volna. Végül nem dolgoztam ki részletesebben. Ha jól emlékszem elsősorban a várhatóan magas költségek miatt és mert a magasság/szélesség aránya nem adta ki az ihletül szolgáló WD My Book Duo-ét. Ellenben ez a legutóbbi szélesített alkatrész-elrendezés már kb akkora. Lehet érdemes lenne leporolni és aktualizálni a tervezetet. :) Ma már azt is tudom, miként készíthetném el itthon a trükkös ívű előlapi hajtást, és az U-alak két szárának végére a rögzítési lehetőséget.

    A francba! Most addig nem fogok nyugodni, amíg le nem modellezem...

    [ Szerkesztve ]

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

Új hozzászólás Aktív témák