- Kettő együtt: Radeon RX 9070 és 9070 XT tesztje
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- OLED TV topic
- Gaming notebook topik
- Milyen házat vegyek?
- 3D nyomtatás
- Apple MacBook
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Gamescom 2025: Limitált szériás Godlike X lap és más finomságok az MSI-nél
-
PROHARDVER!
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Pista0001
addikt
válasz
Máté94 #11767 üzenetére
Szerintem is a szerelhetőség miatt lecsavarozható. könnyebb úgy bekábelezni a gépet hogy minden a helyén van, a tápot hátul kilógatod, majd miután mindent összedugtál mehet végül a táp a tartójával a helyére. Ha ennyire zavar hogy kidudorodik, szerintem elég egyszerű készíteni a helyére olyat ami a hátlap síkjában van, és mivel csavarozni kell az eredeti állapot könnyen visszaállítható.
SQX_Barto: én sem vagyok nagy szegecsrajongó, de esetleg garancia (tudom, tudom
)vagy értékesítés esetén jól jöhet.
-
SQX_Barto
addikt
válasz
Máté94 #11767 üzenetére
A ház hátulján a táptartó szerintem azért lecsavarozható, mert kétféleképpen rakhatod be a tápot, ventivel lefelé és felfelé (alaplaphoz képest), csakúgy mint a Lian Li háznál és így a furatok máshogy esnek.
#Pista001 #11765: Köszi a képet és a magyarázatot, elvileg az ODD tartót fent oldalt is rögzíti két csavar az talán elég stabillá teszi. Szegecseket nem szeretem
de a helyére lapos csavar + anya kombinációval bármikor berakható/kivehető állapot érhető el.
#HookR #11766: Köszi a képet, bár ez még egy "alpha" változatnak tűnik, de valószínűleg igazad van. Kérdés, hogy ez elég levegőt teremt-e egy H60-nak főleg két ventivel (mert HDD keret nélkül bőven elfér elvileg), hogy lehűtsön szépen egy i7-es procit (nem tudom még mikor lesz realitás a mini PC-mből, milyen alternatíva lesz akkor stb, most még a Sandy/Ivy között vacilálok). Megkockáztatom, hogy talán egy H80 is elférne, ami a nagyobb radiátor miatt gondolom hatékonyabb.
Egyrészt a Shuttle kisebb és szebb, de a táptól meg a zajoktól, hőktől kicsit félek, másrészt ez a CM ATX táppal meg jól megoldott kompakt (ne adjisten valahogy talán "rendessel" is megoldható) vízhűtéssel egy örökös mini PC ház is összerakható.
Harmadrészt, mióta volt laptopom, azóta azokat is imádom a hordozhatóság miatt
Mindig kompromisszumos lesz a desktoppal szemben ez egyértelmű, de betenni hátizsákba és vinni bárhova meg netezni/játszani buszon/vonaton/akárhol tök feelingesPersze ilyen gondjaim mostanában nem lesznek, mert helyre kell raknom a pénzügyeim... Örülök, ha valami saját gépet idén össze tudok majd rakni, de szerintem jövőre marad a dolog. Laptopban egy Dell XPS eléggé tetszene
(költséges hobbi a gamereké...
)
-
HookR
addikt
válasz
Máté94 #11767 üzenetére
A szerelhetőség miatt. Képzeld el, hogy elölről kell betenned úgy, hogy már rögzítetted a 2. 120mm-es ventit a HDD keret és az alaplap közé.
A képeken egy 160mm hosszú Cooler Master Silent Pro Platinum 550W-os táp látható.És akkor már néhány újabb kép az Elite 120-ról. - gdm.or.jp
Új hozzászólás Aktív témák
- ASUS X540SA-XX004D Notebook - 4 napot használt
- Beszámítás! Samsung Galaxy Tab S6 Lite 2020 64GB 4G tablet garanciával hibátlan működéssel
- HIBÁTLAN iPhone 14 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3093, 91% Akkumulátor
- Asus ROG Flow Z13 WUXGA 120Hz 2in1 Touch i9-12900H 14mag 16GB 512GB Nvidia RTX 3050Ti W11 Garancia
- Intel Processzorok sok db : Xeon E5-1620V3, Pentium G4400T, i3 6100, i3-4130, i3-2140T
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest