Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pista0001

    addikt

    válasz SQX_Barto #11024 üzenetére

    Ha 8 nincs is, 4 van nekem is :D Mondjuk mind a 4-et nem akarom egyszerre gépbe tenni, csak a 2 kicsit (250 GB/db) RAID-be kötve meg egy majdani 2,5-es SSD-t, ezért lenne nekem jó az a kiépítés amit írtam. A 2 nagy (2 TB/db) marad alkalmi dokkolós használatra mint adattároló.

    A félig szellőző venti nem baj, ha kicsit hátrébb van az előlaptól. A PC-Q11-es meg a Silverstone SG-06 első ventije sokkal kisebb keresztmetszeten jut levegőhöz, a kerekekre viszont nincs mentség :D

    A Shuttle remek modding alap, én annó 2500 Ft-ért vettem egy házat ami még nem volt mITX kompatibilis. A kompatibilitást multigéppel megoldottam, csak a procihűtőm nem fért bele (Ninja Mini). Azóta egy barátom használja és imádja.

    Mac Pro koppintás ötletem van nekem is, sőt az ötlet szinten már jócskán túl is van. Majdnem véglegesek a tervek, a kivitelezés viszont egy jó darabig várat magára mert külföldre költöztem (talán még HookR kollégáé is előbb kész lesz :P ). Otthon találtam olyan céget aki a tervek alapján meg tudja csinálni a lemezmunkát, árajánlat kérésig viszont már nem jutottam.

    Az én terveim annyiban különböznek attól amit linkeltél hogy nagyjából követik az eredeti arányait is, nem csak a stíluselemeket vettem át. mITX/mDTX kompatibilis 2 PCI/PCI-E slottal, SFX tápnak terveztem bele helyet, közepes méretű léghűtés (kb 120 mm magasságig) fér el a procin, de kompakt vízhűtésnek is ki van alakítva hely. 2 db 3,5-es HDD-nek terveztem tartót, 2,5-esnek igazából még nincs helye de akár 6 db is megoldható, valamint az ODD is még kérdéses. Elférne normál asztali is akár, de slim-mel egyszerűbb lenne a helyzet, viszont mivel a páromnak netbook-ja van ODD nélkül a slim DVD íróm szerintem inkább USB-s külső házba kerül és Mac féle gépben nem lesz hely neki kialakítva. Ha egyáltalán elkészül valaha... :U

    zodo: akkor már a J&W Minix 785G SP128Mb is jó lehet :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák