Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • akosar

    tag

    Sziasztok!

    Egy kis segítséget szeretnék tőletek kérni TV vásárlással kapcsolatban. :)

    Hamarosan új lakásba költözünk a párommal, és felmerült, hogy a mostani TV-ket lecserélnénk a költözéssel.

    A szoba adottságait/nézési távolságot figyelembe véve 55" OLED TV-ben gondolkodunk, a mezőnyt két TV-re szűkítettük le:

    1. Panasonic VIERA TX-55GZ950E

    - Előny: Tesztek és személyes megtekintés után ennek (nem sokkal de) jobban tetszett a képe az LG-hez képest. Nem tudom, hogy ez csak a bolti viszonyok között volt-e így vajon... (csak a reklám videókat néztük)
    - Hátrány: Nincs HBO GO alkalmazás, (de ezt megoldjuk Apple TV 4K-val) Kissé fapados menürendszer, alkalmazásbolt se túl bő. (mondjuk sok alkalmazást nem tervezünk letölteni...)

    2. LG OLED55B9PLA

    Előny: Nagyon szép/jó smooth OS, magic remote egy elég jó dolognak tűnik
    Hátrány: Panasonichoz képest picit gyengébbnek tűnik (nyilván nem kategóriákkal, 1-2 hajszállal) a képminőség

    (Persze mindkét TV lenyűgöző kontrasztot produkál :) )

    Kérdéseim, összesen 3 DB:

    1. Ti melyiket választanátok és miért a kettő közül?

    2. Most mindkettő ilyen 399-407k körül mozog árban... tudom senki se jós de: szerintetek ezeknek az ára mehet még ennél lejjebb? Vagy érdemes lecsapni most, mielőtt még végles elfogy? (ugye mindkettő tavalyi modell)

    3. Mindenképp szeretnénk +3 év garit vásárolni. (gyári plusz 3 év egyikre se elérhető) Euronics és Edigital feltételeit olvastam el a plusz garanciáról (amit kvázi egy biztosító kínál) Neten olvasni rémtörténeteket ezekről... valóban megbízható ez, ha szükség van rá? Nem csak "placebó", és ál biztonságot ad?
    Alzánál tűnik ez a plusz 3 év garancia a legdrágábbnak, de egyben a legrugalmasabbak a feltételek (Alza üzletbe kell bevinni, onnan nem küldik el sehová, szinte egyből van javírás/visszatérírés) míg a több cégnél (Euronics, Edigital) el kell vinni ide-oda. Euronincs esetén valami Fény-hang kft-hez, aminek google-ön 2.2 az értékelése, kb 70% az értékeléseknek 1 csillag, sokan írták, hogy hetekig semmi nem történt a TV-vel... vagy felajánlottak egy sokkal gyengébb TV-t.
    Na ezt a 3. kérdést elhúztam :D
    Röviden tömören: Van-e értelme, (és ha igen melyik cégnél) kötni 3 éves plusz garanciát? Valakinek ebben tapasztalata?

    Előre is nagyon köszönöm a válaszokat! :Rt

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák