- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Szomorú jövőt vetít előre a dedikált GPU-knak a Jon Peddie Research
- Programajánló: közeleg az idei Bacsis-tuning Retró Számítógép kiállítás
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Új, Prime szériás ház jelent meg az ASUS kínálatában
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Házimozi belépő szinten
- OLED monitor topik
- NVIDIA GeForce RTX 4080 /4080S / 4090 (AD103 / 102)
Aktív témák
-
celf
őstag
válasz
Speeedfire #5872 üzenetére
google az egy eleg jo dolog, sztem te is hallottal mar rola
a DAC az a Digital to Analog Converternek all.
ez tulajdonkeppen szamomra egyet jelent egy hangkartyaval. mert egy soundblaster is ugyanez. mas kerdes, hogy a legtobb szamitogepes hangkarin ADC is van. Analog to Digital Converter (lasd: mikrofon benemet), bar ezt altalaban A/DC-kent szoktak irni. nemtudom miert tetszik nekik jobban per-jellel. a D/AC-t is irhatnank ugyanigy.
lenyegtelen.amugy DAC chip van az mp3 lejatszokban vagy a mobilokban is. egeszen egyszeruen ez az a chip ami a digitalis, matematikai jelekbol elektronikai jeleket konvertal, amik tovabbitodnak a kimenethez, ami egy Line Out, vagy egy fules kimenet, vagy esetleg egy hangfalkimenet..
legtobbszor kimenet elott meg ott van egy amplifier is (mp3-lejatszok eseteben nevezhetjuk headphone amp-nak), bar ezek nagyon kis teljesitmenyu es altalaban gyenge minosegu "onboard" dolgok.). PCI hangkariknal is van ilyen kis erosito. valamelyiken jobb valamelyiken kevesbe. nem beszelve a DAC chipek minosegerol.azonban, altalanossagban az emberek DAC alatt az igazi nagy "asztali dobozokat" ertik:
ez nem mas mint egy nagy kulso hangkartya. ami nagyon jol szol.
a DAC-ok nagytobbsegeben nincs erosito, tehat hiaba kotod ra a fulesedet vagy a passziv hangfalaidat, nem fogja tudni kihajtani oket.
ilyen logitech z-4 meg egyeb 2.1 stb sztereo rendszert viszont mar igen, mert azoknak van sajat tapellatasuk->> van sajat erositojuk.
de itt van pl. egy mini DAC is, ez akkora mint egy cigisdoboz.a DIY egyenlo a Do It Yourself-el. Tehat megveszed az alkatreszeket, a nyakot, a a tranzisztorokat meg a kondikat stb, es otthon te magad osszerakod, osszeforrasztod.
olcsobb, jo mulatsag, es eleg jo erzes mikor az altalad keszitett cuccot hallgathatod.
viszont kell hozza kis tapasztalat, szerszamok+szabaido.
Aktív témák
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Milyen routert?
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Kerti grill és bográcsozó házilag (BBQ, tervek, ötletek, receptek)
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Autós topik
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Óra topik
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! ASROCK H310CM i5 9600K 32GB DDR4 500GB SSD RTX 3050 8GB DeepCool Tesseract SW 500W
- Gamer szék noblechairs LEGEND TX Szövet Antracit
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 10600KF 16/32/64GB RAM RX 7600 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Csere-Beszámítás! Asus Rog Strix B550-F Gaming Wi-Fi II Alaplap + Ryzen 7 5800X3D Processzor!
- BESZÁMÍTÁS! ASUS TURBO RTX 3090 24GB GDDR6X videokártya garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged