Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GeriCool

    aktív tag

    Tisztelt Fórum Társak!
    Segítségeteket szeretném kérni. Belépő szintű gépet szeretnék venni. A keret nem sok 220k körüli és legalább váz + obit szeretném ha kijönne. Elsődlegesen családot belső térben, illetve kirándulások alkalmával család + táj + épületek. A szobába gondolom később kelleni fog egy vaku is.
    Szóval első nézésre szerettem volna egy Canon 70d-t használtan, de aztán rájöttem, hogy ebből a pénzmagból csak a gépváz lenne meg valami nagyon alap objektívvel. Később biztos, hogy nem tudnék 200 ezret szánni egy objektívre ami kiszolgálná ezt a remek vázat.
    Így lejjebb nézelődtem. Jelenleg Canon 700d, 750d illetve Nikon 5300-as között évődöm. Nagyon sok véleményt hallottam innen-onnan. Persze egyre jobban belezavarodok. Talán a Canon mellett szólhat, hogy a kiegészítői talán olcsóbbak mint a Nikonnak (ha jól tudom). A Nikon mellett szólhat esetleg ha új gépként venném, akkor 240k-ért 18-140, 220k-ért pedig 18-105 objektívvel lehetne megvenni. Ennyit még talán ki tudnék, de ez lenne a vége. Míg a Canonnál 18-135-tel a 750d 300k.
    A kérdés leszűkítve, hogy kezdőként melyik vas lehet ajánlhatóbb. 700d, 750d, d5300. Kíváncsi lennék a véleményekre.
    Válaszokat előre is köszönöm.
    G

Új hozzászólás Aktív témák